Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki nem jó semmilyen munkakörben?

Figyelt kérdés

2023. aug. 31. 10:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%

nem létezik


Ha valaki semmilyen munkahelyen nem tud teljesíteni, az azért van mert vagy fogyatékos, vagy írgalmatlanul lusta, elkényeztetett fas zkalap.


Olyan nincs hogy valaki aki egészségügyileg nincs akadályoztatva semmilyen munkakört se tudna ellátni


Ott az akarással van gond!

lásd a cigányokat...

2023. aug. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Igen, létezik. Ismerek egy házaspárt, ahol a feleség totál életképtelen.
2023. aug. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
97%
Létezik, persze, de legtöbbször a hozzáállás a legnagyobb probléma.
2023. aug. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
Fejben dől el minden.
2023. aug. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"lásd a cigányokat..."


Ez egy érdekes kérdés, és valahol jó is a példa. Azon szoktam időnként filozofálni, hogy a gyerekkori szar minta mennyire változtatható meg puszta akarattal.


Ugye a kiindulás az, hogy a cigány, vagy nem cigány úriembernek elméletileg semmilyen extrát nem kellene tennie, hogy egy udvar le legyen betonozva azon kívül, hogy egyszerűen csinálja. A feladathoz adott minden "hardvere", de az udvar mégsincs kibetonozva, tehát a gond bizonyára fejben van. A kérdés az, hogy egy ember mit tud kezdeni a saját szoftverével?


Ha kisgyerekkorom óta soha semmilyen formában nem tanultam önfegyelmet, kitartást, kötelességtudatot, következmények mérlegelését, rövid távú lemondást, és hasonló skilleket, akkor az nem pont úgy hangzik, hogy pillanatnyilag baromira alkalmatlan vagyok?


Szóval ha az alkalmatlant úgy értelmezzük, hogy soha semmilyen formában nem képes valaki betölteni egy munkakört, akkor szerintem nem létezik mindenre alkalmatlan ember, mert a szoftveren tud változtatni, és akkor alkalmas lesz. Ugyanakkor szerintem tényleg vannak olyan emberek, akik egy adott pillanatban baromira használhatatlanok akármilyen munkára.


Pl egy haverom felesége - nem cigány - tök ilyen. Nem hülye, nem is rokkant, de valahogy egész életében nem volt még állása, nem töltött be 8 órás munkakört. Rajta azt látom, hogy pillanatnyilag alig lenne olyan munka, amit hatékonyan el tudna végezni. 1-2 év küzdéssel simán, de jelenleg egy 3 fős összejövetel megszervezése is nagy feladat neki.

2023. aug. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Nekem eddig ez a tapasztalatom önmagammal. Eddig még gyakorlatilag minden munkahelyemen én voltam a legbénább... Sokféle dolgot próbáltam a tanult szakmámon belül és azon kívül is.

De igazából semmire nem is megy vele az ember, hogy elméletben Létezik olyan foglalkozás, amiben jó Lenne... Például jaj biztos de jó optometrista lennék, de a büdös életben nem lenne pénzem azt a képzést elvégezni. Vagy lehet pont valami olyan munkakörben lenne jó valaki, ahova minden intézményben gyakorlatilag csak protekcióval kerülnek be az emberek. Meg stb stb.

Persze reménykedik az ember, hogy egyszer mégis talál valami olyat, amiben épp az ő képességeivel lehet jól teljesíteni.

2023. aug. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én már sok ilyen emberrel találkoztam és az a durva, hogy mindegyiket vagy eltartották vagy megtűrték a munkahelyén.


Szerintem a lustaság, a "nyomorultság" és az "elkényeztetett f*szkalapság" pont ugyanazon a genetikai lottóhúzáson sorsolódik, mint a szépség, szorgalmasság vagy a testi/szellemi fogyatékosságok. Természetesen a környezet is iszonyú meghatározó, de sajnos ugye nem egy igazságos világban élünk... szóval én igyekszem nem bántani senkit a nyomora miatt.

