Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikor kell leadni ilyenkor a...

Mikor kell leadni ilyenkor a táppénzes papírt?

Figyelt kérdés

Ha valaki több hétig kényszerül otthon maradni hónap végén és következő hónap elején is még táppénzen marad.


Például ha most héten megműtenek és május első két hetét is pihenéssel kellene töltenem. Értesítsem telefonon a munkaadót, hogy ez lesz a helyzet és utólag tudom leadni a táppénzes papírt?


Vagy ha utazni tudok a varratokkal, akkor közben bevihetem hozzájuk a papírt? Mivel pontosan rá lesz írva, hogy mikortól meddig fog tartani a táppénz.



ápr. 22. 12:41
 1/3 Katona Dius ***** válasza:
Amint lezárják az adott táppénzed időszakot (több hetes táppénzes időszakokat általában két hetente zárnak) be kellene vinni a munkáltatóhoz, de ha az egyészségi állapotod nem engedi, akkor scanelva vagy fotózva is eljuttathatod feléjük, az eredetit pedig később személyesen. Esetleg postázva.
ápr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én az elején szóltam, hogy kórházba kerültem, aztán mindig ha volt valami fejlemény, akkor írtam nekik.
ápr. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk az összeszedettebb dolgozók bediktálhatják a táppénz adatait telefonon is, a kód is fontos, de nem mindenkiben bíznak meg.
ápr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!