Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Álláshirdetésekben a fizetést...

Álláshirdetésekben a fizetést bruttó vagy nettó értékben adják meg?

Figyelt kérdés
jan. 28. 08:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bruttó, mivel a nettó egyénileg eltérő lehet, attól függően, hogy van-e gyereked, 25 év alatti vagy-e stb.
jan. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Például egy Szabolcs megyei bérszámfejtő állásra 270 ezer - 300 ezer forint fizetést ír..ez bruttóban túl kevés, nem?
jan. 28. 08:50
 3/9 anonim ***** válasza:
36%

Úgy adják meg, hogy jobban mutasson

Én is papíron kerestem 150-et, aztán kaptam kábé 75-öt kézhez

A tévében is mindig így van előadva, hogy milyen jó az átlagkereset Magyarországon, olyan számokat mutogatnak minimálbérként, hogy hangosan szoktam nevetni

Ja persze csak épp nem azokat az adatokat kéne mutogatni amiket papírra leírnak aztán az Isten kínját is levonják belőle hanem azt amit kézhez kapsz, az meg kábé a fele lesz

jan. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
#2 ez nettóban is kevés pénz, de gondolom Szabolcsban reális lehet a bruttó is.
jan. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy szakácsnak is 350 ezer - 400 ezer fizetést ír, szerintem ezek inkább nettó értékek..
jan. 28. 08:56
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ezek bruttó értékek.
jan. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan helyre nem jelentkezünk ahol nettó bért írtnak állas hirdetésnél, mert ott valószínűleg rengeteg más probléma is lenne. Egy normális hely, ahol tisztességesen be vagy jelentve soha nem fog nettó bért megadni, mert mint ahogy írták, az mindenkinél eltér. Sokszor nem is kis mértékben. Így nem lenne reális, hogy odaírnak mondjuk akár 400.000 Ft Nettót, de végén majd kiderül, hogy a valóság sokkal kevesebb, mert épp nincs két gyereked stb.
jan. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valózínűleg bruttó, de ha nem hiszel a válaszoknak, akkor ne írj ki kérdést, hívd fel holnap reggel a hirdetőt
jan. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is tuti bruttó összegként kell értelmezni.
jan. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!