Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek a felsorolt...

Mi a véleményetek a felsorolt munkákról/szakmákról?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy a felsorolt munkákról/szakmákról mit gondoltok.

Melyik munkát/szakmát végző emberre néztek fel jobban?

Melyiket tartjátok fontosnak?

Melyiket "nézitek le"?

Melyiket tartjátok jónak?

Minden gondolatra kíváncsi vagyok. Vannak nagyon megosztó munkák a felsorolásban.


Szóval a munkák/szakmák: autószerelő, tanár, futár, pilóta, bölcsész, bolti eladó, légiutaskísérő, író/költő, raktáros, postás, villanyszerelő, mozdonyvezető, jogász, pénztáros, kukás, idegenvezető.


ápr. 1. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Ezek közül mindre azt mondanám, hogy mindnek megvan a maga szerepe a társadalomban. Nincs különösebb véleményem róluk, legfeljebb annyi, hogy mindnek hálás vagyok, amikor hozzátesz az életemhez. Egy költő ugyanúgy meg tud ajándékozni egy szép élménnyel, mint a villamosvezető, aki hazahoz, vagy a kukás, aki megtisztítja a környezetemet.
ápr. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Mindegyik hasznára van a társadalomnak. Az iró/költőnek nincs létjogosultsága, abból ma már max 10 ember tud megélni.
ápr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
#2 Szerintem van létjogosultsága, de nem mindegy, milyen arányban. Régészből sem kellenek tömegek, de azért jó, ha van pár. Az arányok fontosak.
ápr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%
Nincs létjogosultsága. A régész nem volt felsorolva
ápr. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
De akkor mit tanuljanak a gyerekek irodalom órán? A régi költők már nagyon idejétmúltak, olyan jelenségekre reflektálnak, amelyek már nem is léteznek. Kell az újítás.
ápr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Talán nem kéne heti 5 irodalom óra, hanem elékne kezdeni az internet veszélyeit oktatni...
ápr. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%
elkéne*
ápr. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Mindet fontosnak tartom, egyiket se nézem le. Melyik jó, az milyen szempontból? Pénzkereset? Az pl országonként, kultúránként változik.
ápr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy az író/költő megosztó lesz. Ebben a kérdésben egyetértek mindenkivel. Fontos a arány, a minőségi, kortárs művek. Azzal is egyetértek, hogy kevesebbet kéne tanulni a régi, idejétmúlt irományokról és nagyobb hangsúlyt kéne fektetni az éppen aktuális dolgokra.


A légiutaskísérőt és az idegenvezetőt szántam még ilyen megosztó hivatásnak (szoktam hallani különböző véleményeket róluk).


8: Melyik jó, az milyen szempontból?

Mondjuk számodra, hogy melyiket csinálnád szívesen, melyik hasznos.

ápr. 1. 23:04
 10/11 anonim ***** válasza:
15%
A bölcsész mi a szart csinál?
ápr. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!