Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » MÁV-hoz könnyű mostanában...

MÁV-hoz könnyű mostanában bekerülni?

Figyelt kérdés
Villanyszerelő vagyok (meg van pár ráépülő képzésem), csak a cég ahol most vagyok már idegileg kikészít. Sajnos elvárják hogy a szakmámon kívül is értsek ezernyi más dologhoz ami nem lenne baj de lehetetlen határidőket is szabnak ki mellé. Tudom hogy a fizetés jóval kevesebb a vasútnál, ez most nem probléma nekem. 35F vagyok.

2023. júl. 3. 14:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Igazság szerint a felsővezeték szerelő pozíciót néztem ki, de látok más munkaköröket is ahová lehetne jelentkezni.
2023. júl. 3. 14:09
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Ott nem tudom, hogy mennyire jellemző, de a forgalmi könyveket a legtöbb helyen elvárják, hogy tudd. Abból kell vizsgázni is. Itt is sok olyan dolgot kellene tudni, aminek semmi köze nincs a munkádhoz és mindent betűről betűre kérdeznek fel.
2023. júl. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Igazából csak annyi a lényeg hogy sietni kell, nehogy lekésd az állást.


Bár hogyha lekésed a jelentkezést, az lehet hogy már egy plusz pontot jelent majd a HR-nél, mert így jól beleillenél a kollektívába, hiszen ez fontos, és gyakran ismétlődő kompetencia lesz a későbbiek folyamán.

2023. júl. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

Jólvan 2-es nyugodjál meg. Korán vetted elő a betűről-betűre szöveget! Van csomó villanyász állás amihez nem kell semmiféle forgalmi ismeret!

Ha jó vagy egészségileg és nem vagy bolond, akkor fel fognak venni. Kell az ember. Kevés az aki a kevesebb pénzért is odamegy.

A felsővezeték szerelés jobbára kinti munka. A sárga plafontapasztóval mentek TMK rendszerben ellenőrizni, karbantartani, illetve meghibásodás esetén javítani - éjszaka is!

De vannak az ingatlanos cégnél épületvillamossági szerelői állások is.

De járművillamosságisnak is jelentkezhetsz, ott is nagy a hiány. Én 5 éve jöttem el, azóta is hirdetik folyamatosan. Képzés nincs, úgyhogy kb bárkit felvesznek aki meg tud különböztetni egy szofita izzót egy wickman biztosítéktól.

2023. júl. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
könnyű, mivel épeszű, szaktudással rendelkező ember annyi pénzért nem megy oda dolgozni
2023. júl. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Könnyű bekerülni, most a mávnál szakmunkások kb nettó 230 ezret keresnek adókedvezmények nélkül.
2023. júl. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez igen kevés. Faterom takarító Bp-en 2 műszakban megkeres ennyit, és felelősség 0, megszakadni sem kell. Persze most egy darabig így is jó lenne nekem ha nyugis helyre kerülök.
2023. júl. 3. 19:53
 8/8 anonim ***** válasza:
36%

Az a gond, sok diplomás is ezt a 230 nettót kapja, csodálkoznak, hogy sok semmi embert kapnak ennyi pénzért.


Persze ha apuci anyuci csinál neked helyett, akkor megkaphatod hozzá nem értőként is a bruttó 1 milliós szakértői bért. Főleg politikusok, egyéb csókosoknak fenntartott állások.

2023. júl. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!