Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tinektek volt már balhétok a...

Tinektek volt már balhétok a főnökötökkel, felettesetekkel azért, mert hogy hirtelen túlóráztatni akart titeket, de ti nem akartatok maradni?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy csak aznap mondta, hogy maradni kéne pár órával tovább, de ti nem akartatok, akár mert dolgotok volt munka után, akár mert csak nem volt kedvetek hozzá. És erre kiverte a balhét, fenyegetőzni kezdett vagy ilyesmi.

ápr. 24. 07:41
A kérdező szavazást indított:
Nem, még nem volt ilyen.
Igen, megtörtént már. Kommentben elmesélem.
23 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Igen, sok évvel ezelőtt. Fegyelmi eljárás lett belőle, majdnem kirúgtak.
ápr. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1: Dehát ez hogy lehetett jogszerű? Ha jólt tudom, a túlórát a törvény szerint minimum 48 órával előbb kell közölni, ennél kevesebb intervallumon belül csak megkérdezni lehet a dolgozót, és ha nemet mond, el kell, hogy fogadják.
ápr. 24. 08:00
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk a munka jellegéből adódóan bármikor előfordulhat ilyesmi. Általában meg tudom oldani, hogy maradjak. Ha néha mégsem, azt elfogadják.
ápr. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Nálam volt ilyen. 3 hónapon keresztül majdnem minden nap, próbaidő alatt. Első munkahelyem volt, fiatal voltam és naív... 12 óráztam, majd a műszak végén közölte a főnököm, hogy pár órát maradnom kéne mert nincs váltás, sok a munka. Valami kifogása mindig volt. Túlóráim ki nem lettek fizetve, több százezer forintról volt szó. Próbaidő letelte előtt, mikor kértem a túlórák kifizetését, kirúgott, természetesen a pénzt sosem kaptam meg.
ápr. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%
Előfordult, hogy aznap derült ki, hogy maradni kéne, de olyankor mindig megkérdezték, tudok e maradni. Ha meg tudtam oldani, maradtam, ha nem, elfogadták.
ápr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
#4 Az én esetem is hasonló volt, csak nem próbaidő alatt. Rendszeresen túlóráztattak, mások munkáját rám sózták. A túlórákat nem fizették, és le sem lehetett csúsztatni. Én is fiatal kezdő munkaerő voltam, csúnyán visszaéltek vele. Amikor végül fellázadtam, munka megtagadása címén indítottak ellenem fegyelmi eljárást. Nagyon régen volt, álmomban ne jöjjön elő.
ápr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nem, csak olyan hogy este közölte hogy másnap be kellene mennem. pl péntek este hogy menni kell egész hétvégén.

Menjek már vissza éjszakásból délutánosba, vagy a legjobb; éjszakás után hívott hogy menjek vissza mert xy nem tudott jönni dolgozni :)

ápr. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Szolovjov ***** válasza:
100%
Legalább 96 órával előre kötelesek közölni a műszakbeosztást rendkívüli esetben. Másképpen egy héttel előre.
ápr. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
ezt älltaläban letärgyalom mär belepeskor, hogy fizetni akarnak vagy csusztassak.. ha nem lehet csusztatni es fizetni sem akarnak akkor nem en vagyok a megfelelö ember arra a poziciora...( mondjuk en a csusztatäst szoktam kerni, csak akkor szokott lenni pislogäs, ha fölmondok es meg 200+ orät kell leegetnem...)
ápr. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nálunk nincs ilyen túlóra. De ha mondaná a főnököm hogy maradjak még pár órát, akkor közölném hogy nem, és hazamennék.
ápr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!