Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyit keres egy Gépi és CNC...

Mennyit keres egy Gépi és CNC forgácsoló vagy CNC programozó?Nőként is lehet “csinálni”?Matek mennyire szükséges hozzá?

Figyelt kérdés

2023. júl. 17. 21:00
 1/6 A kérdező kommentje:
+mennyit keresnek?
2023. júl. 17. 21:02
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Régiónként és cégenként nagyban változik hogy mennyit keres. Meg persze attól is függ hogy milyen munkákat csinál, mennyi tapasztalata van.

Borsodban, pl Ózdon kiszúrják a szemedet bruttó 300-350-el akár több év gyakorlattal is.

Győrben, vagy osztrák határ közeli városokban bruttó 600-800-at is megkereshet egy egyedi gyártásban vagy kis szériában (pl fröccsöntő szerszámok) dolgozó gyakorlott CNC forgácsoló. Átlagban a keleti szegényebb régiókat nem számítva szerintem bruttó 450-500 komolyabb erőfeszítések nélkül megkereshető. Túlóra nélkül.

Középfokú matek elég hozzá, de sokszor még az sem kell. Geometria, trigonometria, egyszerű algebra. Manapság CAD programok mindent ki tudnak számolni neked ha van hozzáférésed és nincs kedved gondolkodni, fejben számolni.😄

Csak le kell rajzolni és a program bármilyen metszéspontot, körívet, körközéppontot meg tud határozni kattintásra.

Nőként is lehet csinálni, de inkább fiús szakma.

Én 5 éve dolgozok a szakmában, megfordultam már pár cégnél, de elvétve láttam csak női munkatársat. Inkább sorjázóban, vagy MEO-ban de gép mellett alig. Szerintem könnyű, vagy közepesen nehéz fizikai szakmunka attól függ milyen cégnél vagy és milyen alkatrészeket kell gyártanod, hány kiló a nyersanyag amit be kell emelni a gépbe, milyen gyakran kell ezt megtenni, mennyi gépet kell egyszerre vinni, stb. Ha nincs mozgásszervi problémád, nem zavar ha kicsit koszos leszel, illetve hogy a hajad kissé büdös lesz a hűtővíz párától (én naponta mosom, legalább tüsfürdővel, ez géptől is függ hogy mennyire leszel büdös 😂) akkor lehet csinálni nőként is. Ja, hosszú műköröm szerintem kizáró tényező, mert nem bírsz normálisan kesztyűt húzni, megfogni az anyagot, mérőeszközöket, stb.

Ha van még kérdésed privátban szívesen válaszolok 😝

2023. júl. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Menjel csaje, csinald, csajkent, kulfoldon hulyere keresed magad
2023. júl. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Nőként inkább a webfejlesztést tanuld ki, azzal jobban jársz.
2023. júl. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Mocskos, koszos, zajos, műszakolós szakma.


A legtobb maszek zsebbe fizet.

Rendes bejelentest felejtsd el.


Nem eri meg ezt tanulni, foleg nokent nem fognak annyineselyt sem adni, mivel ez egy ferfi szakma.


Sok helyen 3 muszakban kell a gèpek kozott szaladgalni, etetni oket, mint a mergezett eger, rèmálom az egesz.


Egyedi meg ertekelhetobb, de èvek a fejlodes, es borzaszto nehez belerulni ugy, hogyha nem ertesz hozza.

Penz gyakran gyengebb, mint gepetetesen, cegtol is fugg

2023. júl. 18. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
felejtsd el! legundorítobb szakma! egy idő után a cnc-sek meghülyülnek!
2023. aug. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!