Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy mosolyogjak egy munkahely...

Hogy mosolyogjak egy munkahelyek, ha tudom, hogy éppen a helyemre keresnek mást?

Figyelt kérdés

3 hete dolgozom a cégnél, nem jöttem be nekik, ők sem nekem... Gondot okoz nekem a bejárás (másfél óra így is) és úgy megy a vonat, hogy vagy félórával hamarabb ott leszek (nem fogok munkakezdés előtt 2 órával indulni otthonról...) vagy pedig pont beesek/pár percet kések.

Az utóbbit választottam, de tudom, hogy nem jó ez így.


Megláttam, hogy újra felrakták a hirdetést, hogy keresnek mást. Amit egyébként pofátlanságnak tartok, hogy ennyire nyíltan....


Szerencsére én vagyok pesti, ők vannak messze. Nézelődök én is és pesten vannak más lehetőségek is. :)

Most még jelenleg nincsen semmi, a mostani hely legalább jól fizet és én is pénzből élek...


Hogy bírjam így ki ezt a (gondolom) pár napot, max pár hetet? Utálom a főnököt és a kollégákat. Ráadásul a munkaköröm része, hogy mosolyogjak.



2023. jún. 28. 08:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Ne mosolyogj!
2023. jún. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
80%

Azért úgy indítani egy munkahelyen, hogy már az első héten nyíltan közlöd mindenkivel hogy késel pár percet, az pofátlanság. Legalább az első időszakban tehetted volna oda magadat egy kicsit, nem lett volna nagy erőfeszítés, aztán beszélhettél volna a feletteseddel, hogy átállnál a későbbi vonatra.

Azt egyébként, hogy milyen a tömegközlekedés a munkahelyre, gondolom már az állásra jelentkezés előtt megnézted, átgondoltad, hogyan tudnál oda jutni.

Fél órával korábban beérni munkába egyébként nem ciki... én itt lakok a munkahelyemtől 2 km-re, mégis mikor reggel megyek boltba, akkor úgy kalkulálok, hogy ha vmi miatt megcsúsznnék, akkor is időben beérjek.

De ha késtél a munkából vmikor egy negyed órát, akkor gondolom tovább ott is maradtál ennyivel délután, nem?

Az meg hogy keresnek helyetted valakit, az meg olyan, hogy miért, te nem keresel új munkát? Téged megillet ez a jog, de a munkáltatót nem?

Ezt a munkát alaposan benézted szerintem, azt hittem, hogy valami laza kis ely lesz...

Ettől függetlenül tisztességgel ki kell bírni a következő heteket is. Lehet meg akarnak majd tartani, mert nem akarnak mást elkezdni betanítani.

2023. jún. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem közöltem, hanem látják...

Tovább maradni nem lehet, mert zárnak.



Tudtam, hogy írni fogja valaki, hogy számítottam rá milyen a közlekedés mikor jelentkeztem, hát nem...

Egy buszjárat egyenesen odavisz, amiről idő közben derült csak ki, hogy teljességgel megbízhatatlan. Dugóba kerül mindig, teljesen lutri az egész. Így lett ez a vonat.


Fél órával hamarabb beérni nem vészes, részemről beleférne.

Az már nem, hogy ehhez 2 órával munkakezdés előtt kell indulnom az otthonomtól...

2023. jún. 28. 09:18
 4/11 A kérdező kommentje:
A munkáltató is kereshet mást, ahogyan én is keresek most másik munkát, de egy az egyben megtalálni a hirdetést, ahova a helyemre keresnek új embert az szerintem másnak is rosszul esne. Emberek vagyunk, nem droidok.
2023. jún. 28. 09:20
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Ne mosolyogj!
2023. jún. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondj fel, ha nem jó, nem kell ezt bonyolítani.

Nyilván nem fognak jó pofát vágni ahhoz, amit előre is tudhattál volna, de inkább b/sztál rá és inkább már munkábaállás után állsz hozzá gyengébben, mint normális lenne.

2023. jún. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6# felmondás lesz, ha ők nem rúgnak ki.

Most még az motivál, hogy látom az árakat a boltban...

2023. jún. 28. 09:32
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
#7: Akkor meg igazából minek picsogni? Te nem teljesítesz és még te akarod magad sz/rul érezni? Szerintem szorítsd össze a fogad, ha ennyire pénztelenül vagy, megy menj el bármelyik hiperbe pénztárosnak, amíg nem találsz jobbat és kész.
2023. jún. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Nagy valószínűséggel próbaidőn vagy. A munkáltató keres helyetted egy embert akinek nem okoz gondot a bejárást. Ha megvan akkor meg lapátra tesznek. Ezt el kell fogadnod.


Honnan vetted azt a baromságot hogy a munkahelyen mosolyogni kell?

2023. jún. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 ez egy olyan munkakör
2023. jún. 28. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!