Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha csak fél évet dolgoztam az...

Ha csak fél évet dolgoztam az előző munkahelyemen, akkor nem jár a 3 hónapos türelmi idő,amíg találok egy új munkahelyet, ez csak az 1 év munkaviszonyra vonatkozik, és nekem kell fizetni addig a tb-t?

Figyelt kérdés
Válszokat köszönöm szépen.
2023. szept. 24. 03:14
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

A fél év sajnos kevés, 3 év alatt kell dolgoznod 360 napot.


"Álláskeresési járadékot az a – lakóhelye/tartózkodási helye szerint illetékes járási (fővárosi kerületi) hivatalnál – regisztrált álláskereső igényelhet, aki a nyilvántartásba vételét megelőző három éven belül legalább 360 nap jogosultsági idővel rendelkezik, nincs munkaviszonya, nem folytat vállalkozói tevékenységet, illetve az önálló álláskeresése nem vezetett eredményre, és a foglalkoztatási szerv sem tud számára megfelelő munkahelyet felajánlani."

2023. szept. 24. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Milyen türelmi időre gondolsz? Tb-t nem kell fizetned 45 napig, ha az a kérdés, de álláskeresésit nem kapsz.
2023. szept. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mondok neked jobbat. Én 15 éves koromtól dolgoztam diákmunkán nyáron, 18-25 közt meg egyetem mellett szintén diákmunkán. Minden be volt jelentve, szövetkezeten keresztül dolgoztam. Elhelyezkedtem az első "felnőtt" állásomban 2019 decemberében, 2020 februárjában kirúgtak, kiderült, hogy semmi nem jár nekem, max. a szám, mert nem volt még egy év munkaviszonyom.

Bementem a hivatalba megkérdezni, állítólag sem az nem számít, hogy fél évig voltam egy helyen, sem az, hogy szövetkezeten keresztül kiközvetítettként dolgoztam.

Szóval dolgoztam évekig, de nem kaptam még segélyt se, mikor beütött a covid. Oldjam meg, ahogy akarom, fizessem a lakbért, amiből tudom.

Gyorsan találtam munkát, dolgoztam ott két éven át, de mikor pályáztam egy újra, komolyan elgondolkoztam azon, hogy beleírhatom-e tapasztalatnak az egyébként legális diákmunkáimat, mert hogy arra nem jár semmi. És most, hogy belegondolok, mikor az első "rendes" munkahelyemről kirúgtak, elpostázták a kilépő papírjaim a szüleim címére. Mikor az előző munkahelyemről kiléptem, ott a kezembe adták az eü kiskönyvem, a munkavállalói könyvem, meg a kilépő papírom, amit be is kértek a mostani munkahelyemen. De éveken át dolgoztam, váltogattam munkahelyeket úgy, hogy semmi ilyesmit nem kaptam, de legalább semmi ilyesmit nem is kértek tőlem. Meg feltétel volt az érettségi, de senki nem kérte tőlem, hogy bizonyítsam, hogy megtörtént. A mostani helyemen meg bekérték az érettségim, meg a diplomám fénymásolatát is.

Messze vagyok még a nyugdíjtól, de nagyon érdekel, hogy vajon a diákmunkám bele fog-e számítani, vagy csak azért fizettem akkor adót, hogy megköszönjem az államnak, hogy dolgozhatok, és vehetek kaját, meg fizethetek lakbért??

2023. szept. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A diákmunka nem számít a nyugdíjnál, csak az amiből nyugdíjjárulékot vonnak. Az iskolaszövetkezet csak szja-t von.
2023. szept. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!