Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Németországba költözés középfo...

Németországba költözés középfokú végzettséggel?

Figyelt kérdés

Középfokú műszaki végzettséggel (automatizáció technikus, karbantartó) 3 év tapasztalattal mennyire állnak szóba a magyarral ha nem betanított munkáról van szó? A németet még tanulom és nem szeretnék munkaközvetítőt vagy munkásszállót. Mennyire jönnék ki a fizetéssel hasonló munkakörben?


A másik lehetőség Hollandia, de állampolgárságot is szeretnék és a holland nyelv a 0-ról túl sok lenne.



dec. 6. 06:27
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Meg kell próbálni. Mi mást lehet írni?
dec. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyesmi szakmával rendelkező embereket szoktak eléggé keresni. Szerintem próbáld meg itthonról a munkakeresést, de persze az e-meilben írd le, hogy tervezel kiköltözni és a németet is intenzíven tanulod. Talán még a lakáskeresésben is segítenek.

(Én így csináltam, bár én Svájcban költöztem így és szállodai szakmám van, úgyhogy kaptam egy szobát az elején, de már a szerződés aláírásakor sorolta a főnök, hogy ő úgy tudja, hogy ez meg az meg amaz épp kiadja a lakását - kisvárosban startoltam -, meg amikor memgvolt a lakás, akkor adott tanácsot, hogy melyik internetes szolgáltatót keressem meg, stb.

dec. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mindenképp, de még gyüjtenék egy kis tapasztalatot és kell vagy 1-2 év a nyelvnek is.
dec. 6. 06:48
 4/7 Senior Séf ***** válasza:
Ne várj semmire! Egyre több a bevándorló ott is.
dec. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tanuld a nemetet. Majd kimesz kozejuk es azt fogod hinni h nem is nemetet tanultal😎
dec. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is migráncs lennék. Nyilván számít a nyelvjárás, de csak értik az irodalmi németet.
dec. 8. 15:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Ertik igen. De majd ha elkezd dialektussal beszelni....

Tanulj 1 kis alapot tobbit kint

8ev nemet nyelvtanulaasal annyira mentem h bemutatkozni meg h honnan jottem hany eves vagyok

dec. 9. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!