Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezèrt megróhatnak?

Ezèrt megróhatnak?

Figyelt kérdés

Elmèletben kapok ma egy szóbeli figyelmeztetèst. Ennek az a következmènye, hogy nem kapok 13. Havi fizetèst.


Előtörtènet:

H-p dèlelőtt dolgozom. Sokszor felhívtak dèlután munka miatt. Múlthèten szabadsâgra mentem. Elmentünk nyaralni. Az első nap csörgött a telefon. Munkahely. Megmondtam, most veszem fel utoljára. Tegnap felhívtak, amikor aludtam, nem vettem fel. Megmondtam nekik, higy nem veszem fel munkaidőn kívül. Erre ma beközöltèk ezt. Mit tehetek?


2023. júl. 13. 06:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Kérd írásban, indoklással, aztán irány a Munkaügyi bíróság.
2023. júl. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%

Attól függ....


Milyen pozícióban dolgozol?


Vannak bizonyos beosztások, ahol nincs olyan, hogy szabadság, ez a kifejezés max. jogilag létezik számodra....

Ilyenkor nem érvényesül az az - általános - szabály, hogy a munkavállaló munkavégzési kötelezettsége szünetel, ha szabadságon van...

Bár ez alól is szép számban vannak kivételek...


De a dolog kétesélyes..

Azért akármennyire főnök is valaki, azért azt el kell fogadnia, hogy a dolgozónak JÁR az a kib......ott pihenés + szabadság.

Nem csak azért mert a törvény előírja, hanem, mert nem tudsz minőségi munkát végezni, ha nem pihened ki magad...

(a legtöbb ember nincs azért annyira jól megfizetve, hogy éjjel-napppal rendelkezésre álljon az idióta főnöke f@sz elvárasainak).


Ezért a pofátlan, bunkó munkáltatói visszaélésnek is, kell hogy legyen határa!


De!

A munkavállaló se teheti meg korlátlanul, hogy "holnaptól szabadságon vagyok 2 hétig, addig mindenki lesz szíves elmenni a f@szomba!" viselkedést.


A "fontos" pozíciókat leszámítva, előfordul, hogy olyan gond akadt a szabadságod alatt, hogy csak Te tudsz segíteni és nincs megoldva a helyettesíted - ami egyébként a munkáltató sara.

Ilyenkor lényeges, hogy el tudjanak érni legalább. Vagyis nem teheted meg, hogy nem veszed fel a telefont. Nem biztos, hogy meg kell szakítanod a szabadságodat, hogy elhárítsd a problémát,de elérhetőnek azért kell lenned, hogy megmondd, mit kell csinálni és lehet, hogy nem várhatnak pl. egy fél napot.


Szóval, attól függ... mi történt pontosan.


Ha sima munkavállaló vagy és nincs olyan feladatköröd, amit csak Te végezhetsz és van, aki helyettesítsen a távollétedben, akkor nem jogos a figyelmeztetés.

2023. júl. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

2#szinte a legalja a pozíció.

A szabadságot 3 hónappal előtte kèrtem, aminek volt íràsban is nyoma, illetve szóban is ( az eredeti dátumon sok munka volt, ezèrt nem akatak elengedni. 1 hèttel kèsőbb mentem) a kèrdèsükre a a választ 2 db főnök is tudta (5 van aki közvetlen) ebből 1 dèlutános volt, illetve a váltótársamnak is tudnia kellet (az mâs, hogy elfelejtette)


Lènyegèben jött valami, amit átvettem. Váltótárs mondta, hogy hova tegyem, amit a főnök mondott neki. Ezt nem találták meg

2023. júl. 13. 07:24
 4/19 anonim ***** válasza:

Pont azt akartam írni, amit az első. Még annyit, hogy szépen fejtség is ki ezt.

Hallottam ilyen hozzáállásról, de nálam egyszer volt ilyen, hogy szabadság alatt hívtak, mert a kollégám nem tud otthonról dolgozni, de nem akar az irodába bemenni, szóval be kellett volna dolgoznom. Egy hónap múlva már nem dolgoztam ott.

2023. júl. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

#2: két probléma van azzal, amit írsz:

1. ha olyan a pozíció, hogy a dolgozónak muszáj rendelkezésre állnia, akkor ezt tisztázzák, illetve fizessék meg arra az időre. Ha jól tudom, ez a bér 50%.

2. Itt rendszeresen megtörtént ez, nem egy-egy kivételes esetről van szó.


Szóval eléggé ellentmondásos, hogy míg a munkavállaló jogaival nem foglalkoznak, a munkaadó él a megrovás jogával.

2023. júl. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ès hozzáteszem, ha megkapom, akkor idèn elmarad a 13. Havi zum. Mert feltètele az, hogy nem lehet "stiklije" az embernek...
2023. júl. 13. 07:35
 7/19 anonim ***** válasza:
Ezt már az elején leírtad...
2023. júl. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Jah tènyleg... Bocsi :)
2023. júl. 13. 08:06
 9/19 anonim ***** válasza:
Milyen szerződés tartalmazza (tartalmazza -e egyáltalán) hogy szabadság alatt is el kell tudni érni a dolgozót ezért-azért-amazért?
2023. júl. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nincs benne...
2023. júl. 13. 08:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!