Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Műtőssegédként dolgozok...

Műtőssegédként dolgozok normális hogy így érzek?

Figyelt kérdés
Műtősegédként dolgozok azt érzem arcátlanul és lekezelően bánnak velem. Mennyire általános ez hogy így lekezeljék ebben a munkakörben dolgozókat

jan. 17. 09:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem normális, de sztem stresszet rajtad vezetnek le, mert te így hagyod magad.
jan. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Nekem sok kórházban dolgozó ismerősöm van, általánosságban nem csak a műtőssegédekkel bánnak így, hanem másokkal is akik ott dolgoznkak, sőt a betegekkel még inkább, és az orvosok azok, akik ezt csinálják. Tehát szerintem nem a műtőssegédekre vannak kiéleződve ők, mindenkivel egyre lekezelőbbek, mintha istennek képzelnék már magukat sokan közülük.
jan. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Valóban sokszor az orvosok is ilyenek de velük kevesebb gondom szokott lenni . Inkább a műtős szakasszisztenseken (műtősnőkön) aneszteziológus szakasszisztenseken

És nővéreken érzem ezt .

jan. 17. 09:49
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
Mert emberek ők is. Az emberek legnagyobb hányada gonosz. Imádják taposni a rangban picit is alattuk álló kollégát. Aki pedig felettük áll, annak a szaros seggét képesek kinyalni. Máshol is hasonlóan működik ez sajnos. Valahogy próbálj tekintélyt szerezni magadnak.
jan. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hogyan lehetne tekintélyt szerezni ebben a környezetben hogy ha hierarchia alján állok ráadásul 32 évesen ebben a környezetben fiatalnak számítok .
jan. 17. 10:17
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Egészségügyben normális sajnos. Felfele nyalnak, oldalra könyökölnek és lehele taposnak, ez van. Egy szoci-hagyaték hierarchikus rendszerben ami tele van kiégett emberekkel, nem jön a fiatal utánpótlás és velük a szemléletváltás, így is marad. Én is tapasztaltam egyébként hogy az orvosok közül, pláne a fiatalabbaknál vannak akik emberként, csapattársként kezelnek mindenkit.

Ha maradsz eü-ben, 4 dolgot tehetsz.

1. Elviseled, nyelsz, lelkileg tönkremész, kiégsz.

2. Kiállsz magadért, megszeretni nem fognak, de legalább a nyílt vegzálás eltűnik.

3. Másik kórházba mész. Vannak pozitív tapasztalataim, az "országos" jelzővel ellátott intézmények anyagilag, szakmailag és kollégák szempontjából is általában eggyel jobb színvonalat képviselnek.

4. Más országban próbálsz szerencsét. Ha továbbképzed magad, nyelvet tanulsz (persze minderre tudom hogy nem feltétlenül van lehetőséged), akkor gennyesre keresheted magad olyan helyen, ahol meg is becsülnek. Ha mindenképp műtőben maradnál, érdeklődj a kinézett ország illetékes hivatalánál vagy munkaközvetítő cégeknél, hogy milyen munkakörhöz milyen végzettség kell. Nem feltétlenül kell örökre, ehet ideiglenesen is.

Üdv, egy volt segédápoló:)

jan. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mért nem jönnek fiatalok?
jan. 17. 10:32
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Amikor parancslgatnak, vagy lekezelő stílusban beszélnek, válaszold azt, hogy: "Igenis úrnő!"
jan. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam műtőssegéd és velem is minden második orvos úgy beszélt mint a kutyájával. Fizetés rossz volt, a munka is, úgyhogy felmondtam.
jan. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

Ismered a mondást, hogy a jó műtősnő, olyan, mit egy tigris, előtte még a professzor is haptákban áll. Minden szabály betartásáért ő felel. Szóval nem kedves, mosolygós, hanem mindenkit ráncba kell szednie.

Szerintem a szabályok betartására nagyon ügyelj, legyél pontos, megbízható, azzal tudsz tekintélyre szert tenni.

Nem árt, ha tudsz előre gondolkodni, ha fejedben van: mi, hol van, és ha nem könnyíted, halogatod a tennivalót, hanem minden megy ezerrel, mintha egy menő étterem konyháján dolgoznál.

Sok sikert! És ha nem hibáztál, ne vedd magadra! Stresszes hely ez, lehet az előző feladata csinálta ki a kollégát. Lépj túl rajta!

Sok sikert!

jan. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!