Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Komolyan el fog tűnni a bent...

Komolyan el fog tűnni a bent maradt szabadságom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egészségügyi dolgozó vagyok (nővér). Egyszerűen nem tudtam kivenni minden szabadságot, mert nem voltunk elegen az osztályon, sok kollégám volt táppénzen, én még "fiatal vagyok" ezért az idősebbek vették ki inkább a szabit etc, ezért bent maradtak napjaim. 13 nap maradt bent. A főnővér szerint nem lehet átvinni, és majd úgyis el fogják ezt tüntetni, és sajna így jártam, stb. Most komolyan csak úgy el fog tűnni?
nov. 20. 17:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Ki kell, hogy fizessék azt ami amúgy is járt volna. Tehát ha lenne pl 10 napod, azt pénz formájában ILLENE megkapnod, nem szabadságban. Ez van.
nov. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kifizetni 1000%,hogy nem fogják. Évek óta dolgozom itt, nem fizetnek ki szabadságot. Eddig át lehetett vinni, de elvileg már nem lehet. De ezt komolyan csak így megtehetik?
nov. 20. 18:03
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Kötelező kifizetni a ledolgozott + időt!
nov. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Te magad írod, hogy nem fogják kifizetni, ami járna. Akkor másra sem számíthatsz, és mégis szó nélkül bejársz ugyanúgy. Akit ki lehet használni, azt ki is fogják.
nov. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szeretem a munkám, a munkahelyem is. De azért ez elszomorító.
nov. 20. 18:13
 6/12 anonim ***** válasza:
15%
Kérdező - a leírtak alapján erősen túlfizetnek!
nov. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a munkáltató dolga lenne a szabadságok ütemezése (mivel évente csak hét nap szabadság van, amit kérésnek megfelelően kell kiadni).

Szabadságot pénzben megváltani csak a munkaviszony megszűnése esetén lehet.


Átvinni jövő évre az életkor alapján járó pótszabadságokat lehet (felek közötti megállapodással).

Ha a munkáltató valamilyen okból nem tudja idén kiadni a szabadságot (mondjuk, mert a működésképtelenséghez vezetne), akkor a következő évben 60 napon belül kell kiadni. Erről mindenképp értesíteni kell az illetékes kormányhivatalt is, tehát nem egy szokásos eljárás.

Egyébként még lenne elegendő idő a szabadság kiadására, úgyhogy inkább decemberben kéne kiadniuk azt.

nov. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

nem fog eltűnni, nekem se fizették ki de azt is mondták nem vihetem át aztán mégis a következő évben mégis hozzáadták az extra napokat.

Nem tűnhet el, mert akkor megsértenék a magyar munkatörvényt..

nov. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
15%

A hatos válasz miért lett lepontozva? Itt ennyire tompa mindenki, hogy nem esik le az ironikus hangvételű célzás meglehetősen indokolt mivolta?

:-(

nov. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

"azt pénz formájában ILLENE megkapnod, nem szabadságban"


Ezt konkrétan tiltja a munka törvénykönyve!

nov. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!