Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyerekkel munkát találni...

Gyerekkel munkát találni manapság lehetetlen?

Figyelt kérdés

Egyrészt csak kiszeretném írni magamból másrészt tanácsokat is várok mégis hogyan tovább.

2021-ben született a kisfiam az akkori munkahelyemet felszámolták így GYED után nem tudtam oda vissza menni dolgozni.

Beadtam a kisfiamat bölcsödébe persze rendelkeztem munkával.

Azota se találom a helyem,elmentem takarítani 4 órába éhbérért,este 6 ig a gyereket nem láttam szinte.

Majd vissza oda amit szerettem valamikor de sokminden változott,illetve ott is a hétvègéket leszámitva reggel 7-től este 5-6 ig kellett lenni.

Ezután nagy örömmel vettem,hogy egy iskola menzájára mehettem,de innen kitettek mert kellett egy ismerősnek a hely.

Ez teljesen lesokkolt mert a vezető elmondta minden tökéletes a munkámmal,de próbaidő alatt meg sem kell indokolni miért küldenek el.

Majd újabb lehetőség jött azon a helyen amit szeretek,de itt a vezető konkrétan kicsinált nem bírtam.

Egyszerüen úgy érzem nem találok normális munkát ahol a gyerekemmel is lehetek,és emberként kezeljenek.

Szó szerint nincs.

Ha van hirdetve,jelentkezem nem is jelenznek vissza,ha mégis valakinek a valakije megy oda.

Kisgyermekes anyukák ti ezt hogy vészeltétek át?

Hogy sikerült jó munkát találni?

Én úgy érzem elvesztem…. 😞


febr. 22. 20:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Takarítás, konyhai meló. Milyen végzettséged van?
febr. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Bármit megcsinálok írtam.

De itt felénk nincs.

Nem rég jelentkeztem konyhai kisegitőnek,oda is valakinek a valakijét vették fel.

Takaritás pl csak 14-20 óráig találtam.

Kereskedelmi manager(érettségim) és alapfokú angol nyelv vizsgám van,sz@rt se ér…

febr. 22. 20:12
 3/19 A kérdező kommentje:
Ja és a konyhai kisegitőre mikor jelentkeztem 103-an jelentkeztek…
febr. 22. 20:14
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagy egyedül. Én sem találok semmit, vagy a munkaidő lehetetlen, pl hajnal 3-ra kell menni, vagy interjú után tovább sem jutok, mert a 2. kérdés van gyereke? Hová teszi, ha beteg? Jelenleg elsős a kicsi, oviban még megoldottuk a nyári szünetet ügyeletes ovival, de suliba a 2,5 hónapot nem tudom hogy csináljuk. Apa nem igazán partner a táppénz, gyerekkel itthon maradás szabin-dologgal. A szabadsága az övé, akkor amikor ő akarja, és ahány napot akar. Jelenleg egyetemen záróvizsgára készülök, ha meglesz a papír akkor abban a szakmában keresek munkát. Sajna eddig még mosogató ák sem vettek fel étterembe, mert 11 től este 10ig kellett volna lenni, de nem tudtam megoldani. Az biztos, hogy a közeli városban nem tudok munkát találni 3-4 műszakos mind, 12 órásak. Nem egyszerű, a kiszolgáltatottság megőrít!
febr. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

Éppen válság van a világban (persze ezt sokan nem ismerik el), így annak is nehéz, aki nem gyerekkel van, és tele van papírokkal.

Takarítás a legegyszerűbb, de ne hirdetésben keress, legyél bátor, és ha van tehetősebb "szomszéd" a környéken, csöngess be, hogy nincs esetleg szükségük takarítóra, kisegítőre, akármire, mondd el, hol laksz, le lehet ellenőrizni.

A gazdag emberek rákfenéje a személyzet, mert hirdetni nem lehet, mert mindenféle kétes alak jelentkezik, és ez bizalmi kérdés.

Viszont, ha kifogsz egyet, és beválsz, onnantól az lesz a gondod, hogy visszautasítsd a többi ajánlatot.

febr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%
Hát nem tudom mit mond az M1 már régóta nem nézem de itt Németországban nem érezzük a válságot, feleségem most váltott munkahelyet és senkit nem érdekelt a családi állapota... szomorú ez ami otthon megy.
febr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
20%

#6

Szomorú, ami Németországban megy, de értem én, közmédia, "otthon megy"?

Na nézzük a mai német közmédiát, hoppá, recesszió, hoppá a vállalatok és a lakosság "aggódik".

[link]

febr. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

"Na nézzük a mai német közmédiát, hoppá, recesszió, hoppá a vállalatok és a lakosság "aggódik"."


A világtörténelem folyamán szerintem egy rohadt pillanat nem volt, amikor ne lehetett volna leírni, hogy a lakosság aggódik. :)

A német gazdaság nagyjából tizenhétmilliószor jobb helyzetben van, mint a magyar.

febr. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
24%

#8

Ez nem fórum, nem egymással beszélgetünk, én csak azért válaszoltam, mert engem próbáltak megcáfolni, és persze kiderült, ami a kommentből is levezethető, hogy lövése sincs az embernek, csak a saját mikroszféráját ismeri, ami a felségére terjed ki, persze ezt többes számban, egész Németország nevében tette.

Meg is cáfolta a német közmédia.

Te meg egy tipikus érvelési hibát dobtál ide, aminek semmi köze a témához, sem ahhoz, amit írtam.

febr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem egymással beszélgetünk, akkor miért válaszolgatsz annak, aki téged cáfol, utána pedig miért kezdesz el itt nyehegni, amikor a te offolásodat számonkérik rajtad? Nyilvánvalóan nincsen semmiféle jelentős hatása ilyen rövid távon az anyák munkavállalási lehetőségeire Németországban az esetlegesen minimálisan romló makrogazdasági adatoknak.


És akkor te jössz érvelési hibákkal, miközben kimazsoláztál egy cikket, aminek SEMMI, DE SEMMI KÖZE SINCS A KÉRDÉSHEZ.

febr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!