Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valójában a 8 órás munkában...

Valójában a 8 órás munkában érdemben 4 órát dolgozunk?

Figyelt kérdés

Bemegy az illető dolgozni reggel 9-re, majd elmegy ebédért 11-kor és megkajál. 12-től megkezdi a munkát már "éberen" egészen délután 4 óráig, fél 5ig.


Csak azért írom, mert volt egy gyakoris aki nyivákolt, hogy a cirkadiám ritmusa miatt reggel és délelőtt haszontalan munkában mert nem ébredt még fel annyira.


Ha ez az átlag, akkor 9-re megy dolgozni az illető, 11 - 12 ebéd, érdemben ez akkor 1 óra munka, mert 2 óra lenne 9-11 között, de mivel nem ébred fel a munkavállaló, ezért felezzük le.


12-ig 1 órát dolgozunk, és kajálunk, boltba megyünk esetleg ha van még idő. Utána már felébredtünk és 12 től dolgozunk 4 - 5 ig, de a végére megint belefáradtunk tehát -1 óra, meg hát azért.. valljuk be, az utolsó órában már lazábban vesszük a dolgot, sok telefonhívást is intéztem délután 4 kor amikor pedig 5-kor zárnak, de senki nem vette fel már, készülünk hazamenni, pakolunk, átnézzük a dolgot, dumálunk és hazamegyünk.


Tehát jóformán érdemben 1+3.5 órát dolgozunk ami egy nap 4 és fél óra? Ez mennyire gyakori?



jan. 25. 10:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, nekem nem sikerült 4 órát dolgoznom a legtöbb helyen. Nem ebédelgethetsz bármeddig, mert kártya van. Nem tenghetsz lenghetsz ha nincs dolgod mert figyelgetnek. Azt is figyelik mennyit mész ki pl kávézni. Elvárják hogy TE szólj hogy kérsz munkát.

És igen, ez irodai, diplomás, mérnök állás…

jan. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Igen, az a te munkahelyed is. Lehet valtanod kene, mert ezek szerint vannak "lazabb" mernok, diplomas, irodai allas, multinal pl, Home Office rol nem is beszelve.
jan. 25. 10:18
 3/23 anonim ***** válasza:
66%
Ez német multinál volt, kb szellemi rabszolga volt mindenki… volt hogy azt álmodtam éjjel hogy börtönben vagyok, mert annyira úgy éreztem magam
jan. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Es 1 oras ebedszunetet irtam, nem "barmeddig".
jan. 25. 10:20
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

Ezt föleg azok állítják, akiknek max. segédmunkára elég a képzettségük meg az eszük.

Aki már ténylegesen dolgozott ilyen helyen, az tudja, hogy egyáltalán nem így van.

jan. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
a többség 9-re megy? Azért van tele a 4:50-es busz még hétvégén is..
jan. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

5


Hat bocsi, de igy van.


6


Igen, en Home Office ban vagyok, szoktam menni reggel 7 - 11 korul ide meg oda, devopskent dolgozom python pandasban dolgozunk egy ceges libraryben ami arra epul ha az 5-ost nagyon erdekli a diploma, iroda, meg mit tudom mi, de lenyeg, hogy a metrok peldaul meg a buszok hemzsegnek a laptop taskasoktol 9kor is, 11 kor is ebed miatt, 1 - 3 korul vannak ritkan, aztan ujra tomve minden.

jan. 25. 10:30
 8/23 anonim ***** válasza:
83%
Nekem 8 óra a munkaidőm, ebédszünet fél óra, de kevesen vagyunk, így sokszor túlórázunk, a 9-10 óra se ritka. Maximum sátoros ünnepek közeledtével van kevesebb dolog, de olyankor se lébecolunk. 4 óra szerintem sehogy se jönne ki, mert megállna az élet a cégdinamikában.
jan. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
8. vagyok. 7 órától van a munkaidőm, de bent kell lenni 6:30ra.
jan. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

8-as: ezt a kérdezö soha nem fogja elhinni, mert a "mindenki, aki irodában van, nem csinál semmit" frakcióba tartozik, és fogalma soincs a valóságról.

Csak a saját egóját akarja felpolírozni, hogy "csak az dolgozik, aki fizikai munkás"

jan. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!