Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nek.tek rosszul esne, ha...

Nek.tek rosszul esne, ha kihagynának ti.teket egy munkahelyi szakmai belsős csoportból?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen az egyik főnök csinált egy messeger csoportot, aminek az a lényege, hogy munkával kapcsolatos infókat (pl. még nem hatályos, de új szabályokat ő megír már a tagoknak), illetve szakmai tippeket-trükköket osztanak meg egymással az emberek.


Szerintem ez nagyon jó kezdeményezés, de ő csak azokat vette be eddig, akiket magával egy- vagy hasonló szakmai szinten tart.

Van benne 20 éve ott dolgozó kolléga, és van olyan is, aki csak 1 hete kezdett nálunk.

Ez a főnök velem nagyon korrekt személyesen, segít egy csomó mindenben, és jelenleg is kérvényezi, hogy menjek át az ő részére dolgozni jövőre.

A csoportba viszont engem nem vett be. Személy szerint engem ez nem zavar, mert picit még fejlődni szeretnék, hogy teljes értékű tagnak tekintsem magam. Úgy érzem, én nem tudok ugyannyi és olyan minőségi tartalmat beadni a csoportba, ami elvárható lenne. Egyik csoporttag felajánlotta, hogy meghív ebbe, de én visszautasítottam azzal az indokkal, hogy szerintem a főnök engem okkal nem rakott még bele ebbe a közösségbe.

Egy harmadik tag viszont bevette múltkor egy kollégámat, akinek a tudása kicsit szegényes ugyan, de nagyon motivált a tanulásra.

Őt például a főnök kirakta a csoportból.

Van egy szakmailag mesteri szinten álló kisfőnök, akit a megalakuláskor szintén berakott a főnök ebbe a csoportba, a kisfőnök viszont saját maga lépett ki, mondván "nem akarok tagja lenni egy ilyen hülye, kirekesztő, klikkes bandának".


Ti mit gondoltok egy ilyen csoportról?

Ha megtudnátok, hogy van ilyen, megpróbálnátok bejutni, vagy inkább letojnátok?


nov. 29. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a kisfőnöknek. Ez kirekesztés. Annak is van joga bent lenni akinek fejlődnie kell,mert pont tanulhatna a többitől. Ez így csak egy klikkes banda, nem szakmai csoport. Nem etikus. Nálunk is Facebook és Messenger csoportban működik a belső tudásmegosztás és alap, hogy mindenki benne van.
nov. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt ilyen, kollégák egymás közt csinálták pár embert nem vettek be, köztük engem se. Jelnek vettem és nem is akartam már köztük tovább dolgozni. Váltottam emiatt is, más miatt is, utólag úgy látom jól tettem...


Jófej és bátor a kisfőnök nagyon.

nov. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csípem az embereket, a csoportos h*eségeket, így örülnék, hogy kihagynak.
nov. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
magamtól sem lépnék bele semmi csoportba, ha bevennének nagy eséllyel lépnék is ki, és állítanám be hogy senki ne tehessen bele. nekem külön világ a munka és a facebook, ha ott kezdenének basztatni ilyennel, lehet nem is reagálnék rá. rendelkezésre állok személyesen, a maradék időben pedig ne fusztráljon senki. bár ezzel gondolom én lennék az első akit repítenének egy adandó alkalommal (itt bevett szokás hogy minden boldog-boldogtalant visszahívogatnak dolgozni a szabadidejében 3 műszakos gyárban)
nov. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen,rosszul.
nov. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem esne rosszul, örülök ha kevesebb dologra kell figyelnem.

Ami fontos azt úgy is a tudtomra hozzák.

nov. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Na így lehet f@szán bomlasztani a légkört. Meghoznak valami döntést, csak a facebookos csókosok tudnak róla. A többi nem. Aztán jönnek a lecseszések, meg a fegyelmi büntetések, hogy miért nem így meg úgy csináltad a feladatot, mikor ők elmondták a változásokat.

Persze, hogy elmondták, csak épp a cukimuki facebookos csókosoknak, akik szartak szólni az összes többinek.

Szerintem válts.

nov. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nagyon gáz, az egyik cégnél, ahol dolgoztam, még az érkezésem előtt létrehozták a "Bástyák" csoportot (kb. a sziauramozáshoz hasonló duma volt ez 6-8 évvel ezelőtt), és csak azt vették be, akit jó arcanak tartottak. Engem, meg a "padtársamat", meg még talán 1-2 embert 3 év alatt egyszer sem találtak erre méltónak. Mondjuk be se léptem volna, sz*pják le egymást a csoportban, engem nem érdekel. Mindezt a főnökség tudtával, hallatára csinálták, szerintem egyik-másik benne is volt a csooportban. Ezek meg emlegették napi szinten, hogy ki mit post-olt a csapatban.

Ja, mindez a szünetekben X párt melletti és Y párt elleni agitálással, uszitással fűszerezve, szintén a magasabb szint beleegyezésével.

Ennyit a diverzitásról....

Csináljanak ilyet maguknak, munkán kívül, beszélgessenek ott, de ne hozzák be.

Nekem is mindig is voltak, vannak munkán kívüli megbeszéleseim volt vagy jelenlegi kollégákkal. Senkire sem tartozik az ilyen. Házon belül egy csapat kell hogy legyünk, és annak is kell mutatkoznunk, különben megette a fene az egészet.

nov. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!