Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem tudom mihez kezdjek,tanács...

Nem tudom mihez kezdjek,tanácsok esetleg?

Figyelt kérdés

Szeretnèk munkahelyet váltani,mert az éjszakázást nem bírom,meg egyre jobban kezd toxikussá válni ott a munka,de hiába szeretnèk váltani eddig nem nagyon jöttek be a dolgok,most próbálom szabadságokkal,illetve táppènzel kitolni a dolgokat,felmondanék de félek hogy egy hama nem találnék munkahelyet,és ezèrt nagyon stresszelem magam,illetve szorongok és eléggé depressziós leszek ez miatt.

Ti mit tennètek,használjam ki a munkanèlkülit mondjak fel,vagy maradjak amíg nem találok jobbat?

Tartalèkaim elég szűkek,így fèlek hogy nem találnék így èv vègère munkát.

Megèri addig szenvedni még valami be nem jön,vagy mondjak fel és majd lesz valami?

Ti hogy kezelnètek ezt a helyzetet?

Talán túl gondolom és èn stresszelem túl a dolgokat?

Válaszotokat nagyon köszi :)



2023. aug. 16. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Először is feláldozzuk az egészségünket a pénzért, aztán később a pénzünket az egészségünkért. Mérlegelj, ha munka nélkül az éhen halás fenyeget, akkor nyilván ne mondj fel. De ha nem, akkor minden gond nélkül. Valamint nincs jó munkahely csak kevésbé rossz.
2023. aug. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a mostani gazdasági helyzetben jobban jársz, ha maradsz, amíg nem találsz jobbat. Tudom, hogy sz*r szenvedni egy rossz munkahelyen, de meg kell tenni mindent azért, hogy minél előbb legyen valami jobb.

Azt, hogy túlgondolod vagy túlstresszeled-e, nem tudhatjuk, csak ha konkrét példákat írsz :)

2023. aug. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Általában a túlstresszelés,a túlgondokás azon van hogy nem találok semmi munkahelyet...Hál istennek az éhenhalás nem fenyeget csak vannak költsègeim,24 éves fiatal vagyok,de attól fèlek ha most felmondok,lehet idèn nem találok jobbat,vagy mást
2023. aug. 16. 14:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne stresszelj ezen előre, kezdj el munkát keresni, nézelődni, az még nem kerül semmibe. Ráérsz akkor stresszelni, ha tényleg nem találsz semmit, de addig is szerintem ne mondj fel.
2023. aug. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én akárhányszor váltani akartam, addig nem mondtam fel, míg nem volt más. A jelenlegi helyzetben én is inkább maradnék, míg nincs más,mert kell a bevétel. Ha anyagilag nem jelent neked nagy érvágást viszont (asszem 1 év folyamatos munkaviszony után kapod az álláskeresési járadékot), akkor mielőbb mondj fel. Az egészségednél semmi nem lehet fontosabb.

Az, hogy mi lesz,ha nem találsz munkát? Megsúgom: semmi,mert úgyis találsz 😉 rengeteg ember mondott már fel a történelem során,nem kell ettől betojni. Próbálkozni kell, legyen egy jó CV -d, küldd be mindenre,ami tetszene.

2023. aug. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hol élsz, és kikkel?


Én Budapesten élek, három napnál tovább még nem voltam munka nélkül. A nővérem Londonban egy napokról számolt be. Anyám Borsodban egyszer két évig volt munkanélküli. Mérlegeld, hogy a régiódban mennyi időbe telik munkát találni.


Meg azt is, hogy mit csinálsz, mennyire stresszes, és mennyi pénzért csinálod. Pl. ha fel tudsz mondani úgy, hogy a felmondási időd utáni másnap kezdhetsz egy gyárban, ahol annyi a dolgod, hogy két alkatrészt összepárosíts, és nem lesznek megélhetési gondjaid, akkor hajrá! Vagy ha tudsz esetleg pályát váltani egy olyan munkakörbe, ami jobban fekszik neked (pl eddig kereskedelemben dolgoztál, és utálod az embereket, de el tudnál menni back office-ba), akkor érdemes ezen elgondolkozni. A legtöbb ember szerintem ott hibázza el, hogy nem gondol arra, hogy másfajta munkát is végezhetne. Én 3.5 évet húztam le irodában, mire rájöttem, hogy nem való nekem, mert én a pörgést szeretem, meg azt, ha mozoghatok.


Amit még érdemes megfontolni: 24 éves vagy. Szüleid, párod esetleg el tud tartani, amíg találsz hozzád illő munkát?

2023. aug. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!