Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire nehéz határhoz...

Mennyire nehéz határhoz közeli munkát találni (Ausztria)?

Figyelt kérdés

Illetve szállást. Elegem van,hogy itthon l*faszt nem keresek diplomával.


Sajnos csak a szakmámban van gyakorlaton és nyelvtudásom még nincs azon a szinten, hogy ezzel vállalják munkát. Valami gyári munka vagy ilyesmire gondoltam, amíg nem tanulom meg a nyelvet.


jan. 8. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Sajnos konkrét, empirikus válaszom nincs erre, de azt látom, hogy rengeteg ausztriai munkahirdetés van a neten. Így rákresni ajánlatokra nem próbáltál? Bár nem derült ki, mi a szakmád.
jan. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
minel messzebb vagy a magyar hatärtol annäl jobb a fizu. Milyen szakmäd van?
jan. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen melót keresel. Szállást jellemzően hotelmunkákhoz adnak.
jan. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

Beajánlás, haveri kontakt nélkül sehova nem vesznek fel.


Én az osztrák határ melett lakom, gyárakba, 3 műszakos sori dolgozó munkakörre adtam be a jelentkezéseim (mert irodába magyart nem vesznek fel, még nyelvvizsgával sem), sehonnan nem jeleztek vissza.

Operátor, takarító, pizzafutár, mindenhová jelentkeztem, és semmi. Pedig mondom, pár km-re lakok Burgenlandtól.


Ismerőseim meg nyelvtudás nélkül kimennek egyik napról a másikra, önéletrajz nélkül kábé, mert haver is ott dolgozik, beajánlotta , hétfőn kezdhet.

Szóval szerezz kint egy kontaktot, mert anélkül lehet diplomád, nyelvvizsgád, doktorid, bármid, még krumplipucolónak sem kellesz nekik. + A német nyelvtudás hátrány, mert aki érti, mit beszél a lababc, azt nem tudják átverni.

jan. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A határ mellett ilyen munkákra amilyet szeretnél már sajnos protekció kell olyan sok már kint a magyar, valamint a határ mellett a fizetéseket is eléggé lenyomták a magyarok
jan. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*logisztikus a szakmám egyébként, csak kifelejtettem, arra vonatkozóan írtam az irodai munkát
jan. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én vegyész vagyok. Munkatársam februárban megy ki. Tud németül, van 5 év tapasztalata fejlesztésben. Igaz ő is több helyre beadta, de sikerült neki.
jan. 8. 15:27
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem nehéz csak jól kell beszélni a nyelvet.
jan. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8, sokszor az sem elég.

Egyszer a HR ráírta a papíromra, hogy folyékony nyelvtudás, az egyik irodából kijött egy fickó, megnézte a lapot, aztán szó szerint kitolt az ajtón a papírjaimmal együtt.

jan. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7

akkor mi a kérdés?

jan. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!