Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pszichiátriai betegek dolgozha...

Pszichiátriai betegek dolgozhatnak az egészség ügyben?

Figyelt kérdés

ápr. 1. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Valószínűleg igen és máshol is,de attól függ mi volt a betegsége.

Az,hogy valakinek volt pszichiátriai kezelése,vagy volt bent egy ideig,az nem azt jelenti,hogy pl. egy szadista pszichopata,vagy ilyesmi.

Én is voltam egyszer 16 éve 1 hetet,mert úgy berúgtam,mint az állat és egy idióta ismerősőm kihívta a mentőket.Ennek ellenére semmi bajom azóta.

ápr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Attol fugg, sikerul-e titkolni, illetve mennyire latvanyos es mennyire szol bele a nunkafolyamatokba a betegseg. A szemelyisegzavarok pl abszolut olyan dolgok, amiket a kollegak sejthetnek, de a munkajaban attol meg jol tud funkcionalni az illeto. Sebeszek kozott tobb az atlagpopulaciohoz kepest a psychopata, illetve orvosoknal eleve a narcizmus faktor magasabb. :)
ápr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
*munkafolyamatokba
ápr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Olyan, hogy "pszichiátriai beteg" nem létezik, ez gyüjtöfogalom, beletartozhat a sorozatgyilkos is, meg egy depressziós is, illetve lehet akár egy sima idegösszeomlás miatt is kezelés alatt.


Szóval erösen függ attól, mi is a problémája, de a legtöbb esetben nem akadály.

ápr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%
U.i.: hallottam olyanrol, hogy orvos skizofrenkent szedte a gyogyszereit, igy tunetmentesen dolgozhatott. Ezt persze csak pletyka szinten... illetve pszichotikus pszichiaterrol is.
ápr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

[link]


Ő praktizáló háziorvos pedig a facebook megosztásai alapján eléggé súlyos skizofrén tévképzetek sújtják...

ápr. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

A legtöbb szakorvos alapból az. És még mielőtt nekem rontanátok: sokuk miként beszél a betegekkel? Mennyire túlfejlett egóval tombolnak másokon?

Magától értetődő, hogy vannak normálisak is közöttük, de az én szememben nem tartozik ebbe a kategóriába például az, amelyik 150 kilós vágósúllyal a széken terpeszkedve odalöki a betegének, hogy "Le kéne fogyni!"

ápr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Betegség és betegség között is van különbség. Nem mindegyik hat ki a társas kommunikációra és a munkavégzésre.


Na már most, ha az állasinterjúd sikeres volt, akkor már egy jel, hogy a betegség nem befolyásol a munkavégzésben, de az üzemorvos nyílváníthat téged alkalmasnak a munkára. Ő neki ehhez tudnia kell, hogy milyen gyógyszert szedsz és mire. Esetleg elolvashatja a kórtörténetet, hogy lássa, mik a pontos tünetek és a tünetek alkalmatlanná tesznek-e a munkára.


Nem minden munka ugyanaz. Nem mindegy, hogy 12 órás fizikai munka mellett te beszedsz olyan gyógyszert, amitől elgyengülsz fizikailag vagy ugyanezt a gyógyszert beszeded egy 8 órás egesz nap a monitor előtt ücsörögsz munka mellett.


Az üzemorvos látja, hogy a gyógyszer, a tünetek meg az aktuális állapota a munkábaállni készülő embernek olyanok, hogy egészségügyben ez akadáky lenne vagy nem. Ha nem, akkor dolgozhat, ha igen akkor el se jut odáig, hogy dolgozzon.

ápr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%
Volt egy ilyen fickó. A patológián dolgozott, és sokat volt táppénzen.
ápr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor írok én mint szakápoló. Akkora emberhiány van, hogy gyakorlatilag alig van olyan betegség amivel megfog az alkalmassági. Az én kolléganőim között is van olyan aki még feküdt is pszichiátrián , táppénz alatt. Semmi akadálya nem volt a visszatérésének pedig gyógyszert is szed (igazából szépen el is látja a munkáját ettől függetlenül). A kolléganőim 95%-a jár pszichiáterhez, és szed gyógyszert. Ezek közül egy olyan van aki nem éjszakázhat (de ezt is a főnővér döntötte el, nem az alkalmassági orvos), mert nehezen bír fenn maradni a gyógyszerek miatt. Tudnék még sok mindent mesélni, de a lényeg az, hogy abszolut nem kell e-miatt aggódni. Lassan mind a pszichiátrián fogunk kikötni ezen a munkahelyen...
ápr. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!