Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megkérdezi tőlem a megoldást/s...

Megkérdezi tőlem a megoldást/szakvéleményt kér/ velem csináltatja meg a feladatot majd szalad a főnökhöz learatni a babérokat, hogyan lehetne kitörni a besegítő pozícióból?

Figyelt kérdés
Pénzügy és számvitel végzettségem van és jelenleg besegítő pozícióban dolgozom. Többször is előfordult már velem, hogy adtam a jó ötleteket és megoldási javaslatokat, az adott kolléga szaladt a főnökhöz és eladta saját gondolatnak és learatta a babérokat. Legutóbbi eset: ez a számla ezért és ezért nem befogadható. Nem egyszer volt olyan is, mivel haladó szinten értek az excelhez, a kolléga megcsináltatja készre a feladatot velem, majd a nagyfőnököknél ő aratja le a babérokat. A felsővezetésnek biztos, hogy nem említik a kollégák, hogy mennyit segítek, mivel minimálbért keresek. Azaz igazság, hogy más érettségi végzettséggel sokkal jobban eltudja magát adni, mert ő 'szimpatikusabb', hiába van meg a szaktudásom.

2023. júl. 11. 08:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2023. júl. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Váltással. Ez a valóság. Addig menni, míg olyan közeget nem találsz, ami megfelel. Megváltoztatni nem tudod a környezetet, csak ha te magad változtatsz.
2023. júl. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
1# nem ugyanaz a kérdés lényege
2023. júl. 11. 09:10
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kollégáknak ne segíts. Gondolom, nem feletteseid, nem tőlük kapod a feladataidat. Hivatkozz arra, hogy nincs időd, elfoglalt vagy. Vagy pedig adja át neked a feladatot, ha ő nem tudja megoldani, és te nyújtsd be a főnöknek.

Na meg ha beszélsz a főnökkel, említsd meg "mellékesen", hogy ez és ez, ami XY munkájához tartozott, a te ötleted volt, vagy te adtál komoly segítséget.

Nekem is volt egy kollégám, aki párszor próbálkozott hasonlóval. Lenyúlta az ötleteimet, majd szaladt a főnökhöz learatni a babérokat. Aztán koppant, amikor kiderült, hogy szeret más tollával ékeskedni.

2023. júl. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Keress más munkát, pozíciót.

Te csak besegítő vagy. Milyen babérokat akarsz? Gondolom, akkor ez neked nem egy hosszú távú, állandó munka.

Majd beleírod az önéletrajzodba, hogy itt is dolgoztál, és milyen feladatokat láttál el.

2023. júl. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Amelyik fa termést ad, az árnyékot is vet.
2023. júl. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

4#

Nem ennyire egyszerű, mert van kisfőnök is, aki hivatalosan nem a felettesem, de oszthat ki feladatot és a babérokat, nem én aratom le.


5# Hiába van végzettségem ha nincs konkrét pozícióm, így egy nulla senki vagyok mindenki fejében. Lennének a cégen belül a végzettségemnek megfelelő pozíciók, de inkább nem léptetnek elő, mert nekik a jelenlegi helyzet a kényelmes. Könyvelő az könyvel, a takarító az takarít, de aki besegít másoknak az mi???

2023. júl. 11. 10:15
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a megoldásokra csak problémád van, marad minden így.
2023. júl. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Aki besegít, az besegítő. Ez van.

Egyébként se úgy működik, hogy odakerülsz valahova, mondasz két jó ötletet és te leszel a vezető.

2023. júl. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9# nem is erre gondoltam, hogy vezető legyek. És nem 1-2 ötletről van szó, minden napra tudnék erre példát mondani.

De amikor csomó évet tanultam az egyemen, jól kezelem az excelt nehogy már egy kevésbe tanult és excelből csak az alap dolgokat ismerő kollégák arassák le a babért

2023. júl. 11. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!