Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vasúti pályamunkás állásra...

Vasúti pályamunkás állásra milyen önéletrajzot adjak be?

Figyelt kérdés
Érettségi elég alapjáraton. Van vendéglátós és minimális IT tapasztalatom, de egyáltalán nem tudok elhelyezkedni, ezért adnám be ide. Bírom a fizikai munkát, tehát nem lenne baj, de mégis mit írjak be ilyen tapasztalatok mellett?
febr. 27. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

Alapjáraton az őszinteség fontos, de lehet szépíteni, mert jól mutat egy kis hasonló tapasztalat. Az IT és vendéglátós multadat is írd bele had lássák, hogy rugalmas, talpraesett vagy. Diákmunka szerintem nehezen visszanyomozható esetleg azt írd bele, hogy vasúti területen lévő munkavégzés (diákkorodban)...

Persze egy hihező sztorit kreálsz mellé ha rákérdeznek pl az egyik diákszövetkezet vasúti pálya mellé közvetített ki és a munkákban segítkeztél váltók ellenőrzése ( nem kezelése) pályabejárás, stb.

febr. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Persze egy hihező sztorit kreálsz mellé ha rákérdeznek pl az egyik diákszövetkezet vasúti pálya mellé közvetített ki és a munkákban segítkeztél váltók ellenőrzése ( nem kezelése) pályabejárás, stb."


Ezt ne ilyen nincs, a vasút veszélyes üzem diákmunkások nincsenek és ezt jól tudják a MÁV-nál is akármennyire nem kapnak embert azét a kis pénzért.

Amúgy ha beszélsz angolul vagy németül inkább lépj le innen vasút csak egy zsákutca ha fel is vesznek.

febr. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tök mind1.

Ők fognak neked örülni, ha elvállalod minimálbérért azt a monoton munkát.

febr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3, hát eddig nem sok sikerrel "kecsegtet" a dolog. Egyszer már beadtam, válaszra sem méltattak. Ez volt 1,5 hónapja. Most megint hirdetik.
febr. 27. 15:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor kreál egy másik sztorit pl. a haverja apja vasutas volt és alkalmanként kimentek neki segíteni a nyáriszünet alatt, vonalat bejárni vagy bármi. Persze menjen külföldre ez az egyszerűbb, bírom az ilyen "itthon szar ezért depis vagyok és menjen mindenki külföldre dumát"...

És ismét említem, hogy az őszinteség fontos az állásinterjún, de egy kis sztori színezés még belefér szerény véleményem szerint. Én legalább segítettem neki nem csak külföldre hajtottam, ugyanis nem azt kérdezte...

febr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tudod mennyi pénzt vagyis éhbért kapnak a MÁV-nál (?), de nemcsak ott, én külföldön dolgozom és ugyanazért a munkáért 6x-or annyit kapok mint itthon (DB) és a megélhetés sem több már, horror árak vannak csak csodálkoztam amikor itthon voltam 2 hétig.

Segitettem én is hogy ne mondjon hülyeséget mert diálmunkások nincsenek, sőt az is full illegális hogy haver apjával vagy bárkivel aki ott dolgozott csak úgy mászkáltak munka közben, nagyon szigorú szabályok vannak erre a vasútnál, félkatonai szervezet szinte, állásinterjún nem dicsekednék ilyesmivel elég ha annyit lódit hogy volt a családban vasutas.

febr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, mostanában ott se nagyon kellenek az emberek, hiába hirdetik.

Meg kell hirdetni, mert egyrészt törvény kötelezi rá őket (meg úgy egyébként minden állami céget), másrészt így kozmetikázzák a jelenlegi helyzetet; azt a látszatot kritik, hogy munkaerőhiány van, ami igaz is, csak közben létszámstop is van elég keményen.

Legtöbb helyen most így megy, hogy 4 ember dolgozik 8 helyett, holott kellene még 4 ember, de nem vésznek fel újakat, mert az plusz költségekkel jár.

febr. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kritik helyett, keltik....bocsánat.
febr. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!