Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt már olyan, hogy a főnököd...

Volt már olyan, hogy a főnököd érzelmi zsarolással próbált hirtelen túlórára kötelezni vagy szabadnapodon berendelni?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy az utolsó pillanatban szólt, hogy bent kellene maradni tovább. Vagy a szabadnapodon felhívott, hogy be kellene menni. És te nemet mondtál, erre ő elkezdett manipulálni, próbálta telebeszélni a fejedet. Hogy cserbenhagyod a céget, ha nem maradsz bent/mész be. Óriási probléma és fennakadás lesz, anyagi kárt okozol, meg nem vagy igazi csapatjátékos. Esetleg konkrétan fenyegetett, hogy akkor nem tudja garantálni, hogy még sokáig ott dolgozhatsz.

Ha volt, hogy reagáltál?



febr. 15. 08:46
A kérdező szavazást indított:
Nem, még soha.
Igen, kommentben elmesélem.
24 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Az első munkahelyemen egy pszichológus férfi volt a főnök, de minden tudását arra használta, hogy manipulálja a beosztottjait, főleg a fiatalabbakat, így engem is. Táppénzen voltam, felhívott, hogy mi az, hogy én nem dolgozom, vegyek be lázcsillapítót, utána fogok tudni funkcionálni. Mondtam, hogy felkelni se tudok az ágyból, majd erre az volt a válasz, hogy semmi gond, ő se fog tudni felkelni, ha majd szerződést kell hosszabbítani velem. Amikor már felmondtam itt, akkor meg azzal hívogatott, hogy ha nem állok az ő rendelkezésére még 3-4 hónapig, míg az, aki a helyemre jött, betanul, akkor "utánam fog nyúlni" és elintézi, hogy mindenhonnan kirúgjanak, vagy fel se vegyenek. Például már dolgoztam az új munkahelyemen, ő meg hívott, hogy 15 percem van odaérni az irodába, mert az új kolléga keres valamit, és azt én iktattam, menjek és vegyem ki abból a mappából, ahol van. Nem mentem, ezért egész nap hívogatott, sőt, egy volt kollégánkat is felhívta, aki már akkor szintén nem dolgozott ott, hogy adja meg neki anyámék számát/címét, mert ő meg akarja nekik mondani, mennyire rossz embert neveltek belőlem. Nagyon hosszú ideje nem dolgoztam már itt, mikor egy volt kolléga felhívott, hogy lesz egy nosztalgiabuli azokkal, akik régen ott dolgoztam, menjek el. Elmentem, tök jól elvoltunk, mikor megjelent a főnök, és olyanokat mondott, hogy nekem k*rvára hálásnak kellene lennem neki, hogy hagyta, hogy érvényesüljek az új munkahelyemen, meg hogy én biztos nem tudok róla, de ő mennyi jót mondott az érdekemben az új feletteseimnek. Hát nagyon jót röhögtem, mert meséltem róla bent és kiröhögték, hogy azon kívül, hogy egy hatalommániás f*sz, senki se veszi komolyan a szakmai életben, mert egy nulla a szaktudása. :D
febr. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
1: Ezekért fel is jelenthetted volna.
febr. 15. 09:16
 3/24 anonim ***** válasza:
35%

Nem volt erre példa.

Havi szinten nyomom a túlórákat, de ezért másként értékeli ki és más módon dolgozza fel a hibáimat, ha véletlenül bekövetkezik ilyen.

Ez nem jelenti azt, hogy bármit megtehetek következmény nélkül, - minden felmerülő hibát megbeszélünk, csak nem fél órán keresztül mossa az agyamat!

Viszont arra sem volt még példa, hogy telefonon keresett túlóra miatt és én elkezdtem volna vele alkudozni. Mikor és mennyi kajával menjek? Ennyi!

