Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért mondják az ott dolgozók...

Miért mondják az ott dolgozók hogy kevés a fizetés?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben voltam néhány állásinterjún és próbamunkán is. Ezek közül nem egy helyen mondták az ott dolgozók négy szem közt, hogy nem valami sok a fizetés. Mindeközben emberhiány van.

Miért akarják elijeszteni a próbálkozókat ilyesmivel a már évek óta ott lévő dolgozók?


2023. okt. 26. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyára azért mondják, mert kevés a fizetés. Nem elijeszteni, csak tájékoztatni akarják.
2023. okt. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Mert szeretnek panaszkodni.


Mivel a próbamunkát meg kell fizetni, ezért nagyjából tájékozódhattál a fizetésről, szóval felesleges ezzel ijesztgetni. Ha nem is volt próbamunka, akkor is kiderül, mennyit fizetnek, amior ajánlatot tesznek.

2023. okt. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

"Bizonyára azért mondják, mert kevés a fizetés. Nem elijeszteni, csak tájékoztatni akarják."


Ha épp jóindulatúak (mint többnyire a magyar sikertelen kisemberek).


"Mert szeretnek panaszkodni."

Ez is egy lehetőség.



Nekem még az ugrik be 3. lehetőségnek, hogy sok munkahelyen nagy a nyomás az embereken, és sosem tudhatják, hogy nem épp az ő utódjukat akarják felvenni és betanítani, ezért jobb elijeszteni.

2023. okt. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Te tudhatod hogy elegendő e a fizetés , ne a hivatali brutto statisztikat nezzük hanem a tenyeredbe számoltat . Neked negfekel jó a környezet stb maradj, ha tré lépj le . Ki mit mond akkor fontos ha téged lejárat valótlant állít , de másról ki mit fecseg lényegtelen . Ha bekavarnak és nem jogos a panasz elmondod a saját verziódat.
2023. okt. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet màshol ugyanezèrt tbbet fizetnek talán
2023. okt. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Azért mert kevés a fizetés.


Sokan nem olvassák el rendesen a szerződést vagy nem fogják fel mi van benne és amikor első fizetésnap döbbennek rá, hogy kevés a felmondanak.

Úgy pár hét, egy hónap elmegy a betanításra a semmiért.

2023. okt. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

Bármilyen hihetetlen, nem mindenki számító, simán lehet, hogy pusztán jóindulatból. Nekem volt nagyon szopó munkahelyem, amit egyébként szerettem, de minden jelentkezőnek (vendéglátás, szóval sokszor csak behozták nekem az önéletrajzukat, hogy továbbítsam az üzletvezetőnek, ha majd lesz) elmondtam, hogy mire számíthat. Nem azért, mert nem akartam, hogy ott dolgozzanak, durva emberhiány volt, jól jött volna nem, hogy egy, hanem legalább plusz 8 ember. De joguk van tudni, hogy mire vállalkoznak.

Egyik gyakornoki helyem jut még eszembe, ahol a főnök interjúztatott, és azzal indított, hogy a beosztás szar, a fizetés is szar, ő pedig ki van égve. Így is vállaltam, mert akkor épp megérte, kellett a tapasztalat.

De azt is el tudom képzelni, hogy akkora a fluktuáció, hogy nem akarnak azzal vesződni, hogy betanítanak, ha úgyis lelépsz a próbaidő lejárta előtt, és ezzel próbálnak egy picit "szűrni", hogy tényleg csak az menjen oda, aki komolyan gondolja.

2023. okt. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!