Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen indokkal írassam ki...

Milyen indokkal írassam ki magam betegszabadságra?

Figyelt kérdés
Minden szombaton bent vagyok 3 műszakban dolgozok mindig beírnak túlórázni. Tudom kötelező lenne egy egybefüggő hétvége de ezek tesznek rá ha nem tetszik arra van az exit. Most szombaton éjszaka nem akarok bent lenni. Ki vagyok merülve. Orvosnak mit mondjak hogy ki írjon? Sose voltam még táppénzen csak ha már félig halott voltam. Gyári fizikai munkás vagyok. Minden tanácsot szívesen fogadok.
márc. 5. 17:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Hasmenésed van és/vagy szédülsz.

De ugye tudod, hogy ez hosszútávon nem megoldás? Gondolom, nem akarod magad mostantól minden szombatra kiíratni.

márc. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Ki vagy merülve ennél jobb nem kell, balesetveszélyesnek érzed igy a munkát.

vagy

Meghúztad a derekad

márc. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
11%
Adócsalás helyett a normális munkahely keresése miért nem opció?
márc. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

"Adócsalás helyett"

Te fideszes vagy? Te gazdag vagy? Mert ha nem, akkor nagyon átmosták az agyad.

márc. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15%
Nem vagyok fideszes és különösen gazdag sem. Csak nem tartozom a csaló söpredékhez.
márc. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Fizetek én havonta annyi tb járulékot hogy 4 év után megérdemlek 2 napot. Nem vagyok táppénzes. Ezért ha valakinek van jól bevált ötlete szívesen várom. Ismétlem nem vagyok táppénzes. Egyszeri alkalom lenne és már igenis keresem a másik munkahelyet több helyre adtam be jelentkezést. De már fizikailag kivagyok a szombati éjszakázástól.
márc. 5. 18:35
 7/13 Szolovjov ***** válasza:
100%
A mi orvosunkat elég ha felhívja az ember hogy felső légúti panaszai vannak és már táppénzen is van. Be sem kell menni.
márc. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Szolovjov ***** válasza:
100%
Egyébként gyárban ez az egy fegyvere marad az embernek, a táppénz. 3 havonta el kell menni egy hétre. Emellé ott van még a szabi is és így kibírható. Emiatt sose legyen lelkiismeret furdalásunk, elvégre ezek a piszkos férgek kényszerítik erre a melóst.
márc. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Én tavaly meghúztam a derekam a munkahelyen, de ott még bírtam dolgozni, otthon állt be. Szóval nem szimuláltam ez valós volt. Hétvége volt, annyira rossz volt hogy a legközelebbi ügyeletre kellett mennem, itt kaptam egy injekciót meg írtak fel gyógyszert és mondta a doki ha nem javul akkor hétfőn menjek el a házi orvosomhoz és irassam ki magam pár napra.

Szóval ha bevállalsz egy injekciót (amúgy semmi mellékhatása nincs) akkor nyert ügyed van rajta lesz minden egy "ambuláns" lapon és ebbe nem lehet belekötni.

márc. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Meghúztad a hátad.
márc. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!