Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehetnék, ha egy munkahely...

Mit tehetnék, ha egy munkahelyen se bírok ott maradni az első tiszteletlen szó után? Annyi ideig voltam megalkuvó, hogy most meg az önérzetem megnőtt.

Figyelt kérdés
Jelzem, hogy ez így nekem nem oké. Ezek után ők se ragaszkodnak hozzám általában. Ez mindig a munkaviszony kezdetén történik, az első napokban.
2023. jún. 21. 08:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Ha neked az így jó, akkor semmit. Ha nem, akkor faragj le az önérzetedből!
2023. jún. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%
A tiszteletet ki kell érdemelni, ne várd el az elején. Gondolom, valami csicska munkakörben vagy, ennek megfelelő szintre lődd be az önérzeted.
2023. jún. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Ha van mit enned akkor nem gond
2023. jún. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Hogyhogy, csicska munkakörben dolgozóknak nem jár a tisztelet? Mit értesz csicska alatt, olyan munkakört, ahová alacsonyabb iskolázottsággal vesznek fel embereket, takarító, segédmunkás, mosogató? Ezeknek az embereknek miért nem jár tisztelet? Vagy nem jól értelek?

A tiszteletre én azért formálok jogot, mert én is tisztelettel beszéltem a kollégáimmal.

2023. jún. 21. 08:20
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
2-es egy barom.
2023. jún. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, az a helyzet, hogy amikor első ízben számodra nem megfelelő stílusban szólnak hozzád, és te ezt lereagálod, akkor az mindig azt eredményezi, hogy elküldenek még a próbaidő alatt. Nos, a legegyszerűbb a köztes megoldás. Amíg a próbaidő tart, addig fogd vissza magadat, ha lejárt, utána már bátran visszaszólogathatsz. Nekem bevált.
2023. jún. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Igen, mostanában az első nem megfelelő mondat után jelzek, szerintem EMK-val, a saját érzéseimet hangsúlyozva. Ettől még nem szeretik. Az eddigiekért nem volt kár, alkalmi munkák voltak, ahol amúgy se akartam sokáig maradni (igen, csicska munkakörök), illetve máshol még az első héten történt, tehát bőven próbaidő alatt. Erre elküldtek, ami akkor OK volt nekem, utólag már fáj, hogy ez az ő döntésük volt, nem az enyém. Holott tudom, hogy jogos volt jeleznem, mert volt mit.

Ugyanitt kérdés, van olyan munkahelyi környezet, ahol senki nem szól tiszteletlenül a másik emberhez?

2023. jún. 21. 09:09
 8/19 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Nincs olyan munkahely ahol nem hangzik el egyetlen tiszteletlen szó sem, nincs rá garancia sehol sem:(
2023. jún. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nincs olyan munkahely. Bár az emberek többsége szerintem olyannak látja magát, aki tisztelettel szól az embertársaihoz. Ti milyen kollégák, főnökök vagytok, tisztelettel szóltok mindig mindenkihez? Ha nem, utólag bocsánatot kértek?
2023. jún. 21. 09:14
 10/19 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Ha adsz egy egzakt definíciót a "tiszteletlen szó" kifejezésre tudok erre érdemben válaszolni
2023. jún. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!