Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy vállalkozhatok, ha...

Hogy vállalkozhatok, ha albérletben élünk?

Figyelt kérdés
A székhely az lehetne a régi lakás, ahol a szüleimmel éltem, mert oda vagyok bejelentkezve. De az albiban szeretném csinálni a vállalkozást. Ez így megoldható? Csak egy hozzájárulási nyilatkozat kell az albérlet tulajdonosától?
2023. szept. 19. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A tulajtól 100%, de lehet, hogy a szomszédoktól is!
2023. szept. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Több infót.
2023. szept. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mire vállalkoznál? Lehet belterületen?
2023. szept. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kézápoló és műkörömépítő vagyok. Van hozzá már mindenem, szakmám is van természetesen. Hivatalosan szeretném csinálni, de ha az albérletben megoldható lenne, addig nem vennék ki üzlethelyiséget, míg nem lesz nagyobb vendégköröm.
2023. szept. 19. 14:57
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4

A székhely nem azonos a vállalkozás helyével.

Az albérlet tulajának azért köze van hozzá, hogy hány idegen fordul meg még a lakásában. Lehet, hogy én nem engedném meg, hogy vállalkozz az albérletben.

2023. szept. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt idegenek jönnének a lakóközösségbe.

Másrészt a lakás is jobban amortizálódik, kicsöppen az ilyen-olyan szir-szar, lehúzod a klotyón az ilyen-olyan lemosót, stb...

Harmadrészt ha vállalkozási tevékenység zajlik hivatalosan egy ingatlanban, akkor lehet betalálják egy ingatlanadóval, ami évi 1 milla is lehet, és újabban mániája az önkoriknak beszedni, és erre simán ráfogják, hogy telephely.

2023. szept. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6

"...újabban mániája az önkoriknak beszedni..." - mióta mindent elszedett a Zorbán és a túlélésért küzdenek?

"...erre simán ráfogják, hogy telephely." - mert az.

Egyébként egyet értek veled.

2023. szept. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Miért húznék le akármit is a vécén? Már elnézést, de elég lenéző volt az a komment. Szir-szar kicsöppen? Azért ez nem így működik. És nem vagyok se buta, se igénytelen. Attól mert műkörmös vagyok, még nem jelenti azt, hogy hülye is.
2023. szept. 19. 15:51
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8

Nem vagy hülye.

De szerinted van olyan főbérlő, aki ezt megengedi?

2023. szept. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#8


Nem tudhatja senki mennyire vagy hülye. Annyit tudni, hogy egy lakásban akarsz körmöket csinálni, ami nem túl profi.


Én megengedném, ha fizetnél 100k-val többet amortizációra, és 100k-val többet az ingatlanadóra, illetve a közgyűlésen megegyeznél a többi lakóval hogy milyen feltételek mellett csinálhatod.

2023. szept. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!