Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diákmunkából ezek után kirúgha...

Diákmunkából ezek után kirúghatnak?

Figyelt kérdés
Gyorsétteremben dolgozok, nehezen, de betanultam, beleszoktam, sokszor jelentkezek szabad műszakokra, és sok pozitív visszajelzést kaptam. Viszont így vizsgaidőszakban sokkal nehezebb koncetrálnom a melóra, ennek ellenére heti 3-4 alkalmat simán elvállaltam, és nagy a létszám hiány is, így sokszor volt az hogy max hatan elvittük a forgalmat. Viszont mostanában egyre több hibát vétettem, és több mint egy hete folyamat dolgozok, pihenő napom egy ideje már nem volt, totál ki vagyok merülve. Emellett az egyik menedzser totál rámszállt, minden hibámért leordít(mondjuk pont egy olyan, aki a legnagyobb forgalomban és létszám hiányban is képes kimenni a huszadik cigi szünetére mert valamelyik haverjával elbaromkodik, tehát ha pénzt kell váltani vagy kiadási időt kell ledolgozni, gyakorlatilag az ő műszakja alatt lehetetlen ledolgozni, holott a többi menedzser besegít ha kezd gáz lenni a kiadási idő, de sokszor volt hogy egy műszakban lecseszett egy dologért pl. várjam meg hogy hozzák a lemaradt tételt és ne mozduljak el, utána félórával később azért mert miért hagyom ott a vendégeket, mert majd a többiek kiviszik[zárójel a zárójelben, van néhány olyan kolléga, akik teljesen lesz**om módon csinálja a műszakjukat, állandóan késnek, néha olyan hibákat vétenek el, amit még én sem csináltam, de nem szól rájuk, mert nagy hülyülős haverjai]), teljesen ingerlékeny lettem az elmúlt napokban és se a tanulásra, se a melóra nem tudok rendesen koncentrálni. Hiába dolgoztam végig az ünnepnapokat folyamatosan, túlóráztam önkéntesen, nagyon gyengének érzem azt amit csinálok, és ki vagyok. Próbálok az egyik menedzserrel beszélni hogy akkor a vizsgákra koncentrálva olyan két hétig nem tudok jönni dolgotni(több diák van szintén, aki emiatt nem jött dolgozni vagy egy hónapja), de ezek után úgy hangzik mintha kifogás lenne
jan. 3. 23:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen lepra helyen, ahol az alapvető munkajogi szabályokat nem tartják be, bármikor kirúghatnak. Viszont rugalmasak szoktak lenni a diákokkal, kérj szabadnapokat! Ha nem kapsz, akkor keress másik munkát! Ez mondjuk egyébként is ajánlott.
jan. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az apró hibák mit jelentenek? Mert én is dolgoztam gyorsétteremben, ahol olyanért ordibáltak velem, hogy szerintük rosszul kavartam meg az ételt, mert nem abba az irányba kellett volna, hanem a másikba.

Tehát, ha ilyen fajta bullshitek miatt kiabálnak, akkor nyugodtan szard le.

Nálunk főképp a diákmunkásokkal üvöltöztek így, mert utálták őket, hogy "ott rontják a levegőt", meg be kell tanítani őket, aztán úgyis leképnek.

Gondolom, egyrészt látják, hogy te is ugyanolyan anyámasszony katonája vagy, mint én voltam. :) Másrészt szerintem bennük van, hogy te úgyis csak átmeneti leszel ott, ezért rajtad levezethetik a feszkót, mert úgysem fogsz hosszútávon maradni. Harmadrészt tudják milyen kis lelkiismeretes vagy és ezt kihasználják ellened, hogy önként dolgozz duplaannyit.

(Most igazából a saját emlékeim alapján tippeltem, lehet nincs így a te esetedben.)


Az, hogy szabizni mész azt úgy kell előadni, hogy szabizni mész. 2 hétre el kell menned, slussz. Nem kell mondanod, hogy miért. Majd eldöntik megadják-e vagy nem. A szabid x százalékával a munkaadó rendelkezik, de az ne érdekeljen, hogy mit szól hozzá. Kell a szabi? Kérd ki! Max nem adják meg, de kirúgni nem fognak.


Viszont egy dolog, ami ellened szól és erre nagyon figyelj oda, hogy nagyon nem tudod beosztani az energiádat, nem tudod hol vannak a határaid. Addig vállalsz be plusz műszakokat, amíg ki nem borulsz, aztán meg ki kell pihenned.

