Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A betegszabadság hogy működik...

A betegszabadság hogy működik mi alapján és hogyan számolják el?

Figyelt kérdés

Táppánzes papírt vittem leadtam. És azt mondták hogy ez egybe lesz kiutalva a fizetésemmel. És mikor a multhavi májusi fizu megjött nem vettem észre hogy benne van a tp ugyan annyit kaptam.

És szintén így volt az áprilisival, leadtam de májusban nem kaptam semmit.

A főnököt megkérdeztem de 2verziót is mondott és megmagyarázta.

Az egyik azt hogy nem tudja mivel havi 1x lehet leadni és elszámoltatni időben a tp papirt és azért késik ""már 3 hónapja""

A másik pedig az hogy benne van a fizuban egybe elszámolva. Csak az gond hogy a fizuban nem látszídik semmi. Semmivel se kaptam többet.

És külön se utalták ki 1x se.

Most akkor hogy van ez a beteg szabadság elszámolva?



2023. jún. 20. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
miért nem nézed meg a bérszalagodat? Ott tételesen el van számolva.
2023. jún. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Justinianus ***** válasza:
100%

A betegszabadság és a táppénz két külön dolog.

Ami közös a kettőben, hogy kevesebb pénzt kapsz mint alaphelyzetben, mivel a betegszabadság a távolléti díj 70%-a, a táppénz az átlagbér 60%-a.

Most már csak az a kérdés, hogy miért várnál több pénzt.

2023. jún. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azért várnák töb pénzt mert azt mondták hogy a fizetéssel együtt lesz elszámolva. egyben kapom meg vagyis +rá kapom a betegszabadság pénzt is egybe fog jönni a 2 a fizummal. De sehol sem látom elszámolva. a normál fizumnál többet nem kapok se mellé vagy is a betegszabadságot" .Hiába van vele együtt elutalva.

Csak a normál fizut látom se több nincs se kevesebb.

2023. jún. 20. 18:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De mi az hogy nem kaptál többet? Pont hogy kevesebbet kellett volna kapnod...
2023. jún. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Neharagudj. Úgy értve hogy az áprilisban leadottat sem kaptam meg, és még májusban se. Se e hónap júniusban se.


Ezért nem értem miért nincs elszámolva mert se többet se kevesebbet nem kapok.

2023. jún. 20. 19:42
 6/7 anonim ***** válasza:
A fizetéssel együtt, csakhogy a betegség idejére nem jár fizu. Azokra a napokra kapod a táppénzt a fizu helyett.
2023. jún. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm szépen a válaszokat!

2023. jún. 20. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!