Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nincs ki betanítson?

Nincs ki betanítson?

Figyelt kérdés
2 hete vagyok új munkahelyen (iroda) és jónak is tűnik, közel van, lenne sok home office idővel, a munka is érdekes, a fizu is nagyon jó (bruttó 740e) és ahogy látom megszakadni nem szakad érte senki, sima 8-16 munka. Korábban is szakmán belül dolgoztam 8 évet így nyilván nem ismeretlen a dolog de a szakma egy másik ágában. De a 2 hét alatt alig jutottunk valamire mert vagy betegek a kollegak, vagy home officeban vannak stb, volt olyan nap, hogy magam ültem bent, tréningeket amik a belépőknek van töltögetem elég sok van meg az oktatási anyagokat olvasgatom meg a leveleket, de csinálni egyelőr semmit sem tudok. Ilyen esetben ti maradnátok? Várnátok hogy majd betanítanak előbb utóbb, hiszen nekik is érdekük, mert egyikőjüknek sok az ügyfele, másiknak nem is ez a munkája csak besegít ide az eddigi létszámhiány miatt. Várjak egyszerűn és kész!?
2023. szept. 18. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Igen.
2023. szept. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ugyanez volt. Másfél hónapig csak ültem a székemben mert fogalmam sem volt hogy mit hogyan kéne csinálni. 30szor kértem meg a főnökömet és a kollégákat hogy tanítsanak be, mert én is szívesen dolgoznék de nem tudok. Jófejek a kollégák csak határidős a projektjük és semmi erejük nincs újoncoknak magyarázni. Egyszer jött az ügyvezető és hozott egy kollégát aki befejezte a projektjét és az a kolléga 1 nap alatt betanított.
2023. szept. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nekem most azt ígérték, hogy majd az egyik kollega ha meggyógyult jön be és betanít, erre várok..

Sosem jártam még így, 2 munkahelyem volt életemben, első 3 évig,ott betanítottak azonnal rendesen, utána a második 8 évig,ott is az eleje döcögősebb volt de azért tanítgattak, hetekig sehol sem ültem csak úgy szinte magam egész nap..

De mindegy, várok, 29 éves vagyok, kisgyerekem van, nem akarok azonnal rohangálni máshova, mert amúgy jónak tűnne..

2023. szept. 18. 13:24
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal ne is rohangálj máshová, de szerintem nézegesd a hirdetéseket szorgosan. Én jártam így 3x is. Az egyiknek teljesen jó vége lett, ez egy giga cég volt ahol 12-en kezdtünk újak, nem tudtak volna velünk mit csinálni, így megoldottuk magunk, kicsit lazsáltunk, aztán találtunk repetitív, egysszerű feladatokat, aztán le is telt a próbaidő. A másik 2 esetben ellenem fordították, elkezdtek nagynehezen betanítani aztán azt mondták én nem tanulok elég gyorsan. Számomra inkább az lenne a kérdés a te esetedben hogy belsős anyagokat próbáljak-e valahonnan elcsenni és azokat akár bemagolás szintjéig áttanulmányozni vagy a profession.hu-t bújjam egész nap. Ha a kettőt össze tudod hangolni időben az szuper, de légy azért résen.
2023. szept. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, nehogy ez legyen a vége, bár már az elején mondták hogy 6-8 hónap kb a betanulás, meg érzik szerintem egy kicsit hogy gáz a helyzet, hát bízok benne hogy nem ez lesz a vége..én gyorsan tanulok, ha valaki leülne velem tudnám csinálni előbb utóbb, csak jussunk el oda :)
2023. szept. 18. 13:43
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy maradnék. 😄 Multis projekteknél ez gyakran előfordul, lassabban tanítják be az embert.
2023. szept. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Igaz írsz ügyfelekről, de nem tudjuk milyen munkáról van szó, ennek ellenére nem túl jó jel tényleg. Legrosszabb esetben próbaidőig ott leszel és a semmiért kapsz egy egész jó összeget, semmiképp ne dobd el.


Ez általában 3 hónap, addig érdemes megfigyelni hogy működik a cég. Ha úgy látod gázosak, leterheltek, nincs elég ember, káosz van, akkor tudod hogy nem tudsz számolni velük hosszútávon. Ekkor eldöntöd meddig maradnál, mennyire fontos a bevétel, akarsz-e munkakeresés mellett ott maradni.

2023. szept. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok: ja és végül nekem 10 hónap volt, mire az összes folyamatot megtanultam elvégezni. 3-4 hónap volt az, amíg a teljes önálló munkavégzéshez eljutottam. Így, hogy mondták is, hogy hosszú a betanulási idő, pláne ne aggódj, nem lesz baj.
2023. szept. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#7 Logisztika és szállítmányozás, eddig közutas voltam, most légis poziba jöttem, nyilván tök más, minimális átfedés van, a doksik nem ismeretlenek meg a szakszavak, de nyilván közöm nincs az egészhez mint szakmának ezen ága
2023. szept. 18. 13:57
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonlóan jártam. Multi, pénzügy-számvitel, előtte már volt tizenéves gyakorlatom a szakmában. Csak hát itt ugye a helyi dolgokat kellett volna, hogy átadják, ez nem történt meg. Az egyik kolléga (akinek a helyére mentem volna), már ott sem volt, amikor én beléptem a céghez. A csoportvezető csaj pedig veszélyeztetett terhes lett, és elment táppénzre, 2 napra visszajött, hogy úgymond "átadja a munkakört". (A sajátját is, mert akkor már vegyem át azt is, végülis a végzettségeim megvannak hozzá, gondolták ők.) 2 napig reggel 7-től délután négyig egyhuzamban mondta, mondta, mondta, levegőt sem vett. Se jegyzetelni nem tudtam, se írásos anyag nem volt. 2 nap után ő már nem jött, munkakör átadva, csináljam. A csoportban 2 p...csa volt még, tipikus szemét emberek, semmit nem mondtak, semmi helyi dolgot nem adtak át, infókat eltitkoltak.

Életem legjobban fizető munkáját hagytam ott pár hét után.

Kérdező, szorítok, hogy ne járj így.

2023. szept. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!