Most hagyjuk az ilyen leprahelyeket - egy normális munkahelyen, ha én lennék a főnököd, nem tartanálak stabil beosztottnak, elgondolkodnék azon is, hogy kellesz-e a csapatba. Nem tűnne túl bizalomgerjesztőnek, hogy valaki mindenféle műszakot bevállal, aztán koncentrálni sem tud és utána 2 hétre elmegy. Nem azért fizetik a beosztottat, hogy elvigye a műszakot, hanem azért, hogy elvégezze a munkát, ezért is úgy oszd be az idődet, energiádat, hogy ezt el tudd végezni. Máskülönben most képzelj el te, mint egy vezető pozícióban levő ember, hogy a beosztottad pár hétig tök szorgalmas, majd hirteken halmozza a hibákat, aztán elmegy két hétre, aztán visszajön és kezdődik előről, egy hónapban volt kb 1-2 hét amíg rendesen elvégezte a feladatot. Képzeld el, hogy felfogadsz engem takarítónak, és az első héten tök szorgalmas vagyok, olyat is elintézek, amire nem is kérsz, aztán az azutáni héten poharakat török, a mosogatószivaccsal tisztítom ki a wc-t, fontos papírokat dobálok ki, etc., majd eltűnök 2 hétre. Nem keresnél helyettem valaki mást?

jan. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ha szarakodtak velem, sürgettek akkor szándékosan lassabban dolgoztam. (Mondjuk gyorsétteremben soha nem voltam). Nyilván te majd elmész, karriert építesz, de sokaknak ez a végállomás, már ez is frusztrálja őket és rögtön azt gondolják felsőbbrendűnek érzed magadat.

Egyértelműen "cirkusz" amit művelnek, valószínűleg semmi probléma a munkáddal.


Velem is volt, hogy osztotta az észt a vezető. Széttártam a kezemet, hogy jól van oké. Nem fogok eljutni soha arra a szintre, hogy verjem a nyálamat egy szar munkahelyen, hogy én mennyi mindent csinálok.


2 dolgot tudok elképzelni: Vagy ki akarnak túrni téged onnan, vagy csak így vezetik le a feszültséget.

Ha ki is rúgnak, találsz másikat legfeljebb pár tizessel kevesebbért amiért ne add el a jövőd. Annál többet ér.

jan. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Apróbb hibára olyanra gondoltam, hogy például ha shaket csinálunk, akkor meg van szabva hogy mennyit csinálunk, és sokszor túl töltöttük, nagy a hiány, emiatt le szoktam mérni hogy megfelel-e, és tegnap például egy shakenél picivel többet raktam, és már üvöltözött a fentebb említett menedzser. De olyan is volt, hogy tálcamosásból értem vissza, és valaki rámbízott egy shaket, utána meg kaptam az ívet, mert kiderült hogy ő szólt hogy később inná meg a shaket, ezért is kaptam fejmosást, mert hogy miért nem figyelek oda, mert ugye ez így selejt.
jan. 4. 09:41
 5/7 anonim ***** válasza:
A lovassägi hangnem kikopoban van a vendeglätäsbol. A managernek is van felettese akinek lehet szolni, vagy mailt irni. Es gondolom van HR is a cegnel akinek el lehet panaszolni a gondod. A szerzödesedben mi van benne? mennyi a minimäl oraszäm? Nem a Meki/BK a fontos, hanem a te tanulmänyaid. Tudd a fontossägi sorrendet.
jan. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát, kirúgtak, de más ok miatt(többiekkel való toszteletlenség(igazából egy hiperérzékeny, álszent kollégát sikerült megbántanom, és kifakadtam rá)), de hogy az őszintét megvalljam, elkeseredtem, de alapból rájöttem hogy nem nekem való ez az egész. A többi volt feletesemmel jóban voltam és a legtöbb kollégával is, akkor nekik elmondhatom a tapasztalataimat?


A minimál óraszám 16 óra lenne, de olyan kicsi az átlag forgalom, hogy volt mikor egy héten csak egy négyórás műszakom volt.


A fontossági sorrend tekintetében ez egy fontos lecke volt, az biztos.


Mindenesetre köszönöm a válaszokat

jan. 5. 19:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne bánd, találsz jobb helyet!
jan. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!