2023. aug. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%
10-en pár éve dolgozok cégeknek és bár folyamatosan van munkám, egyre hosszabb, 1-2 hónapos kihagyásaim vannak, 1 éve nem találok olyan helyet ahol néhány hónapnál tovább bírnám, előtte is néhány évente mindig váltottam, és nem az előrelépés kedvéért, hanem mert nem bírtam idegileg, és már csak az tudott motiválni ha beadtam a lelépős papírt, láttam a végét, elkezdhettem keresgélni. A legutóbbi 2 helyemről már engem kértek meg hogy legyek szíves távozni és nem lepődnék meg ha a következők egyikén konkrétan kirúgnának. Folyamatosan romlik a teljesítményem, kimászkálok, minden mást csinálok munka helyett csak ne kelljen belekezdeni a feladatokba. Én a romákat is megértem azért, mert a régi mesterségeikből (kanalas és a többiek) ki lettek szorítva, a vándor életmódjuk be lett tiltva, le lettek kényszerrel telepítve és kaptak valami alja gyári melót amivel elvoltak... amíg meg nem szűnt a gyár. Onnantól se mesterség, se droidmunka. Mégis mit kezdenének magukkal? Nálam már a droidmunkánál rezeg a léc, nem is bírom sokáig. Multi, iroda, ssc, lehet hogy az üléssel van baj, de lehet hogy sose fogom megtudni, az én előéletemmel nem hogy egy irodába, már egy gyárba se fognak fölvenni, kinek kell egy madárijesztő aki 25 éves kora óta átlagosan 3 helyen dolgozott 1-1 évben. Ha csak minden 3-at vallok be, akkor is kb évenkénti munkahelyváltás. Jó, mi? Lehet, hogy másra alkalmasabb lettem volna, de szerintem már késő megtudni. Azért kis szerencsével még folytathatom ősztől valahol. Ha ott se akkor tényleg passzolok, esetleg ilyen albán pékség, KFC stb szinten még gondolkozhatok, vagy van egy haverom aki panelháakat takarít, talán tud valami tippet adni ő is. Ha értenék, alkalmas is lennék valamire, az időt és a pénzt is elfuserálram arra hogy kitanulhassak, bizonyíthassak valami újban. Röviden: igen, van ilyen.
2023. aug. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Shaddark ***** válasza:

Szerintem mindenkinek megvan hogy mit tudna szívesen csinálni.

Azt kell, nem azt ami épp adódik, azt max. átmenetileg érdemes bevállalni, amíg célba nem ér a fő vonallal.

Első körben egy Myers-Briggs tesztet ajánlanék.

[link]

Ebből kiderül, mikre vagy alkalmas hosszú távon. Minden más, a személyiségedhez nem illő munkakör csak szenvedés lesz.


- Aki szimplán lusta, azt a sors tudja megmenteni. Vagy elvegetál élete végéig, vagy ad neki az élet egy nagy pofont, ami akcióra készteti. Jellemzően azok tudnak ilyenek maradni, akik a szüleikkel laknak negyven évesen is. A túlvédés néha több kárt okoz mint hasznot.


- Vannak olyan betegségek, zavarok amiket érdemes lehet kivizsgáltatni. Simán okozhatnak olyan figyelem zavarokat, depit meg hasonlókat ami miatt tényleg képtelen valaki ellátni a munkáját. De ezzel foglalkozni kell, nem elfogadni hogy "ilyen vagyok és kész". Mindenki olyan, amilyen lenni szeretne, ha van motivációja.


- Mondjuk azt sosem értettem, ha valaki nem elégedett a munkájával, miért nem tanul ki olyat, amit szeretne? Biztosan van olyan mindenkinek, amit élvezne és örömmel csinálná. Persze, ez áldozattal jár, de ha így is szenved meg úgy is, akkor inkább kis időre nagyobb szenvedés és aztán tudom, hogy minden jó lesz a végén. (Munka mellett tanulás ami nem könnyű, tudom mert csináltam én is de megéri).

2023. aug. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Létezik, tudok is ilyenről.


Szomszédban lakik egy apuka a felnőtt fiával, és a srác egyszerűen nem dolgozott még sehol normális ideig. Otthon sem csinál semmit, pedig autószerelőnek tanult, de soha nem láttam hogy az autóját szerelte volna, akárhányszor baja volt mindig a haveromnál kötött ki aki szintén szerelő, és volt nála gyakorlaton a srác, de haver mondta hogy nagy nulla, nincs értelme erőltetni. Ő sem érti miért lett meg így a végzettsége hogy semmit sem, tud és egy alapvető olajcsere miatt is hozzá viszi. Pedig nem egy bonyolult technika az autója, simán tudna azon gyakorolni rengeteg mindent. Aztán a srác apja nekem többször mondta hogy egyszerűen egy szerencsétlen gyerek, mert azon kívül hogy ül a sz.gép előtt meg telefonozik semmit nem csinál. A füvet nem tudja rendesen lenyírni, fát sem tud vágni, házimunka terén főzni még csak csak tud, meg takarítani de sokszor az sem a legjobb.

