Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek fel lehet mondani...

Szerintetek fel lehet mondani egy cégnél ugy hogy 3 hónapra nyaranként?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem elég a szabadságom soha a gyerek miatt. Az összeset leszedik a szünetek es tanitas nelkuli napok. Nyáron meg a tábor amiert nem tudok 8 órázni mert el kell vinni a gyereket meg hazqhozni es bqromi messze van a tabor es olyankor csak 6 órázok es leveszik hetente 1 nap szabimat. Igy soha nem voltunk még sehol. Teli szunetben 2 ünnep közt is dolgozunk a gyerek a melohelyemen van olyankor.



Tehát soha az életben nem voltunk nyaralni se. télen téli szunetunk sincs. Végogdolgozzuk a nyarakat teleket is. Gyakran tavaszi vagy őszi szunetben is be kell vinnem dolgozni. Mivel a világon sincs annyi szabadság amennyi iskolai szünet van.


A gyerek ötlete volt hogy juliusban simán mondjak fel aztán szeptembertől vissza meloba.

Igazábol nem is hulye ötlet.


Ha állami cégrol van szó es ugyse találnak embert soha(elottem is vetgődtek a munkaerő hiánnyal mert alig van olyan ember aki el tudja látni a munkakörömet kb 3 embernek mondtak fel előttem..)akkor valahogy be tudnám ezt adagolni hogy évente legyen határozott ideju szerződésem mint más sok helyen?)



#szabadság nélkül
márc. 4. 07:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Fizetés nélküli szabadságot igényelj, azt ha hajlandóak megadni, akkor jó eséllyel vissza is várnak majd szeptemberben. A felmondás nem hangzik jól semelyik oldalról.
márc. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Mekkora a gyerek? Az nem opció hogy egyedül hagyod otthon?
márc. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Egyszer próbáltam már olyat kérni az egész cég(csopvez, munkaügy)lerökónyödött hogy én fizetés nélküli szabadságot kérnék(mivel jan 1. Hete is iskolai szünet volt es nem akartam hogy lehúzzák megint a szabadságnapjaimat), és azt mondták fizetett szabadsagba vegyem ki.
márc. 4. 07:34
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem opcio egyedül hagyni. nagy, de megbizhatatlan. Felgyujtaná a lakast is egy gyertyával is mert ég a gyertya ég de vicces anya meg nincs itthon.
márc. 4. 07:35
 5/18 anonim ***** válasza:
22%

Mondjuk én már sosem alkalmazkodnék munkahelyhez, bár gyerekhez sem.

Itt az ideje, hogy végiggondold mihez értesz, a helyzet ugyanis egyre rosszabb lesz, ha valaki nem vállalkozó.

Cég, munkahely, megfelelés, munkaidő, "szabadságot kiveszek". Olyan szavak, amiktől a hányinger kerülget.

És még mindig van, akit nem, hiszen ezen az oldalon csak a megnyomorított életek vannak.

márc. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem garantálja, hogy utána vissza is vesznek. Szerintem is a fizetés nélküli szabadság a megoldás, de ezt előre meg kell beszélni, meg kell indokolni.

Mondjuk nem tudom, mennyire nagy a gyerek, ha már ilyen 12 év körül van, akkor azért azt nem csodálom, ha ez nem elég indok, hacsak nem sérült gyerekről van szó. De ha már nagy, akkor ideje lenne inkább azon dolgozni, hogy megbízhatóbb legyen (feltéve, hogy egészséges, épértelmű gyerekről van szó).

márc. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Közben elmkndtam a csopveznek a gyerek ötletét. Higy szeretnék évente határozott idejűvel lenni. Es kb a munkanelkulin a kettő közt. Azt mondta ugy meg se lenne az 1 év. Meg a munkanélküli lehet nem is 1 év jogviszony után jár. Nem jqvasolja. De 4 szemközt azt mondta táppénzzel javasolja meg a nyaralást.

(De én sz.rt se érek 1 hét nyaralással. Még egy felvételire se tudnám felkészíteni pl 6-8 osztályos gimibe se vagy egy nyelvvizsgára se. 1 hét a gyerekkel az tényleg csak az lenne hogy ezért minek menjek táppénzre.az meg ugye a fizut úgy megnyirbálja hogy meg se éri)

márc. 4. 08:31
 8/18 A kérdező kommentje:
*táppénzzel oldjam meg
márc. 4. 08:34
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Iskolai napközis tábor nincsen? A saját intézményetekben, nálunk szokott lenni, simán megoldható mellette a 8 óra munka.

A felvételire készülést délutánonként oldottuk meg, nem egy hét szabi alatt, annak értelme sem lenne.

márc. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Van iskolai tábor, kb 1-2 hetes talán, azt igénybe szoktuk venni júniusban.
márc. 4. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!