Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet az, hogy másokat...

Hogy lehet az, hogy másokat annyira szeretnek a munkahelyükön, míg engem meg sehol?

Figyelt kérdés
Most nincs munkahelyem, de mikor volt is, akkor sem kedveltek, pedig sose voltam egy szarkaverő, sőt épp ellenkezőleg, sose beszéltem ki senkit, meg ilyesmi. Másokat felköszöntenek névnapon, szülinapon, engem nem. Meg látom az életben is másokkal olyan jól kijönnek, hogy már szinte barátnői viszonyban is vannak.
ápr. 12. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire nem szeretnek? Elvannak veled békességben, vagy direkt szívatnak, kiközösítenek, áskálódnak ellened?
ápr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én így vagyok,mint a kérdező,de mivel engem gyerekkorom óta utálnak a közösségekben,ezért lassan el kell fogadnom,hogy az arcomon lehet valami antipatikus a többiek számára.Amikor ezt a kérdéskört jártam végig,akkor előszedtem egy régi gimis osztálytársnőm fotóját,akit akkoriban ki nem állhattam,és most ennyi év után megpillantva ugyanaz az érzés kerített hatalmába,hogy jaj,de szívesen elverném. :-D Pedig ő se tett nekem soha,semmi rosszat,a többieknek se,és lehet,hogy 15 év alatt egy komoly ember is vált belőle,de én egész egyszerűen soha nem tudnám kedvelni.Taszít,úgy ahogy van.

Biztos valami negatív karmát hozott magával előző életéből...meg lehet én is,te is.

Elgondolkodtató,azért.

ápr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez ismerős. 2 komolyabb munkahelyem volt eddig, most GYED-en vagyok. Egyszer hívtak csapatépítőre, úgy éreztem végre beilleszkedtem egy társaságba, majd a többit már nélkülem szervezték.

Egy csaj egyszer elhívott vásárolgatni, nagyon jót beszélgettünk, többet hozzám sem szólt.

Valószínűleg negatív a kisugárzásom, de hogyan lehetne pozitívabb, ha mindig csak a lekoptatást kapom?

ápr. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok: ja igen amit kedves #2-es írtál: már az óvodában is egyfolytában egymagam játszottam. Senki nem akart velem játszani. Általános suliban csúfoltak, hogy ronda vagyok, dagadt vagyok és szemüveges. Próbáltam nyitni a társaim felé, mindenből kihagytak. Azt gondoltam középsuliban majd egêszen más lesz, sokkal nyitottabb és pozitívabb leszek. Konkrétan a legelső nap a padtársamtól megkérdeztem kedvesen, hogy melyik koleszszobában fog lakni, mire válaszul hatalmas fintort kaptam. Azt hiszem itt jött el a pillanat, hogy magamba forudltam, zenét hallgattam egész nap fülhallgatón (még órán is) és nem foglalkoztam a külvilággal. Nem bántottak, nem közösítettek ki, de legalább így okot adtam rá, hogy átnézzenek rajtam.
ápr. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, de amit nem a külsővel van baj, hanem van valami fura az ilyen emberekben. Legalábbis én megkérdeztem mást mi a véleménye rólam és nem tudta konkrétan megfogalmazni egyik sem, csak annyit hogy fura vagyok. Szóval van valami, amit másképp csinálunk, mint mások vagy másképp viselkedünk, csak nem vesszük észre, mert nekünk természetes.
ápr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is megkaptam, hogy furcsa vagyok, mert éppen arról volt szó ki milyen állattól fél és én azt mondtam a hüllőktől nem, a rágcsálóktól igen. Ebben nem tudom mi olyan furcsa, de szerintem csak kijött belőle őszintén, hogy alapvetően furcsának tart.

Arra jutottam, hogy van egy nyers és szókimondó stílusom, az arcom vonasai és a tekintetem pedig nagyon határozott. Nem tudok szépen mosolyogni, amikor őszintén mosolygok is erőltetettnek tűnik.

ápr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős.

Ez legtöbbször akkor van így, ha az ember inkább introvertált, én is az vagyok. Az emberek azt gondolják, hogy aki introvertált, az egyedül akar inkább lenni, vagy depressziós, vagy vele nem lehet haverkodni, mert úgyis egy szürke egyén. Sajnos ez akaratlanul kihat a kisugárzásra, testtartásra meg mindenre, mindezt úgy, hogy az illetőnek fel sem tűnik.


Én személy szerint nem tudom megérteni, mit esznek az emberek azokon, akik kb minden lében kanalak, mindig mindenkivel pacsiznak meg mindenkivel beszélgetnek non-stop, számomra az ilyenek inkább idegesítő energiavámpírok. Sajnos a mai napig él az a beállítottság, hogy az extrovertált személy a "normális", az introvertált meg a "magába fordulós, engem-hagyjon-mindenki-békén" típus.

És pont emiatt van az, hogy aki introvertált, az szó szerint ignorálva van a közösség által. Nálam ugyanez van. Kollégák egymással hülyéskednek, beszélgetnek, nevetnek, én meg kb levegő vagyok.

ápr. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Engem nagyon nem szoktak szeretni, mert ronda nő vagyok
ápr. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez leginkább attól függ, milyen az ember kisugárzása, viselkedése.

Aki introvertáltabb, azon leginkább (akarva akaratlanul is) az látszik, hogy el van magában, dolgozgat, el van a gondolataival, nem vagy csak ritkán vesz fel szemkontaktust, nem az a "traccsolós" típus, ehhez még párosulhat a komoly(abb) arckifejezés. Emiatt sokak úgy vannak az ilyen emberekkel, hogy "inkább hagyom, nem akarom megzavarni". Jómagam is introvertált vagyok, rám is illenek ezek, és én is hasonlókat élek át. A képzésen, amit csináltam, is így volt: a többiek egymással beszélgetnek, nevetnek, gyakorolnak, én meg ott állok, mint egy kívülálló, pedig próbáltam úgymond becsatlakozni.

Én azt vettem észre, hogy az emberek sajnos nem tudnak mit kezdeni egy introvertáltabb emberrel, nem tudják, hogyan közelítsenek feléjük, így inkább hagyják az egészet.


Az extrovertáltak meg ennek az ellentéte. Ők folyamatosan keresik a szemkontaktust, rögtön beszédbe elegyednek mindenkivel, sosem látni azt rajtuk, hogy el vannak mélyülve a gondolataikban, emiatt az emberek többsége sokkal kevésbé zárkózottabb vagy gátlásosabb feléjük, és így gyorsan kialakul egyfajta haverság. Ők ebből nyernek energiát, hogy mindenhol mindig mindenkivel beszélnek vagy hülyéskednek, haverkodnak.


Kérdező, te is introvertált lehetsz, ezért van ez. Persze, neked nem tűnik fel, de gondolj bele: ha te ott állnál 2 ember előtt, kivel kezdenél inkább beszélgetésbe? Aki eldolgozgat magában a gondolataiban elmélyülve, vagy aki dolgozik ugyan, de nézeget, felveszi a szemkontaktust, stb. ?

Én introvertáltként sokkal jobban szeretek 1-2, jól ismert ember társaságában lenni, nem igénylem a folytonos ölelkezést, pacsit, hülyéskedést, traccsolást.


Azt viszont figyelembe kell venni, hogy: egy introvertált személy nem megy oda 2 beszélgető emberhez "becsatlakozni", mert legtöbbször azt gondolja, hogy nem akar odapofátlankodni, zavarni. Egy extrovertáltnak az ilyen kb eszébe se jut, még akkor sem, ha tényleg zavaró.

ápr. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!