Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hamis értékelés írásának...

Hamis értékelés írásának lehet valami jogi következménye ?

Figyelt kérdés
Az egyik barátomat borzalmasan megalázták a munkahelyén ( betanítás alatt, egy kajáldában, vásárlók előtt, sőt, az ismerőse előtt), mi pedig jó barátok lévén lepontoztuk a helyet mapsen , és leírtuk, hogy mi is láttuk, és sokkolt minket, hogy így beszélnek az alkalmazottakkal. Ma meg jött a válasz, hogy vegyük már fel a kapcsolatot velük e-mailben, és írjuk le pontosan mi történt. Nyilván nem fogjuk. Megfogalmazódott a kérdés bennem, hogy ilyenért amúgy feljelenthetnek minket , vagy akármi? Mondjuk van egy pár (indoklás nélküli is ) negatívjuk. Nem gondolnám, mert olyan kajáldás értékeléseket láttam, hogy rá volt sz*rva a gyros tetejére ; és azt töltötték fel, hogy azt kapták xD csak költői.
2023. aug. 20. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha megtörtént amit leírtál, mi hamis benne?

Az ilyeneknél az az eljárás, hogy törlik a lejárató kommentet, és el van intézve. Ha nem lehet törölni mert olyan a felület, természetesen feljelenthetnek bármiért.


"Btk. 226. § (1) Aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít, híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a rágalmazást

a) aljas indokból vagy célból,

b) nagy nyilvánosság előtt, vagy

c) jelentős érdeksérelmet okozva

követik el."


A törvény a "valaki" szót használja, de érvényes jogi személyekre is.

2023. aug. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak annyi, hogy nem voltam ott.
2023. aug. 20. 18:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs jogom megítélni az ilyen mentalitást, hogy ez mire jó. De a (2) b) megáll, az internet nagy nyilvánosságnak számít. Az aljas indok is ráhúzható, úgyhogy lehetőség szerint vagy szerkeszteném a kommentet vagy törölném. Ha egyiket sem lehet, akkor feltehetően átgondoltátok ennek a lehetséges következményeit, akkor bele kell állni. Büntetlen előéletűként úgysem ültetnek le, kapsz pár év felfüggesztettet.
2023. aug. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nincs szó jogi dolgokról, de azért töröltem. Plusz megtörtént eset, mapsen írhat boldog boldogtalan véleményt, ha ott volt , ha nem, meg amúgyis van csomó negatívjuk (280ból 200 kb😂) úgyhogy elengedtem.
2023. aug. 20. 18:26
 5/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk az is érdekelne, hogy mondjuk aki a lesz*rt gyros fotóját rakta ki, és azt írta,hogy ott adták neki , annak a fotóját is bemutatják?😂😂😂 ( ehhez tényleg semmi közöm!)
2023. aug. 20. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!