Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kismama kolleganő miatt több...

Kismama kolleganő miatt több feladatom van, de a bérem nem változik. Mennyire fair ez?

Figyelt kérdés

5 hónapos terhes a csaj és szerintem elég szépen rá is játszik a dolgokra, már az agyamra megy. Nem akar otthon maradni, de bent csak kerülgetjük, a főnök pedig nem engedélyezte neki a hibrid vagy home office beosztást (gondolom tudja, hogy úgy meg végképp nem csinálna semmit). Van a munkánknak olyan része, amit a gyártásban kell elvégezni, de már hetek óta csak én járok le, mert néhány területen ólommal dolgoznak, de mi egyáltalán nem érintkezünk vele, így nem értem mi jogon nem vállalja heti 1-2 alkalommal legalább. A másik, hogy óránként nagyjából 2x megy mosdóba vagy levegőzni, állandóan munkaidőben hívogatja a dokit meg nem tudom kit. Emelni nem emel (max.4-5kg, amit nagy ritkán kellene), lépcsőzni állítólag nem bír, mert 90+ kgval esett teherbe és fájnak a lábai, folyton munkaidőben megy orvoshoz, stb. A főnök egyenesen örül, hogy végre valaki nem ment el már az elején táppénzre, de arra nem gondol, hogy ezzel engem szivatnak. Nem baj, ha többet kell dolgoznom, de akkor legyen több a fizetésem is, szerintem ez tiszta sor. December elején lesz évértékelő meetingem a felettesemmel, szerintetek ezt megemlíthetem?

Más munkahelyeken hogyan kezelik ezt a terhes kolléganő dolgot? Biztos vagyok benne, hogy ezt nem mindenhol néznék el.


nov. 23. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
8%
Nekem azt is elnézték, hogy munkaidőben jártam ki többször használt autót nézni, pedig nem voltam se nő se terhes.
nov. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, említsd meg nyugodtan. Neked nincs közöd hozzá, hogy ő terhes. Nem lehet hátrányod belőle. Mondd meg, hogy vegyenek fel akkor mást helyette, vagy megcsinálod a többletmunkát, de emeljenek a fizetéseden.
nov. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos Magyarországon indokolatlanul nagy hátrány éri azokat a nőket, akiknek nincs gyermekük azokkal szemben, akiknek van/várandósak. Én is ezt tapasztaltam eddig minden munkahelyen sajnos. Nem azt mondom ezzel, hogy ne segítsünk nekik abban, hogy könnyebb legyen bizonyos szempontból ésszerű keretek között, de ne más kárára… Mindenképp említsd meg, szerintem, nem tartom igazságosnak a helyzeted. Biztos van lehetőség egy kompromisszumra, ha a vezetőség empatikus, hogy neked és a kolléganődnek is megfeleljen. :)
nov. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Úgy látom, semmi nem változott az én fiatalkorom óta.
nov. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem fair. Nekem is voltak terhes kolléganőim, de a munkájukat csak akkor kellett mi elvégezzük, ha ő nem volt bent és sürgős volt vagy ha kevesebb volt a munka besegítettünk neki.
nov. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért nagyon érdekes. Évekkel ezelőtt volt egy hasonló kérdés de a kismama szemszögéből. Én ellene voltam, mert látszólag neki minden joga volt csak dolgozni nem, és meg mertem mondani, hogy amíg a munkaköre megköveteli, egészséges kereteken belül kutya kötelessége dolgozni, le lett szedve a fejem, mert szegény prüntyike terhes, legyenek vele megértőek a kollégák. Kettős mérce...
nov. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szólj minnél előbb.

Vagy fizuemelés, vagy vegyenek fel helyette valakit. Még 4 hónap mire megszül, félő, ha most nem állsz ki magadért, szülés után az összes feladatát neked kell átvenned. Mert a főnök csak annyit lát, milyen ügyesen helyettesíted ingyen.

nov. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!