Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki dolgozott valaha HR...

Aki dolgozott valaha HR területen vagy van belátása ezekre tudna segíteni?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok eléggé szorongó (sőt) típus. Van egy állás, ami nagyon tetszik, mint HR munkatárs. Sokszor nagyon virágnyelven írják le, mit is várnak tőlünk. Ez áll a hirdetésben:

- kérelmek benyújtása, elszámolások elkészítése a munkaügyi hatóságok felé

- munkaügyi statisztikák, adatszolgáltatások, riportok elkészítése a hatóságok és társosztályok felé,

- kapcsolattartás a foglalkozás egészségügyi szakemberrel, a foglalkozás egészségügyi vizsgálatokkal kapcsolatos szervezési és adminisztratív feladatok ellátása,

- toborzással kapcsolatos feladatok ellátása,

- személyügyi dokumentáció naprakészen tartása.

Pontosan tehát mi lenne a feladatom? (Kérlek ne szóljatok le, tényleg borzasztóan szorongok, szeretném tudni pontosan hogy mire számíthatok)

Köszönöm, ha segítesz! :)



2023. jún. 26. 01:40
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Kérdezd meg tőlük. Nem is értem, ez miért nem jut ez eszedbe.

Ha meg annyira szorongsz, hogy nem mered, magadat tedd rendbe, ne a munkahelyen gondolkozz.

2023. jún. 26. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%

Keress normális állást.

Értelmes ember nem megy Hr-esnek.

2023. jún. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Én nem dolgoztam soha HR területen, de nekem világos, mi a feladat. Pl. behozza valaki a táppénzes papírokat, akkor azt archiválod, beírod a megfelelő adatbázisba, ha valaki nem is hozza be, akkor azt is jelezni kell, kérsz időpontot alkalmasságira, interjúztatsz embereket stb. Elég sok dolgot el lehet képzelni, felesleges részletekbe belemenni főleg úgy, hogy tapasztalat nélkül nem nagyon vennének fel.
2023. jún. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%

Micsoda válaszok...:D


HR területen dolgozom 6 éve.

A leírás szép tág, ez nálunk a cégnél kb 3 külön munkaterület, de kinek mi, egy kisebb cégnél végülis mehet egyben is.

Amit leírtál az:

HR Front office

HR Backoffice - EDM

Recruiter (vszeg egyszerre front és backoffice)


hogy mik ezek?

HR Frontoffice

Ha a munkavállalónak valami nyűgje van vag ykérdése, akkor téged kontaktál. Te vagy kapcsolatban a többi ügyintéző csapattal (bérszámfejtők, adóügyesek, üzemorvos stb..) szóval ha a munkavállalónak valami kérdése van ami őket érinti, továbbítod a kérdést, a választ stb...

Ugyanígy ha valami dokumentumot adnak le az adott csapatok részére akkor azt te juttatod el az illetékes csapatnak.


HR backoffice - EDM

Emberünknek megváltozik a lakcíme. Ő jelzi ezt neked, te meg megváltoztatod a rendszerben.

Vagy pl megváltozik a bankszámlaszáma. Te átírod a rendszerben és értesíted a bérszámfejtőket (nekik ugyanis általában le kell tesztelni még fizunap előtt, hogy minden okés-e, hogy ne fizunapkor derüljön ki, hogy nem tudnak utalni).

Ha valakit felvesznek, te rakod össze a szerződését, te kéred be a szükséges adatokat a munkavállalótól, te viszed fel a rendszerbe stb...

Ha valkai felmond vagy kirúgják, te rakod össze a szükséges doksikat hozzá, esetleg a bérszámfejtőkkel karöltve kiszámoljátok a szabadnapokból eredő plusz pénzt, vagy levonást.


Recruiter

Ha egy csapatba új ember kell, te intézed a cégen belüli adminisztrációt ehhez. Bár ez inkább HR Frontoffice, de ez igazából mindig ahogy az adott cég döntése melyik feladatkör hova sorolandó.

Te keresel jelölted pl LinkedInen, felhívod érdekli-e vagy fogadod a bejövő hívásokat a meghírdetett pozícióról stb...

Te szervezed le a csapat főnöke és a jelölt közti interjút. Esetleg egyfajta előszűrést is végzel. (telefonos interjú hogy pl ha angol tudás szükséges, akkor beszél-e egyáltaln emberünk angolul, mert ha nem, a főnökkel kár interjút szervezni)

Te küldöd ki a tájékoztató mailt az interjú sikerességével kapcsolatban.


és úgy általában, ha bármelyik folyamattal kapcsolatban a jelölteknek vag ymunkavállalóknak kérdése lenne, te fogod tudni megválaszolni vagy megmondani, hogy a kérdéssel melyik csapatot lehet megkérdezni.


