Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen trükköket vetsz be,...

Milyen trükköket vetsz be, amikor tetteted a munkát?

Figyelt kérdés

Mindannyian ismerjük ezt a típust. Állandóan papírokkal megpakolva, laptoppal a kezében lót-fut, siet. A szabadságát az utolsó pillanatban lemondja, mert valami nagyon komoly, halaszthatatlan feladat esett be a projekttel kapcsolatban. Minden alkalmat megragad, hogy a pozíciója fontosságát hangsúlyozza és elmondja, hogy neki milyen rossz, teljesen el van havazva. Folyton e-maileket ír, meetingeket szervez teljesen jelentéktelen témákban. Gyakran bezárkózik az irodájába (mert persze általában külön irodája van), hogy a munkára tudjon koncentrálni, kizárva minden zavaró tényezőt. Persze mindenki tudja, hogy ilyenkor sorozatokat néz, vagy jobb esetben a saját ügyeit intézi. Ám a keserű valóság csak akkor bukik ki, amikor hosszabb időre lebetegszik: a kijelölt helyettese 2 óra alatt elvégzi a teljes heti munkáját, betanítás nélkül!


Ez egy irodai példa volt, de biztos vagyok benne, hogy más területeken is akad hasonló.


Ha valaki magára ismert (sajnos gyanítom, hogy az ilyenek még magukat is úgy átverik, hogy nem: esély sincs, hogy magadra ismerj), kérem írja le a történetét és a munkakerüléshez, szimuláláshoz alkalmazott stratégiáit. Ha nem ismertél magadra, de vannak ilyen stratégiáid, történeteid, azt is szívesen látom.



febr. 27. 19:17
A kérdező szavazást indított:
Én pont ilyen vagyok
Nem vagyok ilyen, de néha azért kamuzok
Soha nem kamuzok, mindig sok a munka
Szerencsére nem kell kamuznom. Ha nincs munka, nekem nem kell úgy tennem, mintha megfeszülnék
27 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
Komoly gondok vannak nálad. Szerintem mindenkinél előfordul, hogy a világban lévő minden rosszat projektáljon bele másokba, hogy még az élő fába is belekössön, de az már egy másik szint, amikor olyan bizalmat szavazol ennek a torz látásmódnak, hogy nyilvánosan is felvállald.
febr. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Na, egyes magára ismert :D
febr. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a kamumíting-szervezésben lehet valami ilyesmi motiváció :) A legfontosabb vevőnknél a beszerzési osztályuk hetente 2-3x meetingel és ilyenkor délig esélytelen elérni az illetékest. Számomra totális rejtély hogy miről lehet szó ezeken a meetingeken, nálunk kb havonta egyszer van valami hasonló, de annak mindig konkrét oka és témája van.
febr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%

#2: Te meg rendes kis öleb módjára adod a lovat a Kérdező alá.


Ügyes fiú!


Szerintem egyértelmű, hogy itt a Kérdező (és mindenki, aki egy húron pendül vele) egy kiégett here, akit irritál, ha ambíciózus embert lát, és kitalál egy lehúzó narratívát a kognitív disszonanciáját enyhítendő.

febr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

#4

Hú de frusztrált vagy

febr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Végre egy jó kérdés, amire szívesen valaszolok...😊

Nem szabad álszentnek lenni sokan vagyunk így ezzel. Az első munkahelyemen egy áruház raktárában voltam és amikor előre mentem a kollegákhoz akkor egy lapot vittem magammal. Egy lap... Amennyiben valaki rákérdezett volna, készletellenőrzésre hivatkoztam volna. Sosem fordult elő...😉

Az utóbbi munkahelyemen már magasabb pozícióban voltam és ha bejöttek az irodába akkor a gépre koncentráltam és egy mappát vettem a kezembe mintha a fontos fuvarokat ellenőrizném...

Az elsőhöz hasonló emberek miatt szeretném hangsúlyozni, hogy a munka minden esetben el volt végezve...

Kérdező, te milyen módon alibizel? 😁

febr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem kell szégyenkezni, én ezt csináltam egy időban, mert kb. átlag 3-4 óra alatt elvégeztem a napi munkát. Viszont elvárás volt, hogy a termelésben kell tartózkodni, az irodában csak 1-2 órát lehetett ücsörögni, de ott is látták a monitort, munkának kellett tűnnie.

Ebben az 1-2 órában hetekig excel tutorialokat néztem, majd kifejlesztettem egy olyan excel táblázatot, amibe naponta beírtam az érkezés és távozás időpontját és a hónap végén percre pontosan megmondta, hogy mikor kell kicsekkolnom az épületből, hogy egyetlen plusz percem se legyen! (kártyás beléptetés volt, percre pontos elszámolással, havi összesítéssel)

A kollégáim rendszeresen azzal cikiztek, hogy úgy mozgok, mint a lassított felvétel. Ezt is direkt csináltam. Amikor már a termelésben sem volt mit tenni, mindig slozira mentem. A végén már napi 2-3 órát ültem a vécén. De nem csak én csináltam! Többször hallottam ahogy a szomszéd fülkében horkolnak. 🤣

Ez most röhejes, de anno nagyon utáltam. 3 hónapig bírtam. A végén sajnálkoztak, hogy miért megyek el.

febr. 27. 20:15
 8/15 A kérdező kommentje:

A kérdés apropója egyébként az, hogy ismét hasonló pozícióba kerültem. Azt hiszem kivárom a próbaidő végét, majd közlöm, hogy borzasztóan zavar, hogy 10-en vagyunk egy irodában (ez igaz is) és nem tudok a munkára koncentrálni (igaz is volna, ha lenne munka 😆), ezért ha azt szeretnék, hogy maradjak, rakjanak át egy külön irodába a társammal (2-en vagyunk egy csapatban és egy csomó iroda tök üresen áll, tehát van realitása). Persze a valódi ok az, hogy könnyebben tudjak ejtőzni. 🤣

Ha elfogadják, akkor oké, ha nem, akkor meg csá, nem érdekel különösebben.

febr. 27. 20:21
 9/15 A kérdező kommentje:
#6 Amúgy köszönöm a választ. Várok még hasonlókat.
febr. 27. 20:21
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

Én utálok dolgozni, rühellem az életnek azt az aspektusát, hogy ahhoz hogy létfentarts, ahhoz neked bármit is kell tenned. Így a lehető legnagyobb munkaszínlelő vagyok. Állami helyen vagyon rendszergazda.

1. Heti 1 órát van online pszichológus űlésem, ilyenkor elvonulok egy üres szobába és tettetem, hogy a laptopommal internetet ellenőrzök.

2. Van hogy aludni van kedvem. Beülök aludni, néha fel-fel kelegetek és lezárok pár hobajegyet. Ezért kell felgyűjteni őket, hogy ilyenkor csigalassan lezárjam őket. Mint akinek megalszik a tej a szájában. Írok egy kicsit hozzá 2 percig, majd alszom egy 10 percet. És így felváltva.

3. 16:50-ig tart a munkaidő, de én 14:45-kor már lelépek. Ha valaki megkérdőjelezi, azt mondom, hogy munkaeszközért megyek raktárba vagy pedig másik helyre megyek besegíteni. Ellenőrizni úgy sem tudja senki.

4. Mindig mayarázkodók. X dolgot Y miatt nem tudom megcsinálni (Y dolog ordas nagy kamu), Z dolgot Zsé probléma miatt nem tudom megoldani (Zsé is kamu). Járjanak utána ha akarnak.

Írjak még? :)

febr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!