Az én főnökeim egytől egyig koponyák, - egyik sem ragadt meg azon a szinten, hogy minden ok, ill. következmény nélkül csak a távkapcsoló gombját nyomkodja, - van a cselekményeik mögött komoly tudás is, amiért tisztelem őket.

A közvetlen főnökömet néha meg kell kérnem, hogy nem szükséges megmagyaráznia a túlóra okát, - elmagyarázná lelkiismeretesen szegény alkalomról- alkalomra, de az semmit nem változtat azon, hogy nem hobbiból keres.

febr. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
3: A "koponya" főnök megérti, hogy a dolgozó a szabadidejében nem csak otthon fekszik vagy tévézik ugrásra készen, hanem lehetnek programjai, amiket nem tud csak úgy sebtiben lemondani.
febr. 15. 10:39
 5/24 anonim ***** válasza:
89%

Nem volt ilyen. Ha velem megcsinálnák, úgy felmondanék mint a huzat. Dolgozó vagyok, nem egy rabszolga csicska.

Ja, és otthon NEM kell telefont felvenni a főnöknek.

febr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
5: Csak hogy ha rendszeresen próbál hívni, és sosem veszed fel, akkor egy idő után kérdőre vonhat.
febr. 15. 19:05
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Ennél sokkal rejtettebb módon, de igen, pl. az ex-főnököm. Igazából kész tények elé állított már maga a helyzet, amikor megláttam a TúlóraTáblázat.xls-t, benne nevenként a havi 15-20-as számokkal, élén az én drága górémmal. "Áhh, csak egy rendkívüli helyzet, kevesen is vagyunk, és hát XY se teljesít elég jól, helyette kell dolgoznunk, pedig már 1 éve itt van..." kacsint. (Vagy, csak cuccozás miatt rándult egyet az arca... mindegy már.)

1 évvel később persze már én voltam ugyanez akiről ezt elmondhatták a kis spurikirályok.

Aztán el is jöttem innen.

Inkább azok az emlékezetes esetek amikor NEM túlóráztam, vagy csak nem annyit túlóráztam, amennyi az elvárt. Ott alapozódott meg a kirugásom is, persze visszatámadtam és úgy jöttem el. A drogos szálat bele se kevertem még akkor, pedig kár volt.

Ami miatt ez jelentős hogy nyílvánvalóan jobban bírja a napi 12-14 órás igénybevételeket akinek nem a porcukortól fehér az orra.

Ehhez te kávézhatsz akármennyit, nem éred utól őket. De az elvárás megvan, magukhoz mérnek. Akár csatlakozhatnál is hozzájuk. Mondják ők.

febr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Veszélyeztetett terhesen voltam táppénzen, feküdni kellett, de a főnököm folyton írta az e-maileket, hogy eztazt csináljak már meg neki, mert úgyis ráérek. Mindig visszaírtam, hogy nem tudok 1-2 órákat ülni a gép előtt, mert feküdnöm kell, és amúgy is táppénzen vagyok, nem kapok fizetést. Egyik se érdekelte, mindig küldte az új feladatot, aztán nem reagált az elutasításomra. Végül egy kollégát küldött a nyakamra, hogy nagyon jó lenne, ha MOSTMÁR nem venném ennyire komolyan a táppénzt, mert sok a munka és kellek. Ennek a kollégának is elmondtam, amit a főnöknek, aki azzal zárta a beszélgetést, hogy pedig végig kéne gondolnom, akarom-e hogy legyen helyem szülés után visszamenni. Le van mentve a beszélgetés, ha szarakodik majd valamelyik tervben van megfingatni őket.
febr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
6-osnak: persze, kérdőre vonhat, én meg megválaszolom neki, hogy otthon magánélet van, nem vagyok köteles felvenni a telefont.
febr. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Thunderfairy ***** válasza:
89%
Nekem már a fizetetlen vasárnap is megtörténhet. 2 alkalommal már be kellet menni. Van amikor nem veszem fel a fönöknek a telefont.
febr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!