Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki plazmaközpontban dolgozott...

Aki plazmaközpontban dolgozott/dolgozik donorvizsgáló orvosként tudna mesélni a munkáról?

Figyelt kérdés

nov. 17. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Krva unalmas. Egész végig netflixeztem
nov. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
#1 Akkor az marhara jo pihi a 6 ev faradalmai utan... en is gondoltam ra. De ugy tudom, 2 even belul el kell kezdeni a rezidens kepzest.
nov. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi. És kapsz valami útmutatást, hogy mi alapján alkalmas valaki és kit kell kizárni? Hogy van a munkaidő? Mennyi a fizetés?
nov. 18. 07:35
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Én háziorvosként tudok. Gerinctelen kis fostalicskák mennek donort vizsgálni, normális orvos nem vállal ilyen melót.
nov. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Sajnos nekem is van egy olyan sejtésem, hogy nem teljesen egészséges a donoroknak a plazmázás, főleg nem 3 naponta. Te is erre gondolsz? Ugyanakkor a betegeknek meg szüksége van a gyógyszerre, amit a plazmából állítanak elő. Még csak ötödéves vagyok és gondoltam rá, hogy az egyetem után 1 évig plazmáznék, de vannak aggályaim..
nov. 21. 11:10
 6/9 anonim ***** válasza:
#4 Bovebb valasza engem is erdekelne... mindazonaltal, ha annyira egeszsegrombolo volna, nem lenne engedelyezve a plazmazas.
nov. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem úgy van engedélyezve, ahogy egyesek csinálják. Bár az engedély is a lehetséges maximum. ( Amit ki lehet cselezni, meg az évi maximumot félév alatt lezavarni)

Ritka betegségek esetén, ami egy donorvizsgálatból nem deríthető ki, és a fiatal donor meg még nem is sejti, hogy ilyenje van, súlyos szövődményeket okozhat.

Abszolút nincs arányban a kompenzáció a plazma valós értékével.

Vanak országok, ahol szigorúbb a szabályozás.

Orvosként, egyszerűen etikailag aggályos beállni egy ilyen cégnek dolgozni.

nov. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Én csináltam kb. fél évig, a pénz miatt. Viszont valóban felmerülnek etikai kérdések (pl. ne árts). Szerintem baromira nem egészséges ez az egész és elég shady az üzlet...

Kérdésedre visszatérve, van egy elég hosszú szabályzat, amiből a betanulási időszak végén teszel egy elég komolytalan vizsgát. A kizárási szabályok a gépeden is ott vannak, bármikor rá tudsz keresni, hogy most épp ki kell-e zárnod a donort, vagy sem.

A fizetés többnyire alku tárgya, a munkaórák pedig centrumtól függnek. Van, ahol te mondod meg, hogy mikor tudsz dolgozni, pl 8-17ig, de van, ahol meg 7-19ig,7-13,13-19ig van a beosztás

nov. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
SOP-kat kell jól benyalni. Amúgy tényleg undorító munka... Volt néhány olyan donor, ahol nem értettem H a kollega miért engedte egyáltalán be a donorterembe... Pénz .. 💸💰
nov. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!