Aztán elküldte építőiparba segédmunkára hogy legalább csináljon már valamit és hátha ott rájön hogy összekéne kapnia magát ha nem akar élete végéig talicskázni például, de ott kb 1 hét után elküldték, mert szart sem ért a munkája. Akkor volt már gyárakban de mindenhonnan elzavarták 1-2 hónap után. Volt nálunk is gyári munkán, operátornak vették fel, én gépbeállító vagyok a cégnél. A mi műszakunkba került, sokan tanították, jó helyre került be, normális oktatóhoz stb... de amit én is láttam, egyszerűen siralmas volt amit csinált. Önálló munkára totál alkalmatlan, egyszerűen nem tudta soha hogyan álljon neki, és mi a dolga. Állt mint egy darab fa.. Én is mondtam neki hogy már kapja össze magát, nem kell várnia senkire, megkapta mi a feladat és csinálja, megtanították neki 1 teljes hónapja azt a munkát kell végeznie és már tudhatná. A műszakvezető persze már tépte a haját hogy ennyire haszontalan ember még nem dolgozott nála soha, még az is jobb volt akinek a hozzáállása volt kritikán aluli.


Aztán berágott és elküldte, de maradt a cégnél, a HR-es hölgy javasolta hogy csatlakozzon a takarítókhoz mert külsős cég ugyan de szükség van ott férfiakra is mivel gépeket inkább ők kezeljenek, illetve vannak olyan fizikai munkák amiket jobb ha férfi végez. Áthelyezték oda, leszámolt nálunk, majd felvették rögtön a takarító céghez, így ugyanúgy járt be mint eddig, belépőkártyája, szekrénye megmaradt meg minden csak már a takarítókhoz tartozott. Na akkor ott is ment a panaszkodás rá hogy egy nagy nulla. Megkapta feladatba azt hogy mosson fel a csarnokba a közlekedési útvonalon szigorúan. Persze annyira rosszul csinálta hogy foltos maradt, meg szét lett locsolva a víz szinte. Aki tanította Ő is mondta neki hogy hát ez így nem fog menni. Aztán kapta a takarítógépet amit tolnia kellett meg irányítani, persze azzal is neki ment mindennek, feldöntötte a kukákat, felborított valami állványt is amiben kár is keletkezett.

Egyszerűen erre sem volt jó... Na akkor elküldték a cégtől azonnal. Az apja már a maradékhaját kitépte szinte amikor megtudta hogy a fiacskája erre sem jó....

Tőlem kérdezte hogy mi volt vele a baj, elmondtam hogy egyszerűen egy nagy nulla, hát azon is totál kivolt akadva és nem tudta mit csináljon már vele.

Persze azóta eltelt jó 1 év de a srác mindig ugyan azt csinálja hogy elmegy egy céghez dolgozik pár hetet, majd munkanélküli és otthon döglik kb. Apja már azon van hogy elviszi kivizsgáltatni hogy egyáltalán alkalmas-e bármire is, főleg szellemileg, mert egyre inkább kezdi azt érezni hogy gyereke fogyatékos. Sokszor hiába beszél vele, fel sem fogja a srác mit mond neki, és nem is látszik rajta hogy megértené, csak ül és bámul bambán, majd elmegy...


Már rendesen sajnálom apját is, Őt is hogy ennyire szerencsétlen.

Barátnője sosem volt, barátai sem igazán vannak. De ha már egyszerű gyári munkára nem képes, meg takarítónak sem volt jó, egyszerűen nem értem.

A szakmájához totál hülye, azt az apja sem érti hogyan lett meg a vizsgája. De nem dolgozik benne így kb leszarja. Már azon próbálkoznak hogy beíratta valami tanfolyamra ahol számítógépen tanul valamit dolgozni és majd azzal talán eltud helyezkedni. Az hogy abból mi lett azt még nem tudom, de ha egész nap a gép előtt döglik akkor az csak menni fog neki. Bár ezek után kétlem.

2023. aug. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!