Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki tudok jelentkezni a munkaüg...

Ki tudok jelentkezni a munkaügyi központból álláskeresőiből?

Figyelt kérdés

Két hónappal ezelőtt regisztráltam. Nem igazán kaptam semmi találatot "kuli" munkát nem szeretnék végezni közben keresek állást. Szeretnék kijelentkezni vagy hogy ne keressenek állást számomra semmilyen járulékot nem kapok általuk most, mint regisztrált álláskereső van lehetőségem kilépni?

Illetve, ha úgy alakul, hogy kitiltanak 2 hónapra hiszen az állás nem megfelelő számomra azt leszámítva, hogy törölnek és nem jelentkezhetek vissza 2 hónap után van bármi negatív hatása?

Nem tervezek addig állás nélkül maradni lehetséges, hogy elköltözöm és nagyobb városban nézek munka után.



febr. 14. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Bemész a munkaügyibe és jelzed, hogy nem igényled a segítségüket.

Amúgy én anno be sem mentem, csak nem reagáltam semmire, egy idő után ők sem jelentkeztek. Tisztára ciki hogy feltételeket szabnak, de közben ők semmit nem tettek (pl. átképezhetem magamat fizetik, de csak olyanra ami a szakmámhoz kapcsolódik...jaaaa, olyan amúgy nincs a kínálatukban...)

Arra figyelj viszont (mert nekem nem szólt senki, pályakezdőként meg eszembe sem jutott, aztán 1 év után kaptam a navtól a csekket, hogy akkor most fizessem be a tarzozásaimat), hogy a tb-t neked kell fizetni magad itán, ill. méltányossági alapon az önkoritól kérheted, hogy vállalja át amíg munkanélküli vagy.

febr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1-es nagyon szépen köszönöm, ha jól értem, ha rendelkeznék, hogy az önkormányzat átvállalja 1 évre a TB-m és kilépek akkor ismét nekem kell a TB fizetnem, ha jól értem? Illetve csak annyi bemegyek jelzem nem szeretném a segítségüket és ennyi. Azóta kaptam levelet, hogy meg kell jelenem álláslehetőségi tájékoztatás címszóval. (Gondlom a levélben szereplő lehetőséget mutatják be)

Viszont amit kínál lehetőség az abszolút nem felel meg számomra sajnos.

febr. 14. 20:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Az önkormányzat akkor fizeti, ha kéred. Miután kiléptél a munkaügyiből.

A tájékoztatás igen, arról szólhat amit írtál.

febr. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem az önkormányzat fizeti, hanem a lakhely szerinti Kormányhivatal Járási Hivatal :) Kormányablakba kell beadni a kérelmet hozzá
febr. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Még annyi kérdeznék hogy ha kizárnak az meddig tart 2-3 hónap?
febr. 19. 21:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Általába 60 nap
febr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kijelentkezést követően ha találtam munkát egyébként kell jeleznem ismét a munkanélkülinek mármint újra be kell jelentkeznem?
márc. 13. 21:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha akarsz bejelentkezel, ha nem akkor nem, nem kötelező.

Ha álláskeresési támogatásra jogosult leszel és igényled ahhoz nyilván kell

márc. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!