Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kirúgtak az étteremből, ahol...

Kirúgtak az étteremből, ahol dolgoztam szerintetek jogosan?

Figyelt kérdés

Elkezdtem dolgozni a főállásom mellett mellékállásként felszolgálóként, sok vendég dícséretet kaptam az étteremben, amit előszeretettel megosztottak google értékelésben is. Viszont volt egy vendég, aki eléggé határozottan szeretett volna nagyon sok ezer forint borravalót adni, akinek hangsúlyoztam, hogy szabályszegésnek minősül elfogadnom a borravalót és sajnálom. Majd ő nyomatékosította, hogy Ő akkor is ideadja, majd utoljára már mivel kicsit sem értett a szóból az Úr, elmondtam neki, hogy nem lehet elfogadnom és nem az én zsebemet tömné vele, hanem másét, így felesleges.

Ezt a kijelentésem megemlítette google értékelések közepette és ezért azt mondták nekem, h az eddigi munkámat köszönik, de többet nem kellek ide. Szerettem a helyet, mégis az igazságérzetem sértve van. Fogadjam el, hogy mégiscsak én voltam a hibás?


2023. szept. 27. 14:03
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Természetesen nem tiszteletlenül jelentettem ki az úrnak, se nem haragosan. Semmiféle elégedetlenségemet nem fejeztem ki az éttermi szabályok/munka felé, csak muszáj volt megértetnem az igen határozott vendégemmel a szabályaim.
2023. szept. 27. 14:04
 2/15 anonim ***** válasza:
5%
Igen jogosan. Ugyanis semmit nem rakunk ki a munkálatónkról és a munkahelyről, a munkálató engedélye nélkül. Már pedig gondolom nem volt engedélyed a munkálató által hogy véleményezd az éttermet és az ott történteket. Már pedig ez akár bűncselekmény is lehet, ha a munkálatód engedélye nélkül nyilatkozól / véleményezed a munkálatod és a munka helyed. Inkább örülj neki hogy csak ki rúgott és nem jelentett fel. Máskor pedig figyelj oda hogy ne nyilatkoz a munkahelyedről. Sem jót sem rosszat ne nyilatkoz, és főleg ne véleményez!
2023. szept. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Lehet kicsit értelmetlen az írásom. Én semmilyen véleményt nem formáltam a munkahelyemről, csakis a vendéggel közöltem személyesen, hogy nem fogadhatom el a borravalót, mert szabályellenes számomra és a borravaló sem hozzám kerül. A vendég írt ki véleményt azzal kapcsolatban, hogy engem szeretett volna honorálni és nem tehette meg, ami rontott a hangulatán.
2023. szept. 27. 14:39
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Ez is egy lecke, tanulj belőle! A vendéglátós nem azért van, hogy bármiben is gátat szabjon a kedves vendége pénzköltési vágyának... Legközelebb ajánlj neki egy "grátisz" üveg bort, vagy valamit! Így benne maradsz az elfogadható borravaló-sávodban, és még egy újabb üveg bort is eladtál.


Ha tényleg olyan jó pincér voltál, akkor nem lesz gond másik helyet találni, úgyis attól hangos a vendéglátós-szakma, hogy nincs ember!

2023. szept. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az új hellyel nincs gond, már találtam is.

Én csak az egom sértettsége miatt szeretném elfogadni és meghallgatni más véleményét, mert ilyen téren szeretnék a legjobb lenni. Már 2 volt munkáltatómtól is van ajánlói referencia levelem és ilyet még nem éltem meg az őszinteségem miatt, így nyílván sértőnek érzem, amit elfogadok, ha más véleménye szerint is rosszat tettem.

2023. szept. 27. 14:53
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahh,ne foglalkozz vele így, hogy már van másik helyed.
2023. szept. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
23%

"hangsúlyoztam, hogy szabályszegésnek minősül"


Mi ez a hülyeség?


"a borravaló sem hozzám kerül."


És ez? Kiveszik a zsebedből vagy mi a fene?

2023. szept. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A kasszába kellett beadni a borravalót, amiből nem kaptam. Szabalyellenes volt azt a borravalót is elfogadnom, amit a kezembe adtak (első napomon megtettem és a kamerán át meglesték)
2023. szept. 27. 16:09
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem egyedül voltál pincér, akkor jogtalan a kirúgás, mert valahogy bizonyítaniuk kéne, hogy rólad beszél a vendég. Próbaidőn már túl voltál? És mi az, hogy a pincérek nem kapnak a borravalóból? Akkor kik kapnak?
2023. szept. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hogyhogy kik?Hát a fönók eteszi.Úristen,hány helyen van így.Inkább elfogadnak egy üdítöt a pincérek,mert úgyse övéké a jatt.
2023. szept. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!