Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az normális hogy azért nem...

Az normális hogy azért nem vettek fel egy munkára amire jelentkeztem, mert nőket vettek fel én meg férfi vagyok?

Figyelt kérdés
Egy gyári sorjázós munka lett volna. Nem diszkrimináció ez hogy amúgy semmi baj nem lett volna velem, egyetlen gond, hogy férfi vagyok?
2023. jún. 29. 03:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
53%

De az.

Megkérdezted tőlük, hogy miért?

Ha nem, miért nem?

2023. jún. 29. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
35%
Régen volt az Egyenlő Bánásmód Hatóság, ott érdemes volt ezeket a visszaéléseket jelezni. Ma már nem tudni, hogy mi van helyette (Nemzeti valami), de valószínűleg semmi esély nem lenne érvényesíteni a megkülönböztetést.
2023. jún. 29. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
32%
Nem normális.
2023. jún. 29. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

De ezt mire alapozod? Csak te gondolod vagy mondták is? Simán lehet, hogy alkalmasabb volt nálad egy nő és azért választották. Persze


Én egy olyan helyen dolgozom ahol jellemzően nők vannak, konkrétan nálunk egy szem ffi van, és a srác botrányosan béna. Fizikai erő ide vagy oda, egyszerűen nem tud annyi helyre figyelni egyszerre amennyire kell. Ettől persze felvették, mert nem jelentkezett más de csak kényszerből. Ha két ffi jelentkezett vna és a másik jobb akkor se őt vették vna fel.

2023. jún. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Mondták hogy nőket vettek fel arra a munkára
2023. jún. 29. 06:41
 6/22 anonim ***** válasza:
80%
De mikor? Már eleve tudtad, hogy nőket keresnek, vagy akkor közölték, miután feleslegesen odamentél?
2023. jún. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
60%

hát amúgy akkor ja, valóban diszkriminativ.. de sztem annyira ne bankodj


azért a sorjazashoz nem kell agysebeszi diploma és feltételezem egy csapatnyi alacsonyan képzett nő dolgozik már jelenleg is a helyen.


hidd el, valszleg jobban jártál, hogy nem kerültél be...

2023. jún. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire sorjázni szeretnél a nők között?:)
2023. jún. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Múltheten voltam interjún és amikor a héten hívtak hogy nem vettek fel akkor mondták
2023. jún. 29. 07:09
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ma már Egyenlő Bánásmódért Felelős Főigazgatóság van.


Ha KIZÁRÓLAG a nemed miatt nem kaptad meg a munkát, (és ezt tudod bizonyítani is) akkor van értelme hozzájuk fordulni.


Arról azért tudj, hogy az eljárásban neki kell bizonyítania, hogy nem sérült az egyenlő bánásmód követelménye, vagyis ha ő szakmailag alá tudja támasztani, hogy az adott munkára miért jobbak a nők, akkor viszont szívtad...

Akkor nincs olyan hatóság, aki segíteni tudna.

2023. jún. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!