Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak én vettem észre, hogy a...

Csak én vettem észre, hogy a munkahelyen mindenki 'tarja' magát valamire? Műszakos, mester, szakértő, stb.

Figyelt kérdés
A takarítótól kezdve a szakmunkásig mindenki tarja magát valamire, kreál magának egy pozíciót, képviseli magát. A szakmunkás, az már szaki, az idősebb pedig mester. A diplomások pedig, a mérnökök pedig ők a szakértők.

2023. szept. 12. 16:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Tarja??

Talán éhes vagy, egyél előtte és akkor nem látsz senkit tarjának!

2023. szept. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy tarja?
2023. szept. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
2. A sertés egyik része, hús.
2023. szept. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Az önbizalom és önbecsülés fontos dolgok. Ne legyen büszke magára az, aki elvégzett egy szakmát és elhelyezkedett benne (és esetleg még élvezi, szereti is csinálni, nem kényszerből van ott), csak mert nem 'diplomának' hívják a papírt ami ezt igazolja? Nem is jár érte tisztelet akkor, mert ő nem érte el a szakma vagy ranglétre csúcsát?

Vagy fordított esetben te nézel le másokat csak azért, mert nem érnek fel a szintedre, mégis elégedettek tudnak lenni?

Vagy fordított esetben te még lejjebb vagy mint ők, és irigyled a teljesítményüket; de mivel nem vagy képes megugrani ugyanazt a szintet, számodra az csak gőg?


Legyél te is tarja, ne csak a zsiger amit kidobnak.

2023. szept. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Miért is ne tennék? A jó szakember az jó szakember.
2023. szept. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk inkább az oldalas a népszerű.
2023. szept. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Jól van ez így? ***** válasza:
79%
Apád suszter, anyád varga... Aki kapja, tarja.
2023. szept. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyra tarjom az óriás bécsi szeletet például.
2023. szept. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A szaki miért nem diplomázott le? Neki is megvolt a lehetősége tanulni. Előbb végzem el a szakmunkásképzőt, mint a szaki az Egyetemet.
2023. szept. 12. 17:31
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a problémát ezzel. Ha valaki egész életében vízvezetékeket szerel, akkor szakértő lesz a területen. De a takarításnak is vannak szintjei és vannak olyan helyzetek, ahol valakit kiemel a szakértelme az átlagemberek közül pl én nem tudom, hogy hogyan kezdenék neki egy műtő takarításához, hogy biztosan steril legyen utána. Egyszerűen ilyen az emberi kultúra, hogy identitást képzünk a tudásunk és munkánk alapján. Ez a régi időkben még jelentősebb dolog volt, hisz nem véletlen innen jön rengeteg vezetéknév pl kovács, ács.
2023. szept. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!