Ez így elég soknak hangzik és... amúgy az is, ez elég sok:D Én EDM és Recruitmentet még nem láttam egyben, deee én mondjuk mamutcégeknél voltam eddig csak, egy 1000 fő alatti cégnél valószínűleg nem jelent olyan óriási munkamennyiséget, hogy külön csapatok legyenek a feladatkörökre.


Ezekről fogalmad sincs? Nem is kell, majd megtanítanak. Mivel mint írtam kb cégenként különböznek a feladatkörök elsoztásai, meg persze a rendszer is amibne dolgoznak, így igazából helyben fogod megtanulni az egészet.


Aki meg azt mondja, hogy a HR nem munka, az valószínűleg úgy gondolja hogy a takarítók, gondnokok, rendszergazdák, titkárok, banki vag yállami ügyintézők sem dolgoznak. Egyszerűen képtelenk felmérni azt, hogy ahhoz, hogy te flottul tudd gyártani a vasat, kenyeret, akármilyen temréket, valakinek meg kell teremtenie azt a körülményt, hogy te csak az adott munka elvégzésével kell törődj. A HR a cégek kiszolgáló személyzete. Mint a Forma-1ben a boxutcában lévők. Nélkül a versenyző sosem jutna el a célig.


Ha szorongsz akkor amúgy inkább a backoffice-os munkákat ajánlom. A frontoffice sok emberi kontaktussal, telefonálással jár. A kimenő hívások még csakcsak, de amikor bármikor bejöhet egy hívás és eszerint kell időzítened a pisilést is, az nem túl komfortos. Van akinek gond nélkül megy, de a szorongósoknak nyilván nem az igazi.

2023. jún. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4/4 Köszönöm szépen a részletes leírást. Így már jobban átlátom a dolgokat. A munka pontosan úgy volt meghirdetve hogy HR munkatárs, ebből nekem az jön le, hogy a HR-es keze alá kellene majd dolgoznom. Mégegyszer nagyon köszönöm a válaszod! 😊
2023. jún. 26. 15:01
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Ja, nem, a munkatársat ne úgy képzeld, hogyte leszel a HRes munkatársa, hanem te maga leszel a HRes munkatárs:D Ez így elég hülyén van megfogalmazva, deee az angol név sem jobb, az általában HR Admin vagy HR Advisor... az meg mi már, hogy HR tanácsadó, miközbne nem is adsz tanácsot:D

Egyébként ha belejössz, akár a szorongásodat is enyhítheti az, hogy napi rendszerességgel rutinszerűen kezdesz emberekkel foglalkozni. Nekem legalábbis anno adott egy amolyan magabiztosságot, hogy akármilyen hülye is a másik, feketén-fehéren le van írva, hogy ez a protokoll, idáig terjed az én hatlamam és az övé, ami ezen túl nyúlik, azért nem én vagyok a felelős, menjen az illetékes helyre, engem nem piszkálhat vele stb.

2023. jún. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Thunderfairy ***** válasza:
40%

Kedves 4-es.

Ilyen írással még nem rugtak ki? Nézd már át hogy egyes szavakat hogy írtál le, létszives.

2023. jún. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
7es, nem.
2023. jún. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező!


A 4 - es nagyjából jól leírt mindent.


Nem is nagyon egészíteném ki, max. annyival, hogy ma már a HR - esnek elég sokoldalúnak kell lennie, amit a 4 - es írt, ahhoz területekhez valamennyire értenie is kell.


De, ami a 4 - es hozzászólásából is kimaradt:

az új munkaerő kiválasztása és interjúztatása.

Nevezhetnék toborzásnak is, de ez kicsit több....


A jó HR - es nem csak kiválasztja a pályázók közül a főnökség elvárásainak megfelelő jelöltet, hanem egy interjún felméri a kérdéseivel a jelölt motivációját, kapcsolatteremtési képességeit, mentalitását, vagyis azt, hogy csapattaggá válhat - e a jelölt.

Ehhez kell némi emberismeret, pszichológia, élettapasztalat, tudnia kell valamennyire olvasni az arc és kéz gesztusokból, értenie kell a testbeszédhez.

Ez mind az előszűrés része, és ezt a HR - es végzi.


De a legjobban a vezetőség elvárásait és a dolgozók mentalitását kell ismernie, ahova a jelöltet fel kívánják venni.

Ettől lesz szakma a HR .


Lehet tanfolyamokat végezni, de ez csak hosszú évek tapasztalata alapján alakul ki.


De ne ijedj meg, mindenki kezdi valahol....

2023. júl. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!