Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szeged, ami Budapest és...

Szeged, ami Budapest és Debrecen után a 3. legmagasabban lakott város, miért ennyire nulla munkahelyeket tekintve, fizetést meg pláne?

Figyelt kérdés

Budapesttel és Szegeddel van tapasztalatom, de Szegeden nagyon kevés a munka, lakosságarányosan pláne.


Vagy ez van már az egész országban a fővárost leszamitva?


Unalmamban néztem a munkakínálatot Győr, Debrecen, ezektől sem voltam elájulva, Debrecen egy fokkal jobb, de ott drágább a lakas / albi is.


Főváros és agglon kívül van még egyáltalán nagyobb kínálat az ország városait tekintve?


Költözésen gondolkozok országon belül, de Budapestre nem szeretnék visszamenni. Viszont a profession adataiból kiindulva nem látok Pest megyén kívül sok szellemi munkát.


2023. okt. 2. 01:10
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Debrecenben sincs. En Pestrol jottem ide, tudom. Szar ez a varos, tkp egy nagy falu. Egyetlen valamire valo europai nagyvaros az orszagban csak Budapest!
2023. okt. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Nekem nem okozott gondot Szegeden a munkakeresés, de persze Budapest jobb ilyen szempontból.
2023. okt. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Ha vannak preferenciáid Budapesten belül és nem akarsz heti szinten órákat térdig dzsuvában békávézni vagy a dugóban ülni, ergo kerületen belül akarsz dolgozni, akkor azért ott is limitáltak a lehetőségek. Még az olyan kerületekben is ahol sok a jónak mondott, nagy cég. Pontosan azért mert mindig találnak valakit a város vagy az ország másik feléből aki olcsóbb és nem számít neki a lokáció.

Én emiatt (is) váltottam Szegedre ami nálam sem volt hosszú életű próbálkozás. Budapestre dolgozom "be", ráadásul arra a környékre ahol korábban éltem, viszont olyan szintű lakásár-emelkedés volt hogy az ott lakás szóba sem került.

Nem tudom neked mi számít szellemi munkának de 1-2 SSC elférne itt, a bp önmagában kevés, a helyi vezetők sajnos sokszor visszaélnek a monopóliummal azaz hogy nincs itt másik ilyen cég, ezzel is elüldözve az értelmesebb munkaerőt. Hülyékkel meg ki akar dolgozni.

De ha gyártás, logisztika stb. területén lenne itt több minden az is sokat segítene, mert közvetve egy csomó új szolgáltatás megjelenne, tehát könnyebb lenne vállalkozni is.

Az IT szektor egyebként jól megy de mivel leginkább kicsi cégek vannak, kezdőként oda nem fogsz bejutni, a nem fejlesztői állásaik pedig elég silányak, Mari néni szintű "támogatás a csapatnak".

Szóval gatya az egész, én távmunkában, hosszabb távon vállalkozásban gondolkozok, régesrég letettem róla hogy itt legyen bejelentve a cég akinek dolgozom.

2023. okt. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%

Azért, mert ellenzéki a városvezetés az utóbbi 13 évben és főleg ezért szinte semmilyen beruházást nem hoztak ide állami szinten. Alig kap forrást a város. Pl. a civil alapítványok sem kapnak forrást, konkrétan ki van adva a minisztériumban, hogy szegedi pályázók nem nyerhetnek. Nem is nyernek.


Ha mégis hoznak ide valamit, az is csak különböző kormányzati hátszéllel, pl. Lázár álma volt a tramtrain, a Lézerkutató vezetője fideszes professzor/ex-rektor ezért azt is fejlesztik és hasonlók. De csak azért nem nyúlnak semmihez, hogy az itteni embereknek jó legyen, mint ahogy normális országokban csinálják. Beszarás.

2023. okt. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

És kötelező arra a balos bumburnyàkra szavazni?

Csak kérdezem, mert nem hiszem, hogy itt bárki bárkit büntetni akarna.

Egész egyszerűen bénák hozzá. Hozzáteszem a helyi Fidesz is, semmi se változna, ha 'emezek' lennenek.

2023. okt. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Debrecen az meg FideSSnyikek fellegvara mar jo 20 eve, ne hozzatok mar ide ezt a hulye politikat... :))
2023. okt. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5. Nem vagyok sem ellenzéki, mármint nem szavaznék egyik ellenzéki pártra sem, ahogy a fideszre sem. Meghagyom a politikát a ráérő öregek játékának. De attól még ez a helyzet, amit mondtam. Magyarország nem úgy működik, mint egy normális nyugati ország, vagy akár a körülöttünk lévő többi, amik mind szépen le is hagynak minket.


6. Miről beszélsz? Pont ezért ömlik oda ezerszeresen a pénz, mint Szegedre.

🙈 🙉 🙊 - Attól, hogy te ilyen vagy, még ez a valóság. Objektíven meg lehet mérni, hogy hová mennyi pénz áramlik/nem áramlik és óriási a korreláció ezzel, hogy kormánypárti vagy ellenzéki a városvezetés. Ez tudomány, statisztika, hogy így van-e vagy sem. A számok nem hazudnak.

2023. okt. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#3: Jól lepontoztak, pedig jól leírtad a helyzetet. Szeged egy nagy 0 munkalehetőség szempontjából (már ha jól fizető szellemi munkát szeretnél).

Bár a BYD, Rheinmetall és az 1-2 még titokban tartott beruházás hozhat fellendülést a városba. Jó lenne azért még legalább 1-2 nagy SSC a BP-n kívül. Pl. Vodafone is nyithatna egy szegedi irodát vagy az Exxon, BT, Citibank, BlackRock stb..

jan. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Objektíven meg lehet mérni, hogy hová mennyi pénz áramlik/nem áramlik és óriási a korreláció ezzel, hogy kormánypárti vagy ellenzéki a városvezetés. Ez tudomány, statisztika, hogy így van-e vagy sem. A számok nem hazudnak."

Azt viszont nem mutatja ki a statisztika, hogy a penz hova megy vegul. Sosem tagadtam, hogy a devlaceni fideSS partkatonak miatt sokkal tobb penzt kap az a varos, mint Szeged. De abbol is csak latvanyberuhazasokat, elit iskolakat es kinai aksigyarakat epitenek, az itt lakoknak attol meg nem lesznek jobbak a munkalehetosegei.

Kukdheted a majompofakat, de te eletedben nem laktal szerintem Debrecenben, nem tudod mekkora egy porfeszek varos.... ezen a rengeteg milliard sem segit.

jan. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!