Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Visszamenőleg több mint 1...

Visszamenőleg több mint 1 évvel lezárhatják a munkaviszonyomat?

Figyelt kérdés
2022.11.10 -től dolgozok egy adott munkahelyen, ahol időközben felmondtam 2024.04.13.-án akkor még mikor beléptem az ügyfélkapuba nem szerepelt dátum , hogy lezártak volna de felmondásom után 2 nappal jött a NAV-tól egy olyan értesítés, hogy 2023.03.08.-án megszűnt a munkaiszonyom és ezt ebben az évben/hónapban 04.15.-én történt meg. Én bementem a Navhoz mivel így ajárulékaim is úgy látszódnak, hogy nincs fizetve és kaptam egy jegyzőkönyvet/felhívást amit oda adtam munkáltatómnak. Azt nem értem, hogy zárhatott le több mint egy éve mikor a mai napig jogviszonyba járok és jövőhónap 13.-án telik le a 30 napos felmondásom.

ápr. 21. 19:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a NAV is úgy tudja, hogy tavaly március óta nincsenek fizetve a járulékaid, akkor nagy valószínűséggel akkor lettél kijelentve. Ugyanis ha elírás lenne, az idén áprilisig befizetett járulékaid már rég le lennének könyvelve náluk. Olyan meg nincs, hogy a NAV nem jelzi a járulékod nem fizetését a cégnek 13 hónapig, annál sokkal jobban ragaszkodnak a pénzükhöz.
ápr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Igen de akkor sem stimmel a dátum és még nekem vergődnek idebent, hogy bemertem menni a NAV-hoz most 04.15-én zárták le visszamenőleg 1 évvel, amíg nem mondtam fel nyitott volt a munkaviszonyom.. lehet, hogy így akarnak bosszút állni?
ápr. 21. 19:43
 3/25 anonim ***** válasza:
Ez fura. Nemtom,hogy erre van-e esély,hogy 2024 helyett 2023at küldött be adatnak, akár tévedésből, akár direkt a munkáltató.Remélem,megoldódik a helyzet,én nem_értek az ilyen jogi ügyekhez sajnos.
ápr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nem csak az év de a dátum se stimmel. Én most 2024.04.13.-án mondtam fel a NAV-nál pedig úgy látják 2023.03.08.-án zártak le sehogy se stimmel a dátum..
ápr. 21. 20:03
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Hűha,valóban,akkor szerintem ezek feljelenthetők. Egyébként nekem már volt olyan,hogy hivatalos ügyintézéskor nem kért személyit a csávó a hivatalban, azt mondta,nem kell,mert bennevagyok a redszerben.Furcsálltam is, utána meg,mikor indultunk kifele,hosszú volt a folyosó,azután utánunk rohant,hogy nem jó, menjünk vissza,mert akihez beírta az én új dolgaimat (azonos név), az nem '92-ben, hanem '86-ban született. Csak ha a te főnököd nem jelentett ki téged, hane, valaki hibából rontotta el,és pl az egy sorral alattit kellett volna néznie,de véletlen téged jelentett ki, akkor hova fizette volna a főnök a tb-det? Vagy nem fizette? Vagy be van fizetve, csak direkt rossz dátumot adott meg, hogy tűnjön,mintha nem? (3.vok megin)
ápr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
47%
*a főnöködet nagy valószínűséggel (99% ludasnak gondolom.Ha a felomdásod után jelent ki egy évvel visszamenőleg. Szóval én afelé húzok,hogy area megy,hogy kiszúrjon veled.Csak azt nem tudjuk már,hogy mivel ilyen (távoli) dátumot adott meg, vajon be lett-e fizetve ténylegesen,mert ha nem, a NAV már zargatta volna őt korábban/téged ,hogy elmaradás van)
ápr. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
*az 5.-ben az ezek-et a munkáltatódra értettem
ápr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Visszamenőleg nem tudnak kijelenteni. Két eset lehetséges igazából:

1. tavaly 03.08-án kijelentettek téged, és azóta hivatalosan nem dolgozol, vagyis egyáltalán nincsenek fizetve a járulékaid, vagy

2. aki a kijelentést intézte - személyügyes, könyvelő - rossz adatokat küldött a NAV-nak, és téged jelentett ki valaki más helyett, - mondjuk a te járulékaid akkor sincsenek fizetve, mivel a másik személy nevére lett befizetve minden az elmúlt egy évben.

ápr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nekik nagyon sok ismerősük van mindenhol tehát ki tudnám belőlük nézni, hogy eltudják intézni simán az ilyet.
ápr. 21. 20:24
 10/25 A kérdező kommentje:
De ha tavaly kijelentettek akkor miért most 04.15-én kaptam értesítést a Navtól egyébként ez már a második eset amikor megtörténik ez mert egyszer a TB már villogott hogy nem látnak el, akkor nem fordultam a NAV-hoz csak a munkáltatóm felè de nem hiszem el a NAV-nál már 2x is előfordulna csak velem … mikor be hoztam nekik ezt a jegyzőkönyvet fel volt háborodva ‘ mit keverem a szart a NAV-nál,, stb… mikor csak a munkaviszonyomat kérdeztem le szerintem ez nem szarkavaras és egyébként is jogom van nem csak nekem bárkinek le kérdeznie.
ápr. 21. 20:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!