Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a munkahelyen van kamera...

Ha a munkahelyen van kamera és porta, akkor felelősséggel tartoznak ha lopás történik az irodából?

Figyelt kérdés

Van portás a bejáratnál, illetve folyosók be vannak kamerázva.

Sajnos gyakran jönnek be vadidegenek az épületre (a portán nincs kapu meg semmi, el lehet sétálni előtte és bejönni).


Ha ellopnak valamit az irodából, akkor ugye nem én leszek a felelős? Pl ha elviszik a céges laptopot?

Ha az én saját cuccom lopják el (telefon, pénztárca), akkor kifizettethetem?

Kinek a felelőssége biztosítani hogy ne jöjjön be idegen ember az irodákba?


(Zárható az ajtó, de mivel irodánként/szobánként 2-4 ember jut egy kulcsra, nem tudjuk mindig megoldani)


2023. okt. 19. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Másoltassatok/kérjetek annak a 2-4 embernek kulcsot, és zárjátok az ajtót.

Nálunk is zárni kellett, mert ez egy irodaház, nemcsak mi vagyunk itt, bárki bejöhet az épületbe. A saját irodáinak biztonságáról mindenki maga gondoskodik. Nekünk most már olyan ajtóink vannak, ami kívülről nem nyitható, csak kóddal.

2023. okt. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

"mivel irodánként/szobánként 2-4 ember jut egy kulcsra, nem tudjuk mindig megoldani"


Miért nem? Mi hárman vagyunk az irodában, ha valaki bezárja az ajtót, lerakja a kulcsot a kulcsosszekrényben, és onnan a másik felveheti. Ha a kulcsosszekrény nem működik, akkor a portán adjuk le a kulcsot.


Ha lopás van, elsősorban az a felelős, aki nyitva hagyta az ajtót úgy, hogy nem tartózkodott a helyiségben senki.

2023. okt. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1

Már kértünk, de nem akarnak több kulcsot.


#2

Ha a velem egy szobában ülő kolléga elmegy egy meetingre, akkor én addig nem mehetek el egy másikra, vagy mosdóba, vagy ebédelni, mert akkor addig ott szobrozik a bezárt ajtó előtt? Nem túl életszerű. A portán leadni-felvenni nagyon macerás, minden alkalommal ki kell tölteni egy nyomtatványt, kb több idő mint amit el akarok intézni a szobán kívül… :D

2023. okt. 19. 13:01
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja, és ELVILEG nem tartózkodhatna az épületben olyan aki nem itt dolgozik.
2023. okt. 19. 13:03
 5/9 A kérdező kommentje:

Vagy pl. ha a főnököm szól hogy most gyorsan menjek be hozzá megbeszélni valamit, amíg épp nincs a szobában a kolléganőm akkor fura lenne mondani hogy nem megyek most, várja meg amíg felöltözök, lemegyek a portára, kitöltök mindent, visszamegyek, leveszem a kabátot stb, és utána megyek… ha mondjuk sürgős ügy van akkor ez nem nagyon fér bele.


Szóval nem életszerű.

2023. okt. 19. 13:05
 6/9 Shaddark ***** válasza:
80%

Nem értem a problémád.

Ha ott az asztalon a kulcs, aki úgy távozik pisikélni. hogy nem marad senki az irodában, az becsukja maga után kulcsra.

Ha addig vége a meetingnek, akkor rádcsörög hogy bemenne, merre vagy. Vagy megvár.

2023. okt. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked is meg kell tenned minden tőled telhetőt hogy bűncselekmény ne történjen pl. bezárni az ajtót, ha távozol. Viszont, ha eltulajdonítanak egy notebook-ot, akkor ismeretlen személy ellen való feljelentést gondolom tehetnek a delikvensek. Valamint a felvételeket is hivatalos formában kikérheti a rendőrség.
2023. okt. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is van, de kutyát-macskát nem érdekli sajna...
2023. okt. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#6

Nem szokás telefonálgatni megbeszélésen.

2023. okt. 20. 17:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!