Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha fel mondok a munkahelyemen...

Ha fel mondok a munkahelyemen és nem találok gyorsan egy másikat ,akkor mi lesz addig a tb biztositasommal?

Figyelt kérdés
Válaszokat és a segítséget előre is köszönöm szépen
2023. szept. 29. 07:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
45 napig még él. De bejelentkezhetsz a munkanélkülibe is, ellátást is kapsz, ha megfelelsz a feltételeknek.
2023. szept. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy darabig még jár.

Aztán ha az is lejár, akkor neked kell befizetned a NAV felé. Asszem ilyen 300-350 forint naponta, havonta egy tizes kb. Sokan ezt nem szokták befizetni de te ne legyél ilyen hülye és fizesd be. Későbbiekben úgyis be akarják hajtani rajtad, ráadásul bizonyos ügyeknél probléma, ha megszakadt a biztosításod.

2023. szept. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%
2: ha magának fizeti, akkor ugyanúgy megszakad. Amit magad után fizetsz, az nem egyenlő a teljes körű társadalombiztosítással (nem lesz ez alapján nyugdíj, táppénz, CSED stb).
2023. szept. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
De az ember mégis biztosítva van.
2023. szept. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
45 napig él.
2023. szept. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom hogy 45 napig még van biztosítasod a felmondás napjától. Ha volt 1 éves munkaviszonyod akkor meg a munkaügyi bemehetsz igényelni álláskeresési járadékot ha ezt igényelted akkor abból vonják a tb-t és kb 150 ezret kapsz 2 vagy 3 hónapig. Én több mint 2 éves munkaviszony után 2 hónapig kaptam 150 ezret, 2 hónap után megszüntették mert nem fogadtam el az ő állásajánlataikat. Ha ez is lejár akkor magad után kell fizetni a tb-t. 9600ft havonta vagy ha nem egész hónap akkor 320ft naponta. Lehet utalni vagy csekken befizetni. Semmiképp se halmozd fel mert így is úgy is behajtja a nav. Ha valamit nem értesz nyugodtan írj rám privátba.
2023. szept. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!