Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Svájcban villamosmérnökként...

Svájcban villamosmérnökként el lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés

Mennyire könnyen lehet elhelyezkedni Svájcban egy Bsc. és egy Msc. villamosmérnök diplomával 5 év szakmai tapasztalattal angol C1 és német B2 nyelvvizsgával?

Hiányszakma?

Elfogadják a magyar diplomát?

Mennyit lehet keresni?



2023. jún. 22. 22:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire könnyen lehet elhelyezkedni Svájcban egy Bsc. és egy Msc. villamosmérnök diplomával 5 év szakmai tapasztalattal angol C1 és német B2 nyelvvizsgával?

-Elviekben el, gyakorlatban a legtöbb munkahelyen német a munkanyelv, ezért az is magas szinten kellene tudod. Szakszavakat tanuld meg németül és minden nap gyakorolj.


Hiányszakma?

Igen, sokfelé terület van, bizonyos dolgok eléggé keresettek (pl. automatizálás)


Elfogadják a magyar diplomát?

Ezt nem tudom biztosan, de véleményem szerint igen, európai diplomád van, úgyhogy nem lehet gond.


Mennyit lehet keresni?

Ennyi év tapasztalattal úgy kb. 90000-120000 CHF körül éves bruttó tűnik reálisnak. Növeli az esélyeidet egy állásra, ha egy bérigényedet viszonylag szerényen adod meg.


Az is lehetséges út, hogy először Németországban vagy Ausztriában szerzel néhány év tapasztalatot és csak később költözöl Svájcba.

2023. jún. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Svájcban iszonyú sokat lehet keresni, csak ezt nem itthon kell nézni.
2023. jún. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadják, nekem is elfogadták az ELTE-s geológus diplomámat :)
2023. jún. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
En is azt mondanam, hogy Nemetorszaban kezd el, es 1-2 ev mulva költözz at Svajcba. Nemetorszagban ugyanis minden szakmaban hiany van jo szakemberekböl, mivel a nemetek nagy resze Svajcba megy. Delnemtorszag, Baden-Württenberg, igy közel vagy Zürichhez, ahol közben nezelödhetsz. Nemet tapasztalattal könnyebb allast kapni Svajcban. Magyar diplomat, nem tudom, hogy most hogy fogadjak el, biztos hasznos, figyelembe veszik, de a gyakorlat es a tudas fontosabb. Az magyar orvosi diplomat evekkel ezelött nem fogadtak el, különbözetit kellett tenni, de a mernöki az mas. Jo nemet tudas kell, angol ugyszinten, de a nemet fontosabb.
2023. jún. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egy német B2 igen kevés lesz oda, mivel a németet, hogy úgy mondjam, eléggé sokféle felfogásban beszélik különféle vidékeken, és a magabiztos tudás nagy segítség az éppen hallott tájszólás kihüvelyezésére.
2023. jún. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Első helyen mindig a munkatapasztalat áll.

Ha jelentkezel egy X munkahelyre Y pozícióra akkor a legelső amit megnéznek, hogy ugyanabban a pozícióban dokgoztál-e korábban és mennyit.

A többi csak ezután jön.

2023. jún. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az internet infok alapjan az Elektroingenieur keres a legtöbbet a mernökök között Svajcban. Bis 34 Jahre: 7'558 CHF pro Monat. 35 bis 44 Jahre: 10'314 CHF pro Monat. 45 bis 54 Jahre: 11' 750 CHF pro Monat. Kantontol is függ, Zürich Kantonban többet keresnek, mint pl. Thurgauban.
2023. jún. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, es a nyelvvizsgat nem nezik, semmit nem szamit a munkaadonak, hanem, hogy tudsz beszelni.
2023. jún. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mondta valaki, hogy nyelvvizsgázzon? :D


Egyszer azt olvastam, hogy az USA-ban kb 600 védelmes mérnök hiányzik, hát ha lenne még egy életem, én oda pályáznék.

2023. jún. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kanadába is várják az embereket.
2023. jún. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!