Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az ígért tanári felmondási...

Az ígért tanári felmondási cunami a státusztv miatt mikorra várható? A PDSZ egyelőre 260 olyna felmondásról tud amit kifejezetten emiatt adtak be és 140.000 tanár van az országban

Figyelt kérdés
2023. aug. 10. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van itt az oldalon egy alapítványi iskolás bolond, majd úgyis beszámol ezekről, csak kövesd. De várj, az is te vagy, úgyhogy elég csak a híreket figyelni és jegyzetelni. Nem is kell ide kiírni.
2023. aug. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Szeptember végéig jelezhetik a pedagógusok a felmondásukat, addig még van idő.
2023. aug. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

„Szeptember végéig jelezhetik a pedagógusok a felmondásukat, addig még van idő.“


igazad van, a mostani 260-as szám felmehet még akár 1000-re is. alapjaiban rázza majd meg a 140.000-es oktatási rendszert....

2023. aug. 10. 15:57
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A dolgok sohasem hírtelen, egyszerre kerülnek felszínre. Ugyanakkor meg most augusztus van...
2023. aug. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Van pedagógus a családban. Október 31-ig van ideje aláírni valami szart (nem tudom, részeg voltam a vacsorán, mikor erről mesélt), ha nem írja alá, akkor felmondanak neki.

Nem fogja aláírni. Meg még sokan mások sem. Én sem értem, hogy miért nem mondanak fel már most, ha úgy is tudják, hogy nem fogják végigvinni a tanévet, miért kezdik el egyáltalán.

2023. aug. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Abból a bizonyos 140 000-es állományból már most hiányzik több mint 20 000 tanár,és minden további távozóval romlik a helyzet. A mi iskolánkból is elment most az utolsó történelem és matek tanár is.Hogy ki fogja ezeket a tárgyakat tanítani? Senki sem tudja.De ugye semmi baj, hiszen vannak még 140 ezren.
2023. aug. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Térjünk vissza erre mikor senki sem fogja tanítani a gyerekedet, az unokádat pedig pláne nem.
2023. aug. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon csúnyán bántak veled a tanárok?
2023. aug. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6: a kérdezőféléknek mindegy, lehet akár Szaros Józsi is a kocsmából, mert az oktatás, művelődés sosem érdekelte őket.
2023. aug. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem 1 tanár elvesztése is súlyos probléma.


Egyébként nálunk az ment most, hogy többen elmentek fizetés nélküli szabadságra 1 évre. Szóval jogilag benne vannak a rendszerben, de 99%, hogy nem fognak visszajönni.

A másik toldozgatás, hogy nyugdíjas kollégák jönnek be tanítani. Képzelhetitek mennyi lelkesedéssel... Ez úgy ideig-óráig tud szerintem működni.

Aztán vannak az óraadók, részmunkaidősök.


És így az összes plusz feladat, szervezés egyre kevesebb ember közt osztódik el.

2023. aug. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!