Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megteheti a munkáltató, hogy...

Megteheti a munkáltató, hogy kihagy az éves fizetésemelésből?

Figyelt kérdés

Májusban kezdtem itt dolgozni. Október 1 -től mindenkinek emeltek 15%-ot.

Nekem nem emeltek, arra hivatkozva, hogy április 1 után léptem be, és csak azoknak emelnek akik április 1 előtt léptek be.

Na most ezt nem tartom fair-nek mert a próbaidőm lejárt és interjún nem említették, hogy rám nem vonatkozik az emelés.


nov. 3. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Igen.
nov. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

" interjún nem említették, hogy rám nem vonatkozik az emelés."


Miért kellett volna említeniük? És honnan gondolod, hogy mikor te felvételiztél, akkor ők már tudták, hogy október 1-től béremelést fognak adni?


Szerintem te teljesen el vagy tájolva. Mindenkinek egységesen ugyanannyi a fizetése?

nov. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Igen, megteheti.


Tavaly nálunk is volt ilyen. novemberben kaptunk 20%-os emelést. Azok kimaradtak ebből, akiknél az előző 3 hónapban volt bármilyen emelés. Pl új belépők.


Fair vagy nem fair, munkáltató dönt. Te meg vagy tűrsz vagy lelépsz.

nov. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Igen, megteheti és fair.

Azt említette az interjún, hogy lesz emelés?

nov. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
76%
Igen, megteheti. Èn 1. év munkaviszony után kaptam emelést, karácsonyi bònuszt.
nov. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ha más új belépő se kapott emelést, megteheti.

ha csak Te nem a hasonló helyzetű közt (belépés dátuma, stb.), akkor nem

nov. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
5: Mondjuk a karácsonyi bónusz esetében sem fair az, hogy aki még nincs ott egy éve, az semennyit sem kap. Úgy a tisztességes, hogy ha ő is kap, csak kevesebbet, a mínusz hónapokkal arányosan.
nov. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Persze.
nov. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az éves béremelés nem kötelező, a cégnek csak a minimálbért vagy garantált bérminimumot kell megadnia. Viszont ha nem tetszik az eljárás, neked is jogod van felállni és máshová menni.
nov. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a szabály van, ezért nem kaptam idén én se fizuemelést. Az interjún ezt mondták is, de azért vállaltam a melót,mert nagyon tetszett és szeretem most is. 30% emelést várok '24-re, a teljesítményem alapján meg is érdemelném, de folyosói pletykákból elcsípve örülhetünk,ha 7-8% meglesz. Szerintem ez vicc...
dec. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!