Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi az oka annak, hogy Ausztriá...

Mi az oka annak, hogy Ausztriában a külföldi munkavállalótól elvárják, hogy megértse a fülnek fájdalmas, dialektussal teli osztrák németet is, Magyarországon pedig a cégek alkalmazkodnak a vendégmunkásokhoz azzal, hogy angolul szólnak hozzájuk?

Figyelt kérdés

Itthon miért nem várjuk el a külfölditől,hogy megtanuljon magyarul?

Miért van ez a kettős mérce?

A német/osztrák büszkeségből fakad az egész?



dec. 17. 16:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Pont ez a szépsége, hogy nem is hasonlít kiejtésben a standard némethez. Nem vagyunk egyformák :)
dec. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
75%
nekem nem serti a fülem a Dialekt... mondjuk en heti 2x beszelek a hamburgi központukkal, es ök sem ertik az en bajoromat...:D a tiroli meg nincs messze a bajortol... a schwizzerdütsch, nna az kemeny...
dec. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Szerintem az lenne a legegyszerűbb, ha mindenki a tanult angolt beszélné. Sokkal könnyebb lenne a kommunikáció külföldiek közt.
dec. 18. 13:30
 14/20 anonim ***** válasza:
78%

Valóban igaz. Osztrák vagy német munkavállalásnál elvárás a német nyelvtudás. Minimum A1-A2-es szintet várnak el.

Hollandia, Franciaország, Anglia, Svájc, Svédország.


Magyarországon: 30 ukrán, +1 ukrán-magyar tolmács!

Szól hozzá valaki magyarul csak néz. Angolul, németül szólnak hozzá megint csak néz. Nem ukránul, oroszul szólnak hozzá nem is foglalkozik tovább az emberrel, vigyorog és tovább sétál!

Ezért van az, hogy a magyar felettesek nem tudják őket kordában tartani. A magyar azt látja, hogy ezeknek mindent lehet és szabad!

Magyar felettes cseszegeti a magyar beosztottat, ugráltatja őket. A magyar beosztottakon csattan minden!

dec. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
58%

Azért mert a német elterjedtebb nyelv mint a magyar és a magyarok iskolában tanulják többnyire. Illetve a magyarok nem 1 évre mennek ki vendégmunkásnak.

A vendégmunkás akit ide utalnak dolgozni ideig óráig a világ másik feléről, és nem is tervez itt sokáig lenni, neki miért kéne tudnia magyarul? Ha hosszú távon tervezne évekig akkor már jogos lenne az elvárás.

dec. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
66%
A gyerekeim 7 és 10 évesek. 2 éve kint élnek az anyjukkal. Osztrák (német) nyelven tanulnak mindent. Ha két kis gyerek folyékonyan képes volt megtanulni az osztrák tájszólást, akkor szerintem neked is megy.
dec. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
valóban, mennyivel egyszerűbb lenne, ha mindenki magyarul beszélne valami kis hisztis magyar mosogatófiú miatt, hogy az gyilkolhassa a többieket a selejtes, élesen magyaros angol kiejtésével, mert ugye minek tanárhoz menni, majd te ahhoz is nagyon értesz XD
dec. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
91%
Te mentel Ausztriaba, tehat neked kell alkalmazkodni az ottani szokasokhoz, a nyelvükhöz. Nem varhatod el, hogy ök alkalmazkodjanak hozzad. Ez az ö orszaguk, es nem hagyjak, hogy bevandorlok szabjak meg, hogy milyen nyelven beszeljenek. Amit ajanlani tudok, hogy jol, de nagyon nagyon jol tanulj meg nemetül, es akkor egyreszt könnyebb lesz megerteni a dialektjüket, masreszt, akkor ök is inkabb hajlandoak lesznek Hochdeutschban beszelni veled. Nekem ez volt a tapasztalatom Svajcban, ahol legalabb olyan erös a dialekt, mint Ausztriaban.
dec. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
#14 Jól mondod, nálunk is voltak ilyen mocskos kutyák, szerencsére már múlt idő.
dec. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mi azon a fajdalmas? Nekem pl egy het utan mar fel se tunik, hogy mashogy ejtenek szavakat. Es amugy nekem szemely szerint sokkal jobban is tetszik, mint az unalmas tankonyvi nemet. Gyakorlatilag mindegy, hogy melyik nemettel szolnak hozzam, mindet egyforman (kozepfokon) ertem. Nem kene mindenkinek angolul beszelnie. Ez egy baromsag es tiszteletlenseg is. En pl angolul felsofokon beszelek, de sosem szoktam Ausztriaban hasznalni, mert nem akarom ezzel a helyieket terhelni, mikor nemetul is meg tudok nyeffenni. Es nekem meg amugy is unalmas mar az angol. Sokkal szorakoztatobb, amikor az osztrak nemetet kell megertenem. BORZASZTO lenne meg itt is az angollal nyomulni, plane, hogy nem mindenki tud olyan jol angolul, es esetleg feszengeni kezd tolem, mert en sokkal jobban beszelem nala, meg nem a lenyegre figyelni. Inkabb beegetem magam en a nemetemmel, mert nekem nem faj annyira.
jan. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!