Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Budapesten szoktatok statiszta...

Budapesten szoktatok statiszta szerepeket vállalni? Aki igen, tudna mesélni róla? Hogy hogyan működik, hol lehet ilyen munkát találni.

Figyelt kérdés

febr. 5. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekel! Vagy ugye amikor hirdetik, hogy csak ki kell tölteni egy kérdőívet és pénzt kapsz, ez is érdekes..
febr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon régen folyamatosan jártam. (2010-2012-ig). Gondolom nem sokat változott azóta. Előszöris regisztráltam 3 statisztaügynökséghez. A, B és C ponttal fogom jelölni, hogy könnyebb legyen követni.


A:csak filmekhez és reklámokhoz keresett. Velük egy filmben voltam, behívtak mint pótlékot, ha valaki hiányzik akkor legyen ember. Szerintem sokszor a már kedvencek mentek, mivel sokan nem úgy néztek ki, ahogy elvárták. (Pl. színes haj középkori filmben.)


B: Közönségbe, filmekbe, sorozatba (Jóban rosszban, Barátok közt) és reklámokhoz keresett. Velük egy filmben, egy reklámban és közönségben voltam. Közönségnél csak küldtek üzenetet és aki visszaírt, hogy szeretne menni, azt felírták és küldtek visszajelzést hogy mehet. A reklámnál és a filmnél amiben voltam a gyorsaság számított, ki jelentkezik hamarabb. Más volt a helyzet annál, ahol kimondottan volt elvárás, hogy milyen legyen a statiszta. Ők leginkább aznap fizettek. A reklámot éjszaka forgattuk mivel a kisföldalattin volt és nem állhatott le a közlekedés. Így éjjel mentünk előre hátra két megálló között. (Ezt érdekességnek írom csak le.) a filmet is éjjel forgattuk, de ott a történetben is éjszaka volt.


C: a harmadik pedig csak a Jóban rosszbanba és közönséghez. Erre volt a legegyszerűbb bekerülni, be kellett menni az irodába és feliratkozni az éppen aktuális műsorhoz. Fizetést az irodában kaptuk.


Összesítve a filmek tetszettek legjobban, mivel ott felöltöztettek, fodrász és sminkes is megcsinált minket. Plusz adtak inni is. De ilyen lehetőség alig van ha nem vagy kedvenc. Voltak, akiket állandóan hívtak filmekbe. Közönségesnél nem adtak semmit sem. A fizetés kevés, de zsebpénznek jó volt. Külön számított a fél nap és az egész nap, viszont volt, hogy 12-re hívtak oda minket és négykor mehettünk be. A műsor éjfélig tartott, ami 8 óra volt, de mivel a forgatás délután kezdődött csak fél napnak számolták. Az senkit nem érdekelt, hogy órákat ültünk a napon. Jóban rosszbannál pedig csak 2-3 óra volt és egész napnak megfelelő összeget fizettek.


Mindenhol rendesen kifizettek, azzal nem volt probléma.

febr. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%

Express casting

Open casting

Hollywood Casting

ProCasting

febr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

Való Világban voltam egyszer közönség, az egész rohadt kiszavazósót végig kellett állni/üvöltözni/tapsolni. Hol egyik, hol másik játékosnak, eszerint mozgatták persze az embereket. A Camponánál ami egész jó volt, vonattal kijutottam tőlünk. Azért egy napomat elvitte ez a 3,5 órás kis hakni, a pénz meg bagó volt ehhez képest.

Egy ilyenre elmentem, utána folyamatosan kerestek Éjjel-Nappal Budapestbe és kvízműsorokba, de már nem mentem. Lelkileg rosszul érintett az is hogy egyszer már nyertem egy szép összeget kvízben, most meg mehetnék (akkori áron) 3000 nettóért tapsolni. Na ne, inkább kerestem egy teljes állást.

Szárnyas Fejvadász FB csoportban találtam egyébként a szervező ügynökséget, minden simán ment, emailen intéztünk mindent, telefonon pontosítottunk, a helyszínen aláírtam egy jelenlétit.

Aztán köv. év elején még ki kellett menni jöv. igazolásért a halál f...a mögött 2 sarokkal Zuglóba, arra is ráment egy órám. Azóta remélem ezt is emailben intézik.

febr. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!