Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Július 31-el jövök el a régi...

Július 31-el jövök el a régi munkahelyemről,de az újban csak augusztus 5-el fogadnak.Ilyenkor mi a teendő?Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Áthelyeznek egyik intézményből a másikba,viszont az új intézményben augusztus 1-el kezdtem volna,de ma szóltak,hogy augusztus 5-től szabad a hely.Ilyenkor mi a teendő?Mi történik azzal a 4nappal?Így is sikeres az áthelyezés?

2023. júl. 10. 11:30
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
9 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Erre egy barátom ráfázott. A nyugdíjazásakor derült ki, hogy nem folyamatos a munkaviszonya, és ez sok pénzbe került neki.

Lehet, hogy egy munkajogásszal kéne beszélned. (szakszervezeti jogtanácsos)

2023. júl. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ez ugyanaz a cég, csak másik telephelyre kerülsz? Akkor semmi tennivalód. De addig még van idő, kérdezd meg őket, ha biztos akarsz lenni!
2023. júl. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szabadságot ki tudsz venni?
2023. júl. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Pedagógus vagyok,ez két külön intézmény külön városban. Sajnos nem tudok szabadságot kivenni.


Köszönöm az eddigi válaszokat!Természetesen beszélek az intézménnyel is,de előtte szeretnék egy kicsit tájékozódni a témában.

2023. júl. 10. 13:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#1: „...nem folyamatos a munkaviszonya, és ez sok pénzbe került neki.”


Konkrétan miért származott ebből hátránya pénzügyileg? Én már legalább 5x váltottam munkát, de a kutya nem említette hogy oda kellene figyelni a "folytonosságra", pontosan annyi fizetést kapok és annyi tb-járulékot fizetnek a munkáltaltatóim amennyi jár.

2023. júl. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 5 napból nem lesz gondod. A közszférában meg nincs olyan, hogy nem jelentenek be.
2023. júl. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A munkaviszony megszűnése után 30 napig biztosított vagy, azaz él a TB kártyád, a nyugdíjnál meg legfeljebb akkor lenne gond, ha év végén lenne ez az 5 nap és közben jogszabályváltozás is lenne, szóval gyakorlatilag niincs semmi jelentősége.
2023. júl. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
7-esnek teljesen igaza van.
2023. júl. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!